Dopasuj się do nieruchomości

Dostosuj się do nieruchomości

Spis treści

Czy zawsze agent nieruchomości powinien być w pięknym, drogim garniturze tak jak to widać w telewizji?

Prezentując nieruchomości warto dostosować się do nich oraz otoczenia w taki sposób, aby się nie wywyższać – czasami także nie wyróżniać.

O ile w nieruchomościach droższych nie jest to trudne a czasami nawet mile widziane o tyle w przypadku tańszych osiedli można nieświadomie zostać negatywnie ocenionym. Dlatego coraz częściej pojawiają się agenci, którzy nie są od wszystkiego a zajmują się wybranym segmentem rynku w który potrafią się naturalnie wkomponować. Specjalizacja w agencjach nieruchomości – szczególnie w większych miastach może zdecydowanie szybciej zbudować pozytywną markę agenta na rynku.

W telewizji oraz mediach społecznościowych agenci nieruchomości przedstawiani są jako osoby mające styczność z luksusem, oraz ociekającym dobrobytem w zamian za ciężką pracę. W Polsce, póki co tak drogie nieruchomości stanowią kilka procent wszystkich transakcji. Dlatego gdy chce się być agentem nieruchomości od wszystkiego trzeba uważać na to, aby nie zostać ocenionym skrajnie odwrotnie niż planujemy.

Inni czytali także: Umiejętności początkującego agenta nieruchomości

Dostosowanie się dotyczy wielu przestrzeni. Zaczynając od ubioru poprzez styl bycia.

Istotny jest także dopasowany poziom kultury oraz żartu. Cechy te powtarzają się w wielu zawodach, w których praca polega na bardzo zaawansowanym kontakcie bezpośrednim z kontrahentami.

 

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *