Dom pod miastem – idealne miejsce dla rodziny 1200x675 - Dom pod miastem – idealne miejsce dla rodziny

Dom pod miastem – idealne miejsce dla rodziny

Spis treści

W pewnym momencie życia większość z nas musi podjąć decyzję o tym, gdzie zamieszkać ze swoją rodziną.

Zazwyczaj dylemat dotyczy tego, czy zdecydować się na mieszkanie w mieście, czy raczej dom na jego obrzeżach. Wiele osób dopiero odwiedzając pośrednika nieruchomości, przekonuje się, że zakup domu pod miastem nie zawsze wiąże się z dużo większym wydatkiem niż mieszkania w bloku. Tymczasem dom dla rodziny niesie ze sobą o wiele więcej korzyści. Jakich?

Dom pod miastem – Przestrzeń i swoboda

Wystarczy odwiedzić biuro nieruchomości, aby przekonać się, że w cenie mieszkania w centrum, z powodzeniem możemy kupić dom dla rodziny na przedmieściach. Za bardzo podobne pieniądze możemy, mieć tym samym zacznie większy metraż do dyspozycji, garaż i własny ogród. Dla rodziny z dziećmi ma to ogromne znaczenie, ponieważ w domu każdy będzie miał więcej przestrzeni dla siebie. Rodzice, którzy w bloku często muszą łączyć salon z sypialnią, a dzieci dzielić pokoje, w domu mogą liczyć na własny kąt. Mając więcej miejsca do dyspozycji łatwiej wygospodarować miejsce do nauki czy pracy. Dom dla rodziny to także mniejszy problem z przechowywaniem rzeczy. Mamy bowiem zazwyczaj, do dyspozycji strych i piwnicę, znacznie większą niż blokowe komórki lokatorskie. Możemy mieć także własny garaż, gdzie swoje miejsce znajdą rowery i inny sprzęt sportowy. Kolejnym atutem mieszkania w domu jest swoboda. Nie musimy się niepokoić o to, że zakłócamy ciszę nocną, kiedy impreza ze znajomymi robi się głośna, trwa do późna albo dziecko z gorączką płacze w nocy. Nie będziemy także słyszeć kłótni, czy odgłosów przyjęć od sąsiadów.

Inni czytali także: Jak sprzedawać domy jednorodzinne? Sprzedaż inwestycji deweloperskiej

Odpoczynek od miejskiego pędu

Dom dla rodziny oznacza także życie bliżej natury. Z dala od centrum możemy obserwować naturalny bieg pór roku, odpoczywać w zaciszu swojego ogrodu, jeździć rowerem pośród pobliskich pól i lasów, spacerować w ciszy i spokoju. Po całym dniu w pracy, z nieustannie dzwoniącym telefonem, tysiącem spraw do załatwienia i miejskim zgiełkiem w tle, w domu pod miastem będziemy mogli naprawdę odpocząć, szczególnie latem. Już więcej nigdy nie zdarzy nam się także, że gdy wrócimy po ciężkim dniu w pracy, marząc jedynie o gorącej kąpieli i pójściu wcześnie spać, sąsiad nad nami rozpocznie właśnie skuwanie płytek w łazience młotem udarowym.

Dom dla rodziny – Zdrowsze wychowanie dzieci

Dom dla rodziny jest lepszym wyborem od mieszkania także dlatego, że dzieci mogą przez cały rok korzystać z własnego podwórka. Jeśli biuro nieruchomości znajdzie dla nas dom z większą działką, możemy pomyśleć dodatkowo o uprawianiu własnego ekologicznego ogródka. Znajdziemy wówczas także miejsce na huśtawkę, hamak i grilla. Rodzice mogą pilnować swoich pociech, jednocześnie odpoczywając w ogrodzie, co jest znacznie bardziej komfortowe niż spędzanie czasu na przyblokowych placach zabaw. Dzięki temu cała rodzina będzie codzienne spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Dzieci mając miejsce do fajnych zabaw na zewnątrz, chętniej zrezygnują dla nich z długiego oglądania telewizji czy grania w gry komputerowe.

Coraz lepsza komunikacja

Wiele osób obawia się, że przeprowadzka do domu, dla rodziny wiązać się będzie z problemami z dojazdem z przedmieścia do centrum do pracy lub szkoły. W dzisiejszych czasach jednak coraz rzadziej się to zdarza. Zazwyczaj wystarczy rozejrzeć się po najbliższej okolicy, aby przekonać się, że nieopodal znajduje się przystanek autobusowy, z którego możemy dojechać w wiele miejsc. Jeśli zależy nam na dobrej komunikacji z miastem ze względu na pracę lub szkołę, powiedzmy o tym agentowi biura nieruchomości, z którym współpracujemy, aby przygotował dla nas tylko takie oferty, które spełniają nasze oczekiwania w tej kwestii.

Dom dla rodziny pod miastem – Dobra infrastruktura społeczna

W mniejszych miejscowościach położonych pod miastem możemy liczyć nie tylko na dobry dostęp do opieki zdrowotnej, ale także szkół i przedszkoli dla naszych dzieci. Na wsiach powstają także place zabaw oraz obiekty rekreacyjne i sportowe. O miejsce w żłobku czy przedszkolu w niektórych regionach może być nawet łatwiej niż w mieście. Jeśli jest to dla nas warunkiem zakupu domu dla rodziny, zamiast mieszkania powiedzmy o tym pośrednikowi nieruchomości, aby wybrał dla nas tylko takie oferty, których lokalizacja będzie dopasowana do naszych potrzeb.

Zobacz naszą ofertę: Osiedle domów w Rajszewie

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email