Czy Twój dom jest gotowy na jesień

Czy Twój dom jest gotowy na jesień?

Spis treści

Czy Twój dom jest gotowy na jesień?

 

Jesienna pogoda wkrótce nadejdzie, więc teraz jest czas, aby przygotować swój dom na zmieniającą się pogodę. W tym artykule znajdziesz wskazówki i porady dotyczące czyszczenia domu wewnątrz i na zewnątrz.

Nadchodzi zimna i surowa jesienna pogoda, dlatego ważne jest, aby przygotować dom na jesień, abyś mógł się dobrze bawić w środku, gdy jest wietrznie i pada deszcz.

 

Gruntownie posprzątaj

 

Elementem przygotowania domu na jesień jest dokładne czyszczenie. Może nie jest to najbardziej ekscytujące zajęcie, ale ważne jest, aby to zrobić.
Być może latem przy dobrej pogodzie spędzałeś wolny czas w ogrodzie lub w parku, ale teraz piasek ze spacerów po plaży wdarł się do salonu, a kurz osiadł pod łóżkiem. Jesienią spędzisz więcej czasu w pomieszczeniach niż w okresie letnim, dlatego poważnymi porządkami tak naprawdę wyświadczasz sobie przysługę – każdy czuje się lepiej w czystym otoczeniu, co więcej, możesz uniknąć alergii. Oto najważniejsze wskazówki dotyczące sprzątania jesienią.

 

• Usuń kurz z domu – Opróżnij szuflady i szafki, używając odkurzacza pod sofą i łóżkiem, osusz powierzchnie i usuń pajęczyny z haczyków.
• Wybierz środek czyszczący, które pasuje do Twojej podłogi — pamiętaj, aby podczas mycia używać odpowiedniego preparatu do podłogi, zwłaszcza jeśli masz drewniane podłogi. Podłogi drewniane możesz łatwo uszkodzić, jeśli zastosujesz nieodpowiednie środki czyszczące.
• Usuń owady z domu – Szczególnie w kuchni dobrze jest posprzątać po długim lecie, gdzie różne zwierzęta, takie jak muchy, mrówki i ćmy, miały najlepsze warunki do założenia małej kolonii.
• Nie zapomnij o grzejniku – pamiętaj o czyszczeniu również za grzejnikiem! W ten sposób pozbędziesz się zapachu rozgrzanego kurzu i brudu po włączeniu.
• Wypierz także kołdry i koce – dni stają się coraz chłodniejsze, więc teraz trzeba ich naprawdę używać. Jest trochę przyjemniej i zdecydowanie zdrowiej okryć się czymś, co jest świeżo wyprane i przyjemnie pachnie.

 

Ustal, gdzie są przeciągi

 

Sprawdź, czy w mieszkaniu nie ma przeciągów. Jedną ze sztuczek jest użycie zapalonej świecy i sprawdzenie, czy płomień migocze przy drzwiach i oknach. Jeśli tak, załóż odpowiednie uszczelki. Są one łatwe do zamontowania i niedrogie. Możesz je również łatwo usunąć, jeśli będzie taka potrzeba.

 

Sprawdź grzejnik

 

Usuń powietrze z chłodnicy, poluzowując zawór. Powinieneś mieć przygotowaną szmatkę, a gdy zawór zostanie poluzowany, usłyszysz, że powietrze jest wyłączane. Gdy zacznie kapać wodą, ponownie zamknij zawór.

Inni czytali także: Jak wybrać idealny projekt domu? Podpowiadamy

 

Zmień garderobę

 

Może teraz jest właśnie czas na gruntowny przegląd szafy. Przejrzyj letnie ubrania, wyrzuć zniszczone, a pozostałe zapakuj i zastąp je zimową garderobą –ciepłymi swetrami, spodniami, czy kurtkami. Takie działanie zapewni więcej miejsca w szafie i sprawi, że będziesz miał mniej bałaganu. Wypierz całą odzież przed zapakowaniem i zapakuj w szczelne plastikowe torby, aby uniknąć pleśni, zwłaszcza w piwnicy lub na strychu.

 

Czy Twój dom jest gotowy na jesień? Czas na nowy wystrój wnętrz

 

Czy nam się to podoba, czy nie, jesień niesie ze sobą chłodniejsze i ciemniejsze dni. Po kilkumiesięcznych wędrówkach po ulicach, alejkach, parkach i plażach nadszedł czas, aby spędzić więcej czasu w pomieszczeniach. Dlatego to dobry czas, aby uczynić dom przytulniejszym. W ciepłych wnętrzach czas spędza się zdecydowanie przyjemniej. Poszukaj jakichś interesujących mebli, zawieś coś przykuwającego uwagę na ścianie lub kup piękny i miękki koc, który świetnie się sprawdzi podczas drzemki na przytulne, deszczowe dni. Jeśli chodzi o atmosferę, naprawdę dużo może zdziałać właściwe oświetlenie.

Zadbaj o zabezpieczenie korytarza lub przedpokoju. Będziesz tam przechowywał mokre buty i odzież. Przygotuj wycieraczki, wodoodporne dywaniki lub plastikowe tace, aby nie uszkodzić podłogi.
Jesienne przygotowanie ogrodu lub balkonu

Jeśli mieszkasz w domu z ogrodem, to nie możesz zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu na jesień i zimę wszystkiego, co pozostaje na zewnątrz.
Przygotuj stolarkę na jesienną aurę

Na balkonie czy tarasie najważniejsze jest przede wszystkim dokładne posprzątanie. Zachęcamy do nasmarowania stolarki odpowiednią ilością oleju, aby wytrzymała surową jesienną pogodę.
Znajdź rośliny, które przetrwają zimno

Musisz także zastanowić się, co sadzisz w skrzynce balkonowej. Znajdź rośliny, które mogą przetrwać zimno i na które przyjemnie się patrzy. W październiku pora posadzić cebulki kwiatowe, jeśli na wiosnę chcielibyście spotkać się na balkonie z pięknymi pastelowymi kolorami. Posadź je w doniczkach lub skrzynkach, najlepiej wokół innych roślin.
Chroń swoje słoiki przed mrozem

Czy masz doniczki, które nie wytrzymują mrozu? Potem nadszedł czas, aby je przenieść do piwnicy. Usuń starą ziemię, umyj je i osusz, aby znów były gotowe na wiosnę.

 

Czy Twój dom jest gotowy na jesień? Zadbaj o meble ogrodowe

 

Umyj i wysusz meble ogrodowe. Złóż je i umieść w szopie, na strychu lub w piwnicy. Możesz także umieścić je w rogu balkonu lub tarasu, gdzie się nie zamoczą. Jeśli masz taką możliwość, możesz je zakryć, aby nie zniszczyły się przez zimę.

 

Czy masz kran mrozoodporny?

 

Nie wszystkie baterie zewnętrzne są mrozoodporne, więc pamiętaj, aby zakręcić wodę przed pierwszym mrozem. Jeśli rury lub krany pękną, możesz ryzykować poważne szkody spowodowane przez wodę, których niestety nie obejmuje ubezpieczenie. Kran mrozoodporny jest nawiercony lekko skośnie i ze spadkiem w dół, aby woda mogła wypłynąć, gdy wewnętrzny kran jest zamknięty. Niestety, zdecydowana większość kranów zewnętrznych nie jest mrozoodporna, więc upewnij się, że masz kran mrozoodporny, zanim postanowisz nie zakręcić wody.

 

Podsumowując

 

Jesień to pora roku, kiedy trzeba przygotować dom na nadchodzącą zimę. Musisz zadbać o to, aby Twoje meble ogrodowe były w idealnym stanie i nie były narażone na deszcz lub inne ekstremalne warunki pogodowe. Twój projekt wnętrza powinien zostać zaktualizowany, ale jeśli nie jesteś pewien, w którym kierunku powinieneś iść, skorzystaj z tego artykułu, aby uzyskać inspirację.

Przede wszystkim ważne jest, aby zadbać o meble ogrodowe. Liście wkrótce zamienią się w warstwę suchej i chrupiącej ściółki, co oznacza, że pod stopami będzie ślisko; więc upewnij się, że na żadnej powierzchni w ogrodzie nie ma liści. Nadeszła jesień i czas posprzątać dom. Od dokładnego czyszczenia lodówki po dobre wycieranie wentylatora sufitowego — jesień to idealny czas na zorganizowanie się. I nie zapomnij o wszystkich żarówkach, które wymagają wymiany!

Jesień to idealny czas, aby zadbać o swój dom. I to nie tylko ze względu na piękne kolory czy latte z dynią. Jesień to także świetny czas na prace konserwacyjne w domu, które nie tylko sprawią, że Twój dom stanie się bardziej komfortowy, ale także pomoże Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy na rachunkach za media! Jesień może być świetnym okresem na wykonywanie prac w domu. Zanim zaczniesz z tymi projektami, zastanów się, co chciałbyś zrobić tej jesieni. Chcesz wykończyć meble ogrodowe? Chcesz uzyskać nowy projekt wnętrza? A może po prostu chcesz posprzątać? Pomoże nam zapewnić najlepsze usługi dla Twoich potrzeb. Czas przygotować dom na nadchodzące chłodniejsze miesiące. Aby przygotować dom na jesień, musisz go dokładnie wyczyścić. Przygotowując się do chłodniejszych miesięcy, ważne jest, aby wyczyścić wszystkie okna w domu oraz zamiatać i umyć podłogi.

 

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *