Agencje zapraszamy tylko ze zdecydowanym klientem

Agencje zapraszamy tylko ze zdecydowanym klientem

Spis treści

Przeglądając ogłoszenia bezpośrednie dotyczące sprzedaży, wynajmu nieruchomości co jakiś czas można spotkać się ze zwrotem: „Agencje nieruchomości zapraszamy tylko ze zdecydowanym klientem”.

Mnogość tego i podobnych zwrotów może świadczyć o tym, że osoby redagujące opis do własnej oferty opierają się często na istniejących już ogłoszeniach u konkurentów. Podobnie zresztą jest z ustalaniem ceny ofertowej. Osoby wystawiające po raz pierwszy ofertę sugerują się cenami sąsiadów, którzy 3 miesiące temu zrobili to samo i tak powstaje „łańcuszek wycen sąsiedzkich”, ale o tym więcej w innym wpisie.

Wracając do głównego zwrotu: Agencje zapraszamy tylko ze zdecydowanym klientem Właściciele mieszkań, być może nie wiedzą do końca, czego rynek oczekuje od agenta nieruchomości poszukującego nieruchomości na zlecenie.

Osoby zlecające agentowi pełną obsługę przy zakupie mieszkania oczekują, że będzie w jakimś sensie ich managerem. Czyli on wszystko sprawdza, załatwia a zlecający widząc gotową nieruchomość przychodzi na gotowe. Za to nam płaci, tego oczekuje i w sumie tak to powinno wyglądać.

Często ogłoszenia bezpośrednie nie prezentują nieruchomości w sposób mocno zachęcający, także w opisie nieruchomości nie zawsze znajdziemy wszystkie informacje, które w danym momencie potrzebujemy. Bez wizyty na żywo i bez uzupełnienia niezbędnych informacji nie można przychodzić do mieszkania z poszukującym. Tym bardziej ze zdecydowanym. Nie tego od nas oczekuje osoba poszukująca mieszkania. Czasy się zmieniają. Pomimo że nadal jest to mniejszość to z roku na rok coraz więcej osób chce korzystać z usług agenta nieruchomości.

W przypadku lokali komercyjnych nadal najważniejsza jest informacja o adresie lokalu – i dużo zlecających tylko tego oczekuje od agenta nieruchomości.

Jeśli chodzi o nieruchomości o przeznaczeniu mieszkalnym, oczekiwania są dużo większe i obejmują dużo więcej czynności. Agenci nieruchomości w przeciwieństwie do osób fizycznych, styczność z nieruchomościami mają na co dzień. Dlatego otrzymują zlecenia od osób, które zajmują się poszukiwaniem po raz pierwszy w życiu. Są osoby z wyższym wykształceniem dla których corocznie wypełnienie dokumentu PIT jest nie lada wyzwaniem. Tak samo są osoby, które nie są pewne czy z pełnym zrozumieniem interpretują zapisy w Księdze Wieczystej. Jeśli ludzie kupując samochód lubią zrobić to wspomagając się opinią specjalisty mechanika samochodowego to można w pełni zrozumieć osoby, które kupując coś 10 razy droższego, także chcą się wspierać pomocą specjalistów.

Są agenci nieruchomości, którym taki zapis „Agencje zapraszamy tylko ze zdecydowanym klientem” w niczym nie przeszkadza i bez problemu kontaktują się z właścicielem, zanim z tym klientem przyjdą. Są też tacy, którzy widząc taki zwrot, będą mieli blokadę, obawy. W końcu komunikat jest jasny.

O ile nie szuka się mocno specyficznej, niepowtarzalnej nieruchomości to szczególnie w dużym mieście jest szansa na znalezienie alternatywnych ofert. Wtedy mieszkanie z taką klauzulą może być po prostu pominięte. I nie będzie to działanie na szkodę poszukującego nieruchomości, gdyż znajdzie się dla niego nieruchomość spełniającą oczekiwania.

Mam świadomość, że niektórzy mają potrzebę sprzedawać samemu. Niektórzy mogą mieć także złe wspomnienia po współpracy z agentem nieruchomości. Jednak nie wszyscy agenci nieruchomości tacy są i czasami nie warto zamykać się na współpracę z tymi, którzy pracują etycznie z poszanowaniem zasad społecznych.

Tym bardziej że taka współpraca nie musi nic kosztować i nawet sprzedając samemu, dzięki agentowi nieruchomości możemy szybko sprzedać nieruchomość.

5/5 - (1 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *