Impregnat-do-drewna

Impregnat do drewna – rodzaje, właściwości i zastosowanie

Spis treści

Impregnat do drewna sprawia, że powierzchnia staje się odporna na grzyby, owady, ogień i wilgoć. Można go nałożyć pędzlem lub specjalnym pistoletem malarskim. Wspomniany środek skutecznie chroni altankę, taras, płot, elewację i meble przed inwazją szkodników i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze preparatu!
  • Owadobójczy impregnat do drewna: skuteczny sposób na szkodniki.
  • Wodorozcieńczalne impregnaty nie wydzielają duszących oparów.
  • Rozpuszczalnikowy impregnat do drewna: świetnie zabezpieczy ławki i meble ogrodowe przed uszkodzeniem.
  • Impregnat nakładaj zgodnie z zaleceniami producenta.

Jak wybrać impregnat do drewna?

Jeśli chcesz unieszkodliwić szkodniki, wybierz owadobójczy impregnat do drewna. Zastanawiasz się, jak zahamować rozwój grzybów? Poszukaj specjalnego preparatu na pleśń, który zapewni skuteczną ochronę na długie lata. Producenci proponują też produkty ognioochronne. Wybierając taki impregnat, możesz zmniejszyć właściwości palne drewna.

?c=33588&m=1821560&a=387161&r=&t=html - Impregnat do drewna - rodzaje, właściwości i zastosowanie

Jeśli troszczysz się o środowisko, poszukaj wodorozcieńczalnego impregnatu do drewna. Niektóre preparaty zostały wzbogacone o wosk, a także żywicę akrylową, polisacharydową lub alkidową. Proponowane produkty nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, dzięki czemu nie wywołują bólu i zawrotów głowy. Dodatkowo impregnaty na bazie wody są wydajne i szybko schną. Możesz je stosować zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Doskonale wnikają w drewno, chroniąc go przed owadami, pleśnią i wilgocią.

Impregnaty do drewna: właściwości

Dużą popularnością cieszą się też impregnaty rozpuszczalnikowe. Pamiętaj, by stosować je na zewnątrz, ponieważ emitują duszące opary. Wspomniane produkty możesz nakładać na ławki i meble ogrodowe. Skutecznie wnikają w strukturę drewna, chroniąc go przed szkodnikami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią i promieniowaniem UV. Dostępne są w różnych odcieniach drewnopodobnych. Aby zmaksymalizować właściwości impregnatu, nałóż na niego warstwę lakieru, lazury lub oleju.

Jak zaimpregnować drewno?

Pamiętaj, by przygotować nieco więcej roztworu niż jest to konieczne. Nie musisz się wtedy martwić, że zabraknie Ci produktu w najmniej spodziewanym momencie. Nałóż równomierną warstwę impregnatu do drewna. Jeśli zostało Ci trochę preparatu, możesz rozprowadzić drugą warstwę. Dzięki temu masz pewność, że produkt spełni swoje zadanie.

Niektórzy specjaliści impregnują drewno niedosuszone lub wilgotne. Im wyższa zawartość wilgoci w drewnianych elementach, tym mniej środka impregnującego mogą wchłonąć. Po nałożeniu pierwszej warstwy poczekaj 4-24 godziny, by całkowicie się wchłonęła i dopiero wtedy zastosuj drugą warstwę.

Zastanawiasz się, jak skutecznie chronić drewno przed szkodnikami? Pamiętaj, by rozcieńczony roztwór rozprowadzić równomiernie na wybranej powierzchni. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta. Szczególną uwagę zwróć na przecięcia, wnęki, okładziny i pozostałe spoiny, przez które łatwo mogą wniknąć grzyby i szkodniki.

5/5 - (2 głosy)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *