Szkolenia w nieruchomościach

Kurs agenta nieruchomości. Jak często się szkolić?

Spis treści

Kursy agenta nieruchomości – coraz popularniejsze są takie kursy i bardzo dobrze.

 

Dla komfortu oraz jakości pracy agent nieruchomości powinien znać aktualne brzmienie podstawowych ustaw, oraz przepisów dotyczących nieruchomości, a także czynności z nimi związanych.

Jak postępować w przypadku umiejętności miękkich? Czy szkolić się w najbardziej modnych szkołach, kursach? Czy wyróżnimy się z tłumu postępując wg najbardziej popularnych schematów?

Jeśli wszyscy agenci nieruchomości będą tak samo postępować w swojej pracy – to czy rynek nie powie, że jest ich za dużo? Czy każda transakcja wymaga tych samych czynności?

Już w starożytności uważano, że między teorią a praktyką jest ogromna przepaść. I jest to trochę jak w chińskim symbolu jing-jang. Absolutne przeciwieństwa, które się idealnie uzupełniają tworząc razem harmonię.

 

Kursy nieruchomosci - Kurs agenta nieruchomości. Jak często się szkolić?

 

Od najmłodszych lat, gdy pierwszych czynności uczyli nas rodzice i dziadkowie – robili to w sposób praktyczny, często odruchowo. Następnie nastała nauka systemowa, która pochłaniała większość z nas kilkanaście lat. Tam przeważała teoria. Często niestety wykładana przez osoby, które nie znały jej od strony praktycznej. Do dziś niektórzy nie wiedzą jak w życiu codziennym wykorzystywać skomplikowane wzory chemiczne. Podobnie jest z podstawami biologii, którą w czasach popularności wirusów i bakterii teoretycy interpretują w różnoraki sposób.

Jak to się ma do pośrednictwa nieruchomości? Ma się to bardzo mocno, ponieważ zawód ten wymaga właśnie łączenia w sposób skuteczny wiedzy teoretycznej (przepisy prawne) z praktyczną (relacje z klientami oraz praca z nieruchomością). Jeśli zostanie zaniedbane prawo to może się okazać, że nieruchomość, którą staramy się sprzedać danej osobie posiada spore braki lub błędy w dokumentacji co uniemożliwi sprzedaż. Choć wytycznych z dziedziny prawa, które uzależniają możliwość przeprowadzenia transakcji w sposób formalny jest znacznie więcej. Jeśli nie wykażemy się skuteczną pracą przy promocji i przygotowaniu nieruchomości to możliwe, że nikogo do niej nie przyprowadzimy. A bardzo często tego się oczekuje od agentów i agencji nieruchomości.

Inni czytali także: Agencie nieruchomości – daj się poznać i buduj swoją markę

 

Najczęstszą przyczyną braku poprawy skuteczności po odbytych kursach o nieruchomościach jest najczęściej ich odbycie bez skrupulatnego wdrażania i powtarzania wiedzy, jaką nabyliśmy.

 

Skuteczny pośrednik nieruchomości potrafi zarówno jedno jak i drugie. Często wynika to z doświadczenia, które jest najlepszym nauczycielem i zarazem najbardziej docenianym przez rynek. Każdy rynek. I to jest największa przeszkoda dla osób początkujących. Problem ten występuje praktycznie w każdej branży, ale w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami dość wyraźnie te problemy powodują, że początkujący agenci nie mają szybkich sukcesów, przez co się zniechęcają. A szkoda.

 

Czy szkolenia w nieruchomościach mogą w tym pomóc?

 

Tak szkolenia zawsze pomagają, ale ważne jest u kogo się szkolimy. Przy coraz większej ilości dostępnych kursów – także tych darmowych warto je wcześniej przeanalizować, aby nie nabierać złych nawyków, których bardzo ciężko się później pozbyć. Zasada, która sprawdza się w każdej nauce jest taka, aby uczyć się od lepszych od nas. Najczęściej ta „lepszość” wynika z wiedzy oraz doświadczenia nauczyciela. Kolejnym kryterium wyboru powinny być umiejętności przekazywania wiedzy. Posiadanie wiedzy a umiejętne jej przekazanie to całkiem odrębne umiejętności. Nie ma stałej reguły, która decyduje, że ten prowadzący będzie lepszy od drugiego. Trzeba chwilkę posłuchać danej osoby i sprawdzić, czy nadaje na tych samych falach.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat kursów dla agentów nieruchomości to zapraszamy na poniższą stronę poświęconą szkoleniom dla pośredników nieruchomości.

Jak zostac agentem kurs 1200x675 1 - Kurs agenta nieruchomości. Jak często się szkolić?

5/5 - (15 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *