Jak urządzić mieszkanie przeznaczone na wynajem

Jak urządzić mieszkanie przeznaczone na wynajem?

Spis treści

Jak urządzić mieszkanie przeznaczone na wynajem?

Nieruchomości od dawna uważane są za bardzo dobrą formę długookresowego lokowania kapitału. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się nabywać mieszkanie z przeznaczeniem na wynajem.

Niekiedy na taki cel trafiają także mieszkania dziedziczone czy lokale, które stają się wolne z racji zawarcia małżeństwa przez dwie osoby posiadające własne mieszkania. Wielką zaletą takiej formy inwestowania pieniędzy jest pasywny dochód. Oznacza to, że wynajmując mieszkanie można uzyskiwać dochód bez stałego nakładu pracy. Osoby, które po raz pierwszy pragną wynajmować komuś mieszkanie zwykle zastanawiają się jak je urządzić?

Jak powinno wyglądać mieszkanie na wynajem by szybko znaleźć najemców?

Choć pieniądze z wynajmu mieszkań są bardzo kuszące to trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze uda się szybko znaleźć najemcę i czasem mogą wystąpić puste miesiące. Konkurencja jest szczególnie duża w największych miastach. Okazuje się, że najłatwiej jest wynająć mieszkania małe i tanie. Duże znaczenie będzie miała także lokalizacja, bo każdy chce tracić jak najmniej czasu na dojazd. Wygląd wnętrz i wyposażenie również mają znaczenie bo każdy najemca chciałby mieszkać ładnie i wygodnie.

Inni czytali także: Zakup mieszkania na wynajem – jeszcze prywatny, czy już firmowy?

Zasady urządzania mieszkań na wynajem

Najlepszym wyborem jeśli chodzi o wynajem jest zakup mieszkania dwupokojowego. Jest sprawą oczywistą, że każdy właściciel nieruchomości przeznaczonej na wynajem chce w nią zainwestować jak najmniej by zarobić jak najwięcej. Są oczywiście pewne granice oszczędności, bo mieszkanie musi wyglądać na schludne i powinno być chociaż w podstawowym zakresie wyposażone. Urządzając takie mieszkanie warto postawić na to, co będzie wygodne i łatwe w sprzątaniu. Chcąc uzyskać standard podstawowy na podłogach układamy panele i zwykłe płytki, ściany malujemy a w przedpokoju można pokryć je do połowy boazerią.

Najwięcej zwykle kosztuje urządzenie kuchni i łazienki.

Szukając oszczędności kupujemy więc gotowy zestaw meblowy do kuchni, dodajemy małą lodówkę, wolno stojącą kuchenkę i zmywarkę. W łazience wystarczy mała kabina prysznicowa, podwieszana toaleta, umywalka z szafką i prosty model pralki. W przedpokoju we wnęce należy zainstalować szafę na wymiar, którą dużo taniej można stworzyć samodzielnie. W głównym pokoju ustawiamy kanapę w funkcją spania, stolik kawowy, instalujemy na ścianie niewielki telewizor, ustawiamy również nieduży stół i komodę.

Inni czytali także: Wynajem a goście – czy cykliczne przyjmowanie tych samych gości w wynajmowanym mieszkaniu to podnajem?

W mniejszym pokoju również powinno być miejsce do spania, niewielkie biurko i kilka prostych szafek.

Ten pokój w razie potrzeby może stać się pokojem dla dziecka. Szukając oszczędności w mieszkaniu na wynajem rezygnujemy z podwieszanych sufitów, wybieramy tańsze modele drzwi a na oknach instalujemy jedynie proste rolety, rezygnując z ozdób. Nie wszystkie meble i sprzęty muszą być nowe, ważne żeby były sprawne.

Jeśli dodatkowo większość prac wykonamy samodzielnie z pewnością uda się wykończyć takie mieszkanie na wynajem w cenie około 1000 zł za metr kwadratowy.

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *