10-sposobow-aranzacji-ogrodu

Aranżacja ogrodu na 10 sposobów

Spis treści

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem mieszkania lub domu z dużym ogrodem pewnie zadajesz sobie pytanie jak można go zagospodarować w sposób ładny i praktyczny. Dla jednych jest to sprawa oczywista i łatwa w realizacji, gdyż dla innych aranżacja ogrodu robi się prawdziwym problemem. Jak przygotować się do aranżacji ogrodu

W tym tekście postaram się nie tylko opowiedzieć o różnych pomysłach zagospodarowania działki, ale też je pokazać.

Oto 10 pomysłów aranżacji ogrodu, które sprawią, że Twój ogród można będzie nazwać bajkowym:

Aranżacja ogrodu to Rośliny

Pamiętam jak byłam mała zawsze pomagałam swojej mamie sadzić kwiaty w ogrodzie. Sadziłyśmy róże, hortensje, tulipany, rododendrony, aksamitki oraz malwy. Efekt czarował wzrok!

Aranżując ogród pamiętajmy o Oświetleniu

Oświetlenie daje przeróżne możliwości estetycznego zagospodarowania przestrzeni ogrodowej. Przy prawidłowo dopasowanym oświetleniu pokazuje się piękno kwiatów rosnących w ogrodzie, a światło skierowane na ścieżki ogrodowe ułatwi poruszanie się na działce.

Akcesoria ogrodowe

Krasnoludki, zwierzęta, ptaszki, mała fontanna czy ceramiczna dama trzymająca doniczkę na kwiaty – czego tylko nie znajdziemy w sklepie, aby upiększyć nasz ogród. Takie akcesoria sprawiają, że ogród wygląda ciekawiej. Do akcesoriów można odnieść też huśtawkę powieszoną na drzewie czy hamak.

Oczko wodne – to niezbędnik podczas aranżacji ogrodu

Oczko wodne to kolejna ciekawostka, którą można łatwo zainstalować w ogrodzie. To atrakcyjny element dekoracyjny przyciągający nie tylko wzrok, ale też inne zwierzęta. Oczko wodne jest unikalną ozdobą, która korzystnie wpływa na wzrost roślin w ogrodzie. Oczko w którym mieszkają rybki wygląda jeszcze ładniej.

?c=33588&m=1821560&a=387161&r=&t=html - Aranżacja ogrodu na 10 sposobów

Plac zabaw

Plac zabaw może być bliżej niż myślisz. Wcale nie trzeba wsiadać do samochodu i szukać najbliższego placu zabaw na mapie google. Zainstaluj go w swoim ogrodzie i wiedz, że dzieci są blisko Ciebie, w bezpieczeństwie. Tylko wyobraź sobie jak gotujesz obiad w kuchni, patrzysz przez okno na ogród w którym syn zjeżdża ze zjeżdżalni a córka bawi się w piaskownice. Czy to nie jest marzenie każdej mamy? 😊

Aranżacja ogrodu to grill murowany, który ponownie wraca do łask

Jakoś raz na oględzinach kolejnego domu do sprzedaży zauważyłam murowany grill na działce. On był wysoki, olbrzymi, solidny, niezwykle ładny i muszę przyznać bardzo praktyczny. Nie do porównania z metalowym grillem kupowanym w sklepie! Ten będzie stał przez wiele lat i nigdy nic mu się nie zadzieje. Warto zainwestować!

Inni czytali także: Planowanie ogrodu: rozmiar i kształt

Warzywa/owoce/jagody

Często spotykam się z sytuacjami kiedy osoba kupuje sąsiednią działkę, żeby posadzić na niej warzywa, owoce czy jagody. Ma wtedy dodatkowych 1000 metrów kwadratowych gruntu, na którym rośnie wszystko swoje i naturalne. Cóż, wcale nie trzeba inwestować duże pieniądze w zakup działki żeby zrealizować swoje marzenie. Wystarczy wydzielić miejsce we własnym ogrodzie gdzie można posadzić borówki, poziomki, goi, jabłonie, marchew czy ogórek.

Aranżacja ogrodu nowoczesnego – Sauna

Kiedy miałam chęć skorzystać z sauny byłam zmuszona dzwonić do salonu SPA, gdyż nie mam własnej sauny w ogrodzie. W takich momentach zazdroszczę tym, kto ma saunę na własnej działce😊. Regularne korzystanie z sauny sprawia, że oczyszczamy organizm, poprawiamy kondycję skóry, poprawiamy jakość snu, regenerujemy mięśnie i dobrze relaksujemy. Czy tej listy zalet korzystania z sauny wystarczy, aby przekonać Cię do jej instalacji we własnym ogrodzie?

Inni czytali także: Dlaczego warto rozważyć ogrodzenie działki?

Altanka

Altanka to część architektury ogrodowej w której można przyjemnie spędzić czas z rodziną czy znajomymi. Solidna drewniana konstrukcja pozwoli nam cieszyć się chwilami z bliskimi nawet podczas intensywnego deszczu. Co ważne, w wypadku jeśli posadowienie altanki na działce jest zgodne z odpowiednymi warunkami, nie wymaga ono pozwolenia na budowę, co pozbywa nas kłopotów z papierami.

Aranżacja ogrodu na bogato – Basen

Zabawa dla dziecka, impreza urodzinowa dla nastolatka i relaks dla dorosłych – to wszystko w jednym słowie „basen”. Prócz tego jest to strefa zdrowia – pływanie jest bardzo korzystne dla naszych kości. Własny basen to prywatność, higiena a dodatkowo oznaka luksusu nieruchomości.

To jest koniec naszej listy. Mam do Ciebie prośbę, zrób coś dla mnie. Zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie jak po pracy wracasz do domu, jak wychodzisz do swojego ogrodu oświetloną ścieżką przy której rosną różne kolorowe kwiaty, jak idziesz w kierunku altanki, aby usiąść i zjeść kilka poziomek, które właśnie zerwałeś z własnej działki, jak relaksujesz się w basenie słuchając rybki w oczku wodnym, jak planujesz zrobić jutro grilla po korzystaniu z gorącej sauny.

Czy to nie jest ogród Twojego marzenia?

?c=27830&m=1939107&a=387161&r=&t=html - Aranżacja ogrodu na 10 sposobów

5/5 - (2 głosy)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *