7 pomysłów na małą kuchnię do każdego mieszkania

7 pomysłów na małą kuchnię do każdego mieszkania

Spis treści

7 pomysłów na małą kuchnię do każdego mieszkania

Niezależnie od tego, czy jesteś pełnoprawnym domowym szefem kuchni, czy dopiero zaczynasz pracę w kuchni po całym życiu na wynos, mała, ciemna przestrzeń z niewielką ilością miejsca do poruszania się może naprawdę odebrać radość z gotowania.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje wiele pomysłów na małe kuchnie, które zmieniają nawet najmniejsze pokoje w zachwycające kulinarne place zabaw. Oto siedem wskazówek, jak zmaksymalizować posiadaną przestrzeń i udawać większy pokój.

Uzyskaj inteligentne opcje przechowywania

Chociaż nie chcesz, aby Twoja kuchnia wyglądała na ciasną, powinieneś być w stanie przechowywać wszystko, co masz. Tutaj przydają się inteligentne opcje przechowywania. Na przykład zdobądź stojak do suszenia nad zlewem, aby zwolnić miejsce na blacie. Lub zamień dwa krzesła na ławkę z wbudowanym schowkiem. Podobnie, jeśli masz jakieś zakamarki, których nie używasz, rozważ zainstalowanie wieży kuchennej z cienkimi prowadnicami. A jeśli masz szafki, umieść na nich pięknie plecione kosze.

Zainstaluj haczyki lub stojak na garnki

Inni czytali także: Jak i w co wyposażać mieszkania na wynajem

Najlepsze pomysły na projekt małej kuchni jednocześnie tworzą iluzję większego pomieszczenia i maksymalizują dostępną przestrzeń.

Stojaki na garnki właśnie to robią. Zawieszając doniczki pod sufitem, dodasz więcej elegancji do wystroju pomieszczenia, jednocześnie oszczędzając miejsce w szafce na inne przedmioty. Alternatywnie, jeśli nie masz możliwości wywiercenia otworów w suficie, spróbuj przymocować haczyki samoprzylepne lub magnetyczne deski do noży do ścian, drzwi szafki lub tylnych osłon. Ten natychmiastowy klasyk da Ci również szansę wyeksponowania najpiękniejszych przyborów kuchennych.

7 pomysłów na małą kuchnię do każdego mieszkania – Twórz odblaskowe powierzchnie

Jedną z najczęstszych wskazówek, jak stworzyć więcej miejsca w każdym pomieszczeniu, jest dodanie luster.

Mogą dać iluzję zupełnie innego miejsca i sprawić, że będzie się wydawało, że jest dużo więcej kwadratowego materiału. Oczywiście mogą również zajmować cenną przestrzeń, gdy pracujesz w małej kuchni, więc jeśli możesz, zastosuj je na backsplashes. Lub, jeśli lustra to trochę za dużo dla twojego stylu, stwórz podobny efekt, zdobywając błyszczące płytki i szafki.

Wybierz otwarte półki

Inni czytali także: Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

Jeśli chcesz stworzyć iluzję większej przestrzeni, zdejmij drzwi szafki lub zamień szafki z jednej lub kilku stron ściany na otwarte półki. Zbyt często szafki zajmują więcej miejsca niż oferują i wiele z nich pozostaje nieodebranych. Dodatkowo zamknięte miejsce do przechowywania sprawia, że ​​małe kuchnie wydają się pudełkowate i ciasne.

Otwarte półki to jeden z najpopularniejszych pomysłów na projekt małej kuchni nie bez powodu: oszczędzasz na przechowywaniu i dodajesz do projektu – bez zajmowania miejsca drobiazgami lub sztukami ściennymi.

7 pomysłów na małą kuchnię do każdego mieszkania – Ukryj swoje urządzenia

W wielu przypadkach małe urządzenia kuchenne, takie jak kuchenki mikrofalowe lub tostery, zajmują cenne miejsce na blacie, które moglibyśmy wykorzystać do przygotowywania posiłków. I chociaż nie możesz po prostu pozbyć się tych niezbędnych rzeczy, możesz je ukryć. Dlatego rozważ przeniesienie niektórych urządzeń nablatowych do dolnych lub górnych szafek kuchennych, gdy ich nie używasz. W rzeczywistości tostery, blendery i miksery zmieszczą się praktycznie na każdej półce w szafce. Możesz nawet od samego początku zainstalować swoją sprawdzoną kuchenkę mikrofalową w szafce.

Zdobądź stół pasujący do przestrzeni

Jeśli jesteś typem osoby, która lubi jeść domowe śniadanie we własnej kuchni i nie ma miejsca na pełnowymiarowy stół kuchenny, nie martw się. Nadal możesz zaprojektować przytulną, ale modną strefę śniadaniową bez stołu dla czterech osób. Jedną z opcji jest zdobycie wysokiego stołu i kilku stołków. Wysokość nie tylko sprawia, że ​​wąski stół wydaje się być naturalnym ustawieniem w pomieszczeniu, ale także tworzy iluzję większej kuchni ze względu na widoczną wolną przestrzeń pod nim.

Alternatywnie możesz również zainstalować stół pływający lub, jeszcze lepiej, stół składany, który chowa się w ścianie, gdy go nie używasz.

7 pomysłów na małą kuchnię do każdego mieszkania – Kup wózek kuchenny na kółkach

Inni czytali także: Agent nieruchomości zarobki – czy są naprawdę tak duże?

Dla miłośników wysp kuchennych jest to najlepsze z najlepszych, jeśli chodzi o pomysły na małe kuchnie.

Chociaż najprawdopodobniej nie masz miejsca na zainstalowanie pełnoprawnej wyspy kuchennej, możesz sfałszować mniejszą za pomocą toczącego się wózka kuchennego. W ten sposób uzyskasz cenną przestrzeń do przygotowania, zdrową ilość miejsca do przechowywania i dodatkowy element projektu do swojej kuchni – wszystko w jednym gotowym wózku. Ponadto najlepsze w wózkach kuchennych jest to, że można je przenosić w dowolne miejsce, gdy ich nie używasz, i podawać stylowo dowolny posiłek, wsuwając go do jadalni.

 Zobacz naszą ofertę: Osiedle domów w Rajszewie

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *