Biuro nieruchomości Warszawa

Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

Spis treści

Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości

 

Agencji nieruchomości w Warszawie jest dość dużo – niektórzy uważają, że za dużo. Spowodowane jest to zapewne tym, że usługa sama w sobie nie wymaga dużych nakładów finansowych w sprzęt czy materiały. Niektórzy agenci nieruchomości nawet potrafią zajmować się sprzedażą dorobku całego życia rodziny np. w kawiarni. Jednocześnie mierząc własną miarą to każdy dorosły praktycznie miał styczność z nieruchomościami czy to wynajmując pokój na studiach czy pomagając sprzedać mieszkanie cioci. I ponieważ wtedy jakoś się udało to dlaczego nie robić tego zawodowo za pieniądze? Tutaj warto zwrócić uwagę na jedną literkę: Jakoś to nie to samo co Jakość.

 

Czego tak naprawdę oczekuje się od agencji nieruchomości?

 

Odpowiedź jest bardzo prosta i bardzo krótka. Od agencji nieruchomości klienci oczekują najczęściej skutecznej transakcji. Oczywiście czasami agent nieruchomości traktowany jest jako specjalista, doradca i uczestnicy rynku mogą zwracać się do biura nieruchomości po porady. Jednak jest to coraz częściej marginalna ilość usług. Te czynności owszem występują, ale mają znamiona usług towarzyszących i są uzupełnieniem formalności związanych z zakupem bądź sprzedażą nieruchomości

Inni czytali także: Pensjonat na sprzedaż – czyli jak sprzedać firmę

 

Które biuro nieruchomości jest najlepsze?

 

Są różne kryteria służące do oceny biura nieruchomości. Uważam natomiast, że od zawsze najlepsze są rekomendacje z uzasadnieniem od zaufanych znajomych. Jednak może się okazać, że w ciągu ostatnich 3 lat nikt nie sprzedawał nieruchomości i co wtedy?

Skąd mam wiedzieć, że dane biuro nieruchomości jest skuteczne? Wchodząc na strony internetowe biur nieruchomości prawie zawsze natrafiamy na slogany sugerujące o najlepszości. Czasami o wieloletnim doświadczeniu. Podobnie jest ze wzmacniaczami nazw: Nr1, Top, Premium, Laureat nagrody itd. Nagrody są po to, aby się nimi chwalić – szczególnie na rynku i jeśli nie były kupione to oznacza, że w chwili konkursu na tle konkurencji zwycięzcy wypadli najlepiej. Jak sprawdzić wiarygodność tego doświadczenia? Najprościej na social media. Zobacz co prezentowała agencja nieruchomości w 2015 roku na youtube czy na instagramie o ile opinie w internecie da się kupić, o tyle historię już zdecydowanie ciężej.

Na co zwracać uwagę? Zacznijmy od podejścia. Jeśli dzwonisz do biura nieruchomości, podajesz parametry swojej nieruchomości i pytasz się, czy agencja nieruchomości to sprzeda. To gdy usłyszysz TAK. To warto się zastanowić dwa razy co jest grane. Ktoś nie widząc ani lokalu, ani dokumentów oznajmia, że to sprzeda – bardzo odważna deklaracja.

Inni czytali także: Czy ceny mieszkań w Warszawie spadną?

 

Estetyka biura nieruchomości. Jeśli agencja nieruchomości aktualne oferty promuje w sposób mało zachęcający to nie oczekuj, że inne zaprezentuje inaczej.

 

pexels cadeau maestro 1170412 1  - Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

 

Każda agencja nieruchomości w Warszawie ma inną wrażliwość wizualną.

 

Zobacz jak wygląda instagram, youtube czy facebook. To są kanały, w których ludzie spędzają całe godziny w ciągu dnia. Dlaczego tam nie zaprezentować kolejnej nieruchomości w sposób zachęcający? Być może biuro nieruchomości poszło jeszcze o krok dalej i wybrane nieruchomości prezentuje także w formie wideo? Taka forma w czasach covidowych jest niezwykle pomocna. Niestety takie prezentacje są zdecydowanie droższe i czasochłonne dlatego nieliczne biura nieruchomości decydują się inwestować dodatkowe środki w promowanie ofert swoich nieruchomości/

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość to zobacz czy biuro nieruchomości ma w swojej ofercie dużo ofert sprzedaży nieruchomości. Jeśli ma dużo to może się okazać, że bardziej nastawieni są na posiadanie ofert w celu pozycjonowania się niż na faktycznej sprzedaży? Jeśli planujesz nabyć nieruchomość to taka agencja na pewno będzie warta bliższego poznania.

 

Kto jest ważniejszy Agent nieruchomości czy Agencja nieruchomości?

 

Jestem zwolennikiem gier zespołowych i uważam, że dopasowany osobowością agent nieruchomości + działające ze strategią biuro nieruchomości to mieszanka wybuchowa skazana na skuteczność. Sprawdź na stronie agencji swojego agenta nieruchomości. Zobacz kogo zaprosisz do mieszkania. Sprawdź jakie pasje ma agent nieruchomości w końcu to ta osoba będzie prezentowała nieruchomości.

 

Ostatnia sprawa, którą bym się kierował to sprawdzenie, czy agencja nieruchomości wierzy w swoje działania, czy bardziej kieruje się statystykami – przyjmę wszystko, coś się sprzeda.

 

Jeśli wierzy w swoją skuteczność to zainwestuje w profesjonalnego fotografa, jeśli trzeba zaprosi home stagera, nagra film wideo, może nawet wykorzysta drony do pokazania okolicy. To wszystko kosztuje. Czasem niemało. Te koszty się zwrócą w prowizji dla biura nieruchomości, ale tylko wtedy jeśli nieruchomość zostanie sprzedana. Jeśli się nie sprzeda to biuro nieruchomości pracujące w takim modelu poniesie straty, więc to jest pierwszy sygnał o dużej motywacji bycia skuteczną agencją nieruchomości. Ciekawe zaprezentowanie nieruchomości zdecydowanie poprawia jej atrakcyjność. W dobie tak silnego przesytu informacji jest to bardzo ważna czynność.

4.1/5 - (8 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas

Facebook

YouTube

Zapisz się na newsletter

Powiązane artykuly