agencja nieruchomości praca

Agencja nieruchomości praca zdalna – Prawo

Spis treści

Agencja nieruchomości praca zdalna – Prawo

W poprzednim artykule opisałem jakie działania o charakterze marketingowym można wykonać zdalnie. Zdecydowaną większość z nich można wykonać w telefonie więc jest to jak najbardziej praca zdalna.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to także prawo.

Jeśli chodzi o formalności to przede wszystkim prawo. Więc to jest także dobry czas, aby poświęcić go na uaktualnienie prawnych aspektów naszej pracy.

Inni czytali także: Agent nieruchomości praca marzeń? – Krótka historia tego zawodu w Polsce.

Agencja nieruchomości praca zdalna – uaktualnij

Można zacząć od sprawdzenia czy ustawy bezpośrednio związane z pośrednictwem nieruchomości nie zmieniły swojego brzmienia od czasu gdy poprzednio się z nimi zapoznawaliśmy. Będzie to przydatne także dla młodszych zarówno wiekiem jak i stażem agentów nieruchomości gdyż na te czynności często nie przeznacza się wystarczająco dużo czasu. Niektóre osoby zlecają agencji nieruchomości sprzedaż swoich nieruchomości tylko dla opieki prawnej. W takich przypadkach warto być na bieżąco z przepisami. O ile uaktualnianie sobie części ustaw polega właśnie jedynie na wymianie starych zasad na nowe o tyle dla osób uczących się dopiero będzie także na szukaniu odpowiednich zapisów w odpowiednich ustawach.

Agencje nieruchomości praca zdalna – umowy

Kolejną rzeczą, którą można teraz sprawdzić to umowy na których na co dzień pracujemy. Najpierw można zobaczyć czy zwroty, które w nich się znajdują nie trafiły na listę zapisów abuzywnych. Niektóre ustalenia pomimo całkowitego uzasadnienia, oraz uczciwej intencji mogą być uznane przez administrację państwową jako niedozwolone i pomimo potocznie panującej swobody zawierania umów – nie powinno się ich stosować.

Praca zdalna agencji nieruchomości – wyroki

Inni czytali także: Agent nieruchomości zarobki – czy są naprawdę tak duże?

Następnie można poszukać sporów sądowych w których brały udział agencje nieruchomości. Bardzo często dotyczą one braku zapłaty za wykonaną usługę. Warto zapoznać się z uzasadnieniami takich wyroków. Często będziemy mieli poczucie, że były one krzywdzące. W części z nich cel umowy został wykonany a zlecający szukał na siłę pretekstu do niezapłacenia za to umówionej kwoty. Warto się na takie sytuacje zabezpieczyć i wprowadzić pewne uaktualnione zapisy do naszych umów.

Jeśli w danej agencji nieruchomości nie ma zwyczaju robienia tego na początku – to teraz jest czas na sprawdzenie dokumentacji nieruchomości.

Warto wiedzieć w jakim procesie są papiery. Może się okazać, że są braki bądź błędy, których właściciele nie są świadomi.

My jako agenci nieruchomości powinniśmy być tego świadomi.

Niektóre prostowania wymagają czasu zarówno w podejściu rzeczywistym jak i urzędowo liczonym.

Agencja nieruchomości praca zdalna – księgi wieczyste

Inni czytali także: Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

No i na sam koniec. W tym czasie możemy także sprawdzić księgi wieczyste ofert, którymi się opiekowaliśmy i zobaczyć czy nowymi właścicielami nie stały się osoby, które były przez nas obsługiwane. Działanie to dotyczy tych agencji, które pracują bądź pracowały na umowach otwartych. Praca w takiej formie korci niektóre osoby do niekonwencjonalnych działań. Tutaj może być sporo ciekawostek 🙂

5/5 - (12 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *