Dlaczego warto rozważyć ogrodzenie działki

Dlaczego warto rozważyć ogrodzenie działki?

Spis treści

Dlaczego warto rozważyć ogrodzenie działki?

Po wybudowaniu domu, wielu inwestorów zastanawia się, jakie powinny być kolejne kroki w jego najbliższym otoczeniu. Zwykle utwardzamy podjazd, nasadzany drzewa, zajmujemy się ogrodem. Ogrodzenie działki jest raczej niechętnie wybieranym wydatkiem. Nie jest tanie, często nie jest również okazałe – przekonać nas mogą natomiast względy funkcjonalne i użytkowe. Dlaczego więc warto ogrodzić swoją posiadłość?

Uzasadnienie dla ogrodzenia działki można streścić w trzech punktach: sarny, psy i… dzieci. Brzmi zaskakująco? W rzeczywistości jednak to właśnie dla tych trzech powodów często decydujemy się na ogrodzenie domu i najbliższego otoczenia.

Inni czytali także: Cena za metr działki – najczęstsze błędy popełniane przez sprzedających

Ogrodzenie działki – Zacznijmy od dzikich zwierząt

Naukowcy twierdzą, że człowiek wdarł się zbyt mocno w naturalne środowisko zwierząt. Dziś mści się to na nas. Zwierzęta dzikie zaglądają do naszych śmietników, pod domy podchodzą sarny, a dziki dewastują trawniki i parki. Niezależnie, czy mieszkamy tuż pod miastem, czy też daleko, w górach, pod lasem – ryzyko jest takie samo.

Sarny, szczególnie wiosną, uwielbiają podgryzać iglaki czy tuje. Nie wspominajmy nawet o dzikach! Rodzinka tych z wyglądu sympatycznych zwierząt może w jedną noc kompletnie zniszczyć wypielęgnowany trawnik. Nie ma tu cudownych sposobów, jedyną metodą, by zabezpieczyć się przed dziką lub na wpół dziką zwierzyną jest ogrodzenie działki.

?c=28487&m=1381025&a=387161&r=&t=html - Dlaczego warto rozważyć ogrodzenie działki?

Zwierzyna „domowa”

Ogrodzenie działki przyda się na mnie tylko wówczas, gdy obawiamy się wizyty dzikich zwierząt, ale także gdy chcemy mieć święty spokój ze zwierzętami domowymi. Koty co prawda zawsze chodzą własnymi ścieżkami, natomiast dobre ogrodzenie sprawi, iż nasz pies nie opuści wyznaczonego przez nas terenu. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chcemy mieć pewność, iż nasz pupil nie ucieknie zbyt daleko i nie wystraszy osoby postronnej poza terenem naszej działki.

Co ważne, ogrodzona działka nie będzie kusiła innych piesków, które odwiedzając nasze otoczenie uwielbiają znaczyć „swój” teren. Nie trzeba tłumaczyć, jak niszczący wpływ ma mocz tych zwierząt na rośliny w naszym ogrodzie.

Na koniec, dzieciaki

Inni czytali także: Sprzedaż działki. Bezpośrednio vs współpraca z agencją nieruchomości

3-latek czy 5-latek będzie zdecydowanie bezpieczniejszy, gdy obszar jego wędrówek zostanie fizycznie ograniczony. Naturalna ciekawość dzieci prowadzi bardzo często do sytuacji nieprzewidzianych. Jeśli więc chcemy zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo, pamiętajmy o ogrodzeniu działki. Wówczas wiemy, iż nie przedostanie się ono poza znany mu, bezpieczny obszar. Jeśli zadbamy o porządek na samej działce – działce ogrodzonej – wówczas stanie się ona jednym wielkim, ale bezpiecznym, placem zabaw dla naszych pociech. Nie trzeba dodawać jak duży to komfort i wygoda dla rodziców, kiedy dzieci mogą swobodnie i bezpiecznie bawić się w najbliższym otoczeniu, nawet bez bezpośredniej kontroli i nadzoru dorosłych.

Szacuje się, iż koszt ogrodzenia modułowego zaczyna się od około 100 zł, za metr bieżący, nawet zatem przy niewielkich działkach, ze względu na duży ich obwód, ogrodzenie może stanowić dość duży wydatek. Często to koszt zniechęca nas do inwestycji, jeśli jednak pomyślimy o ogrodzeniu jako o inwestycji w spokój komfort nas i naszych najbliższych, wówczas zupełnie inaczej spojrzymy na tę kwestię.

?c=31669&m=1712018&a=387161&r=&t=html - Dlaczego warto rozważyć ogrodzenie działki?

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *