Home staging – skuteczny lifting wnętrza

Home staging – skuteczny lifting wnętrza

Spis treści

Home staging – skuteczny lifting wnętrza

Czyste, jasne, przestronne, spójne stylistycznie, z wazonem świeżych kwiatów na stole i paterą dojrzałych owoców na kuchennym blacie – odpowiednie przygotowanie wnętrza zwiększa szansę na trafienie w gust i estetykę klienta, podnosi wartość mieszkania, a w efekcie – przyspiesza finalizację transakcji.

Do tego, że pierwsze wrażenie ma znaczenie, nie trzeba nikogo przekonywać. Psychologowie twierdzą, że opinię nt. nowo poznanego człowieka formułujemy w przeciągu 10 sek. od nawiązania kontaktu. Podobnie u klienta, ocena podyktowana pierwszym wrażeniem, kształtuje się w pierwszych 90 sek. od przekroczenia progu nieruchomości. Między innymi z tego powodu, warto zadbać o atrakcyjną prezencję – wyeksponowanie atutów i zminimalizowanie braków prezentowanego wnętrza.

Home staging to strategia

marketingowa polegająca na przeprowadzeniu liftingu wnętrza, którego celem jest maksymalne podniesienie wartości nieruchomości, przy możliwie niskim nakładzie finansowym.
Optymalizację zaczynamy od identyfikacji klienta, do którego aranżacja ma skutecznie „przemówić”. Niezależnie od typu odbiorcy, punktem obowiązkowym są gruntowne porządki połączone z odgracaniem przestrzeni to w zasadzie pierwsza czynność, od której zaczyna się projekt home staging. Smugi na szybach, warstwy kurzu na półkach czy odciski palców na sprzętach kuchennych zaburzą estetykę nawet najbardziej klimatycznego wnętrza.

Inni czytali także: Proste aktualizacje wnętrza, które odmienią Twój salon

Ogromną rolę odgrywają okna – jeśli są czyste, wpuszczają więcej światła, a jasne wnętrze zyskuje w oczach potencjalnego klienta.

Nie bez znaczenia jest też sama oprawa okien – ciemne i ciężkie zasłony przyczynią się do optycznej redukcji ilości światła, co z kolei może wpłynąć negatywnie na pierwsze wrażenie odbiorcy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wydobycie naturalnego światła za pomocą lekkich, zwiewnych zasłonek o naturalnych, przyjemnych dla oka kolorach.

?c=33980&m=1855602&a=387161&r=&t=html - Home staging – skuteczny lifting wnętrza

Home staging to przestrzeń

Nie mniej ważne jest usunięcie zbędnych przedmiotów, a w efekcie – spotęgowanie wrażenia przestronności lokalu. Wyeliminować należy nie tylko sprzęty, które nie znajdują we wnętrzu żadnego zastosowania, ale też elementy personalizujące mieszkanie np. pamiątki rodzinne czy ramki ze zdjęciami. Dzięki temu zabiegowi, klientowi łatwiej będzie wyobrazić sobie siebie w konkretnym wnętrzu. Poza tym uniwersalna aranżacja ma szansę trafić do szerszego grona klientów.

Wisienką na torcie są wszelkiego rodzaju dodatki, które ocieplają wnętrze i nadają mu interesującego charakteru – narzuty, poduszki, ręczniki, świeczki, lampki czy cięte kwiaty w dekoracyjnym wazonie.

Home Staging. Ważne, by zarówno meble jak i wszystkie pozostałe elementy wnętrzarskie i dekoracyjne prezentowały spójny styl.

Inni czytali także: Styl rustykalny we wnętrzach

Również poszczególne pokoje powinny ze sobą „grać” styli
Pamiętajmy, iż podczas pokazywania mieszkania znaczącą rolę odgrywają  oprócz wzroku też węch i słuch. Przed zaplanowaną wizyta należy przewietrzyć dobrze pomieszczenie, ustawić świece zapachowe, zapachy powinny być łagodne i budzić tylko pozytywne emocje..nic tak nie działa jak wydobywający się z kuchni zapach świeżo mielonej kawy. Relaksująca muzyka również sprawi, że poczujemy się  lepiej.

Home staging wymaga świetnej prezentacji

Jeśli oferta ma widnieć w Internecie warto skorzystać z usług profesjonalnego fotografa, który w starannie przygotowanym wnętrzu wykona korzystne, dobrze doświetlone zdjęcia. Odpowiednio zaprezentowane, jasne fotografie przykują wzrok i uwagę klienta oraz zachęcą klienta do zainteresowania tą konkretną ofertą.

Home staging to pierwsze wrażenie

​Pierwsze wrażenie ma znaczenie, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by zaprezentować sprzedawaną przestrzeń z najlepszej strony. Takie triki nie kosztują wiele, a mogą przyspieszyć finalną transakcję aż o 20%!
Podsumowując postarajmy się by prezentowana nieruchomość sprawiała wrażenie przestronnej, funkcjonalnej i atrakcyjnej, a sam widok wnętrza kusił perspektywą rychłego zamieszkania.

?c=33980&m=1860990&a=387161&r=&t=html - Home staging – skuteczny lifting wnętrza

5/5 - (3 głosy)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *