książki w domu jak przechowywać

Jak przechowywać książki w domu?

Spis treści

Jak przechowywać książki w domu?

Książki to zdecydowanie nie tylko dekoracja – ich wartość jest o wiele większa. Co nie zmienia faktu, że odpowiednio zaprezentowane, mogą być piękną ozdobą każdego wnętrza.
Sortuj według koloru

Ułóż książki z okładkami tego samego koloru na półkach. Może powstać prawdziwa tęcza. Możesz także sortować je od jaśniejszych do ciemniejszych lub od wyższych do niższych albo odwrotnie. Niektórzy są skrajnie przeciwni sortowaniu książek według kolorów, uważają to za brak szacunku. Ale jeśli lubisz czytać i nie przechowujesz książek niszcząc je – dlaczego nie wykorzystać ich również jako elementów dekoracyjnych?

 

Okładki książek to piękna ozdoba

 

Wielu wydawców dokłada wszelkich starań, aby zaprojektować książki. To nie tylko świetna lektura, ale prawdziwe małe dzieła sztuki. Kilka takich książek można by dobrze wyróżnić, aby okładki były dobrze widoczne.

 

ksiazki - Jak przechowywać książki w domu?

 

W zestawieniu z pamiątkami

 

Na półkach możesz mieszać książki z obrazami w ramkach, posążkami, pamiątkami, a nawet z mniejszymi roślinami w doniczkach, takimi jak niektóre sukulenty.

 

Od podłogi do sufitu

 

Dla miłośników książek świetnym wyborem będzie regał, który rozciąga się od podłogi do sufitu i, jeśli to możliwe, rozciąga się na całą ścianę. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, jeśli masz dużo książek – to w rzeczywistości ładna, przyciągająca wzrok dekoracja. W ten sposób przestrzeń nie potrzebuje już wiele więcej. Taki regał stanowi bardzo profesjonalne tło dla biznesowych rozmów wideo, dzięki czemu można go również umieścić za biurkiem.

 

Tam, gdzie tylko jest miejsce

 

Regały mogą być ciekawym wypełnieniem zakamarków, które w innym przypadku pozostałyby niewykorzystane. Może to być przestrzeń nad drzwiami, przestrzeń pod schodami… Jeśli zostanie Ci wąska i wysoka przestrzeń, możesz ją wypełnić półkami.

 

Jak przechowywać książki w domu? – Przegroda

 

Regały mogą stanowić skuteczną i użyteczną „ściankę”. Wizualnie ciekawe są w takim przypadku półki otwarte z obu stron, zwłaszcza jeśli można połączyć książki z doniczkami.

 

Stolik kawowy to idealne miejsce na 2 książki

 

Możesz całkowicie zagospodarować stolik kawowy, umieszczając na nim stosy książek – możesz wykorzystać przestrzeń zarówno, pod, jak i nad stolikiem. Oczywiście, w takim przypadku prawdopodobnie będziesz potrzebować dodatkowego miejsca w pobliżu do przechowywania napojów. Możesz oczywiście mieć stolik kawowy do przechowywania filiżanek i szklanek i pokryć książkami inny obszar obok sofy. Książki idealnie komponują się z ozdobną tacą. Umieść na tacy kilka książek i kilka świec zapachowych.

 

Ksiazki w koszu - Jak przechowywać książki w domu?

 

Kosz z książkami

 

Książki można było przechowywać w wiklinowym koszu. Może obok fotela lub łóżka? W koszu umieść swoje ulubione wydania, lub te, które cały czas „musisz” przeczytać.

 

Mniej wycierania kurzu

 

Trzymaj książki w szafkach ze szklanymi drzwiami. Dzięki temu na książkach będzie gromadzić się mniej kurzu. Jeśli chcesz, aby twoje książki z czasem się nie zniszczyły, musisz regularnie i delikatnie wycierać z nich kurz.

 

Stolik nocny to samoistne miejsce na kilka książek

 

Jeśli czytasz przed pójściem spać, na szafce nocnej może znajdować się duży stos książek, które wciąż na ciebie czekają lub są twoimi ulubionymi, być może takimi, które cię uspokajają i rozweselają przed snem. Zawsze lepiej mieć kilka kolejnych książek, a nie tylko jedną lub dwie. Stos książek można postawić zarówno na szafce nocnej, jak i w koszu obok.

 

Jak przechowywać książki w domu? Idealne warunki

 

Jeśli chcesz, aby Twoje książki nie uległy zniszczeniu, ważne jest, aby przechowywać je w odpowiednich warunkach. Nie powinno być wilgoci, ponieważ może to spowodować pleśń. Ale powietrze nie może być zbyt suche. Powinny być usuwane z bezpośredniego światła słonecznego, w przeciwnym razie okładki staną się blade. Książki preferują niższe niż wyższe temperatury. Jeśli książka jest bardzo bliska Twojemu sercu, możesz ją również włożyć w okładkę, aby zapewnić lepszą ochronę. W przeciwnym razie łazienki, kuchnie, garaże, piwnice i strychy zazwyczaj nie są najlepszymi miejscami do przechowywania.

 

Książki w domu – podsumowanie

 

Książki hipotetycznie służą nie tylko do czytania. Mogą też być ozdobami. Przechowywanie jest jednym z najważniejszych aspektów książek w domu, ponieważ większość ludzi ma ograniczoną przestrzeń do przechowywania książek.

Regał to jeden z najlepszych sposobów na uporządkowane przechowywanie książek, ale warto rozważyć rozwiązanie do przechowywania książek, które odpowiada Twoim potrzebom. Możesz użyć półki naściennej, jeśli masz duże pomieszczenie z dużą ilością miejsca na ścianie, lub regału stojącego na podłodze, aby zapewnić dodatkowe miejsce na książki i inne przedmioty. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na regał, bardziej odpowiedni może być system regałów do układania w stosy, ponieważ może być używany jako półki lub jako meble w dowolnej części domu, zgodnie z Twoimi potrzebami.

 

Istnieje wiele możliwości przechowywania książek w domu.

 

Najpierw zdecyduj, czy chcesz trzymać książki na półkach, czy na meblach. Jeśli interesuje Cię maksymalizacja pionowej przestrzeni do przechowywania, najlepszym rozwiązaniem są półki, ponieważ maksymalizują ilość miejsca dostępnego na inne rzeczy, a także zapewniają miejsce na wszystkie Twoje ulubione pozycje. Półki mogą być wykonane z różnych materiałów i stylów i nie ma złego materiału, jeśli chodzi o wybór półki. Może to również sprowadzać się do tego, jaki wygląd chcesz

Wiele osób lubi przechowywać książki w widocznym miejscu w mieszkaniu czy domu. Nie tylko są ozdobą, ale również dostarczają radości właścicielowi. Jednak ich przechowywanie nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, na przykład, gdzie je umieścić, czy powinny być ułożone w stos lub po prostu ustawione na półce.

Dla osób, które chcą mieć regał na książki, można zrobić kilka rzeczy, aby upewnić się, że jest wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkie ich książki i nadal ładnie wyglądał w pokoju. Można na przykład użyć regału IKEA lub zbudować własną półkę od podstaw.

5/5 - (1 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *