agent nieruchomości kurs

Agent nieruchomości – umiejętności początkującego pośrednika nieruchomości

Spis treści

Praca na stanowisku agenta nieruchomości to coraz bardziej atrakcyjny zawód.

Dzieje się to głównie za sprawą zagranicznych programów telewizyjnych, które prezentują codzienną pracę pośrednika nieruchomości jako prestiżową czynność. Dodatkowo w zachodnich krajach zawód ten jest szanowany w sposób zdecydowanie wyraźniejszy niż w Polsce.

Ze względu na aktywność rynku nieruchomości, rozwoju marketingu, ciągłą zmianę zapisów prawnych – agent nieruchomości staje się ponownie coraz bardziej poszukiwanym zawodem.

Aby nie powtórzyć sytuacji sprzed 15 lat, w którym bardzo dużo osób kojarzyło pracę pośrednika nieruchomości z dużymi i łatwimy zarobkami trzeba uświadamiać osoby początkujące, że nie jest to łatwa praca. W zależności od modelu, w jakim pracuje agencja nieruchomości czynności, które wykonuje agent nieruchomości mogą być różne. Natomiast cały czas jest to praca z ludźmi. Z jednej strony są to osoby sprzedające swoją przeszłość, wspomnienia w postaci mieszkań, domów – często przez te wspomnienia oczekiwania co do wartości są zawyżone.

Z drugiej strony także są ludzie, którzy niejednokrotnie zakup mieszkania wspierają kredytem, z którym wiążą się często na prawie całe zawodowe życie. Pośrodku jest agent nieruchomości – osoba, która musi znaleźć złoty środek dla obu stron jednocześnie. Jakie cechy osobowości są przydatne w pracy agenta nieruchomości?

Warto się przygotować porządnie do pracy agenta nieruchomości. W aktualnych czasach najprawdopodobniej jakość będzie jeszcze bardziej wymagana, oczekiwana i doceniana niż miało to miejsce przed kilkunastoma laty. Dzięki internetowi weryfikacja skuteczności agenta nieruchomości może stać się bardzo szybka – dlatego nie warto iść na skróty podczas wdrażania się do tego zawodu.

Są pewne umiejętności, cechy charakteru, które poza wiedzą merytoryczną potrafią pomóc w pierwszym okresie naszej pracy.

Tak jak w każdym zawodzie – sukces odnoszą te osoby, które ciężko pracują. Konsekwencja w działaniu i dążenie do celów to także bardzo silna umiejętność. Pomimo tego, że zawód agenta nieruchomości w telewizji wygląda na bardzo sexy to wiąże się on z ogromną ilością stresu, załatwianiu spraw na wczoraj, czekaniu na klientów oraz prezentowaniu nieposprzątanych mieszkań, które miały być posprzątane na wczoraj. Mam nadzieję, że odstraszyłem wszystkich rozważających pracę w tym zawodzie 😉

W zawodzie agenta nieruchomości talent jest najprawdopodobniej wartością drugorzędną – choć wrodzone umiejętności sprzedażowe zapewne będą bardzo pomocne.

Zapraszam do zapoznania się z odcinkiem, w którym omawiam podstawowe umiejętności, jakie oprócz wiedzy merytorycznej są bardzo pomocne w naszym zawodzie

5/5 - (1 głos)
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas

Facebook

YouTube

Zapisz się na newsletter

Powiązane artykuly