Szkolenia w nieruchomościach

Kurs agent nieruchomości. Jak często się szkolić?

Spis treści

Kurs agent nieruchomości – coraz popularniejsze są takie kursy i bardzo dobrze.

Dla komfortu oraz jakości pracy agent nieruchomości powinien znać aktualne brzmienie podstawowych ustaw, oraz przepisów dotyczących nieruchomości, a także czynności z nimi związanych.

Jak postępować w przypadku umiejętności miękkich? Czy szkolić się w najbardziej modnych szkołach, kursach? Czy wyróżnimy się z tłumu postępując wg najbardziej popularnych schematów?

Jeśli wszyscy agenci nieruchomości będą tak samo postępować w swojej pracy – to czy rynek nie powie, że jest ich za dużo? Czy każda transakcja wymaga tych samych czynności?

Już w starożytności uważano, że między teorią a praktyką jest ogromna przepaść. I jest to trochę jak w chińskim symbolu jing-jang. Absolutne przeciwieństwa, które się idealnie uzupełniają tworząc razem harmonię.

?c=28290&m=1729685&a=387161&r=&t=html - Kurs agent nieruchomości. Jak często się szkolić?

Od najmłodszych lat, gdy pierwszych czynności uczyli nas rodzice i dziadkowie – robili to w sposób praktyczny, często odruchowo. Następnie nastała nauka systemowa, która pochłaniała większość z nas kilkanaście lat. Tam przeważała teoria. Często niestety wykładana przez osoby, które nie znały jej od strony praktycznej. Do dziś niektórzy nie wiedzą jak w życiu codziennym wykorzystywać skomplikowane wzory chemiczne. Podobnie jest z podstawami biologii, którą w czasach popularności wirusów i bakterii teoretycy interpretują w różnoraki sposób.

Jak to się ma do pośrednictwa nieruchomości? Ma się to bardzo mocno, ponieważ zawód ten wymaga właśnie łączenia w sposób skuteczny wiedzy teoretycznej (przepisy prawne) z praktyczną (prezentacja nieruchomości). Jeśli zostanie zawalone prawo to może się okazać, że nieruchomość, którą staramy się sprzedać danej osobie. Może okazać się prawie niemożliwe. Jeśli nie wykażemy się skuteczną prezentacją nieruchomości. To nikogo do niej nie przekażemy. A bardzo często tego się oczekuje od agentów i agencji nieruchomości.

Inni czytali także: Agencie nieruchomości – daj się poznać i buduj swoją markę

Kurs agent nieruchomości. Najczęstszą przyczyną braku poprawy skuteczności po odbytych kursach jest najczęściej ich odbycie bez skrupulatnego wdrażania i powtarzania wiedzy, jaką nabyliśmy.

Skuteczny pośrednik nieruchomości potrafi zarówno jedno jak i drugie. Często wynika to z doświadczenia, które jest najlepszym nauczycielem i zarazem najbardziej docenianym przez rynek. Każdy rynek. I to jest największa przeszkoda dla osób początkujących. Problem ten występuje praktycznie w każdej branży, ale w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami dość wyraźnie te problemy powodują, że początkujący agenci nie mają szybkich sukcesów, przez co się zniechęcają. A szkoda. Czy szkolenia w nieruchomościach mogą w tym pomóc? Tak szkolenia zawsze pomagają, ale ważne jest u kogo się szkolimy. Przy coraz większej ilości dostępnych szkoleń – także tych darmowych warto je wcześniej przeanalizować, aby nie nabrać złych nawyków, których bardzo ciężko się później pozbyć.

Kurs dla agentów nieruchomości właśnie o tym jest poniższy odcinek.

5/5 - (2 głosy)
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas

Facebook

YouTube

Zapisz się na newsletter

Powiązane artykuly