Jak wykończyć mieszkanie na wynajem?

Jak wykończyć mieszkanie na wynajem? Rady najemców i wynajmujących

Spis treści

Wykończenie mieszkania przeznaczonego na wynajem może sprawiać trudności, szczególnie dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę w inwestowanie w nieruchomości. Jeśli chcesz przyciągnąć dobrego najemcę i szybko zacząć zarabiać na wynajmie, wygląd apartamentu, jego umeblowanie i styl są niezwykle istotne. Na co należy zwracać uwagę, urządzając mieszkanie na wynajem? Ten poradnik pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości!

Co powinno znaleźć się w mieszkaniu na wynajem? Tego potrzebuje najemca!

Osoby poszukujące odpowiedniego mieszkania na wynajem z niektórych apartamentów rezygnują od razu po ich zobaczeniu. Dlaczego? Chociaż mieszkanie może zachęcać dobrą lokalizacją, świeżo malowanymi, białymi ścianami i antresolą, po zastanowieniu okazuje się, że codzienne funkcjonowanie na takiej przestrzeni może być ogromnie problematyczne. Najemcy mają dosyć słabo wyposażonych kuchni i łazienki, które są podstawą w każdym domu. Dlatego lepiej od razu zainwestować w podstawowe urządzenia, takie jak kuchenka, pralka, piekarnik czy pełnowymiarowy zlewozmywak. Nawet w małym mieszkaniu da się praktycznie zagospodarować przestrzeń. Całość powinna być po prostu funkcjonalna, nie może zabraknąć sporej liczby szafek, stołu czy kuchennego blatu.

 

Wynajmując mieszkanie, musisz odłożyć na bok swój gust i urządzić je w sposób neutralny. Wnętrze nie ma podobać się Tobie, a najemcy, którego preferencji przecież nie znasz. Dlatego lepiej zdecydować się na wyważoną aranżację, jasne kolory i nienachalne dodatki. Większość najemców stawia na kolory takie jak biel, beż, szarość i brąz. Urządzając apartament warto skorzystać z produktów oferowanych przez Eurodom. Ten bezpośredni importer i dystrybutor w swojej ofercie posiada mnóstwo rozwiązań, od podłóg i drzwi, przez wykładziny i dywany, aż do sprzętu dedykowanego do kuchni i łazienki. Dzięki temu w jednym sklepie można znaleźć wyposażenie wysokiej jakości, które posłuży w wynajmowanym mieszkaniu przez długie lata.

 

Porady od wynajmujących, czyli jak zadbać o mieszkanie na wynajem?

Jakie rady odnośnie do wykończenia mieszkania na wynajem można usłyszeć od doświadczonego rentiera? Warto zaplanować budżet, a potem się go trzymać. Bardzo łatwo przekroczyć zakładaną wcześniej sumę, dlatego należy planować każdy wydatek. Oczywiście, zdarzają się nieoczekiwane sytuacje, jednak i na takie problemy warto odłożyć pewną sumę.  Dodatkowo postaraj się, aby podstawy takie jak podłogi, okna czy ściany były naprawdę solidne. Na tych rzeczach po prostu nie opłaca Ci się oszczędzać. Częsty remont wynajmowanego mieszkania nie jest opłacalny ani dla wynajmującego, ani dla właściciela.

 

Zadbaj o szczegóły! Robiąc zdjęcia i pokazując mieszkanie potencjalnym najemcom, warto dopełnić przestrzeń kilkoma drobiazgami, które pozwolą klientowi lepiej zwizualizować sobie jego samego w tym wnętrzu. Dodanie na półki kilku książek, świeże kwiaty w wazonie, czy dekoracyjna poduszka na kanapie ożywia pomieszczenie i naprawdę robi różnicę!

 

5/5 - (1 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *