Agencje nieruchomości proszę nie dzwonić

Agencje nieruchomości proszę nie dzwonić

Spis treści

Dlaczego dzieje się tak, że właściciele nieruchomości nie chcą współpracować z agencjami nieruchomości?

 

Pewnie nie ma takiego agenta nieruchomości, który nigdy nie doświadczył odmowy klienta we współpracy, nie usłyszał przez telefon „Nie jestem zainteresowany współpracą z agencją nieruchomości” czy nie czytał w ogłoszeniach prywatnych „Agencje nieruchomości proszę nie dzwonić”.

 

Zwróćmy uwagę na kilka najczęściej spotykanych powodów odmowy we współpracy z pośrednikami w obrocie nieruchomościami.

Inni czytali także: Agencje zapraszamy tylko ze zdecydowanym klientem

 

Agencja nieruchomości nie ma zbudowanej marki

 

Jak słyszymy słowa Lexus czy Mercedes kojarzą się one z jakością, zaufaniem klientów, klasą, a przede wszystkim z dobrze zbudowaną marką. Marka firmy to potwierdzenie wieloletniego zaufania klientów, którzy korzystając z firmy, otrzymują usługę/produkt najwyższej jakości, zostają zadowoleni i wracają kolejny raz. Jeśli właściciel nieruchomości zgłasza się do agencji, która ma bardzo słabą markę, nie zajmuje się własnym rozwojem oraz nie oferuje swoim klientom prawie niczego, nie warto oczekiwać sukcesywnej sprzedaży.

 

Agencje nieruchomosci prosze nie dzwonic 1 - Agencje nieruchomości proszę nie dzwonić

 

Klient nie jest zadowolony usługą konkretnego agenta nieruchomości

 

Czy wiedzą Państwo, że psycholog rodzinny nie ma prawa się zajmować innym tematem spoza dziedziny psychologii rodzinnej? Jest cały spis zasad etyki psychologa, który mu na to nie pozwala. Coś podobnego się dzieje w dziedzinie pośrednictwa nieruchomości. Jeśli klient ma na celu sprzedać mieszkanie 2-pokojowe z rynku wtórnego, a agent, z którym on współpracuje, jest ekspertem w sprzedaży działek, na pewno będzie Państwu trudno się dogadać. W końcu agent nie wykaże się przy sprzedaży nieruchomości swojego klienta, a sam klient zostanie zawiedziony z pracy pośrednika.
Rozwiązanie: „Szanowni Państwo, niestety nie jestem ekspertem w sprzedaży takiego typu nieruchomości, ale chętnie udostępnię Państwu kontakt do pośrednika, który jest bardziej kompetentny w tym temacie” – prawidłowa i etyczna odpowiedź profesjonalnego pośrednika, która znacznie ułatwi współpracę.

Inni czytali także: Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

 

Klient nie jest zadowolony usługą konkretnego biura nieruchomości

 

Czasami biuro nieruchomości nie ma wystarczająco dużo narzędzi potrzebnych do kupna lub sprzedaży nieruchomości. Nierzadko się zdarza, że klient sprzedający potrzebuje pewnego zakresu usług, a biuro nieruchomości nie jest w stanie tych usług wykonać. Też można się spotkać z sytuacją kiedy pośrednik nie posiada takiego typu nieruchomości, którego oczekuje klient kupujący.
Warto w takich pytaniach być prawdziwym i szczerym. Jeśli biuro nieruchomości nie może sprzedać konkretnej nieruchomości, bo nie korzysta z tych czy innych narzędzi, trzeba się w tym przyznać.

 

Zakres usługi agencji nieruchomości nie odpowiada wartości usługi

 

Często się zdarza, że klient sprzedający nieruchomość nie jest zadowolony z wysokości prowizji, którą powinien zapłacić agentowi. Według klienta ta kwota jest zbyt wysoka i właśnie dlatego „nie warto podejmować się współpracy”. Dzieje się tak dlatego, że agencja nieruchomości wykonuje zbyt mały zakres usług, a w zamian prosi wysokie wynagrodzenie. 10,000,000 dolarów ma prawo kosztować najnowsze Bugatti, ale nie stary rozwalający się Ford:)

Jak widać, współpraca wcale nie jest tak skomplikowana, jak ktoś to sobie wyobraża. Kiedy klient mówi otwarcie, na czym polega problem, a pośrednik jest w stanie znaleźć do niego rozwiązanie, współpraca robi się możliwa i nawet przyjemna.

5/5 - (1 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *