Zadbaj o optymalne rozmieszczenie mebli

Meble – zadbaj o ich optymalne rozmieszczenie

Spis treści

Nie tylko wybór – również aranżacja mebli to kluczowy element aranżacji wnętrz.

 

Dobry układ będzie nie tylko bardziej atrakcyjny wizualnie, ale także uprzyjemni przebywanie w pomieszczeniu.
Wiele osób urządzających wnętrze swojego domu lub mieszkania, automatycznie ustawia meble wzdłuż ścian. Może to być jedyny możliwy wybór, gdy przestrzeń jest mała, ale zdecydowanie tak nie jest, gdy dysponujesz dużą przestrzenią w swoich wnętrzach. Być może w salonie na środku pokoju znajdzie się sofa, fotele i stolik kawowy. Za sofą mogą znajdować się półki, większe rośliny doniczkowe, lampa podłogowa…

Meble w pomieszczeniu, które jest większe, zwykle trzeba je podzielić na kilka części.

 

Nie musisz stawiać żadnych hiszpańskich ścian ani innych przegród. Najpierw musisz dowiedzieć się, jak zamierzasz wykorzystać przestrzeń. Na przykład, czy będziesz oglądać telewizję w salonie, czytać i gościć przyjaciół i krewnych? W takim przypadku wykorzystaj trzy różne części salonu, tak jakbyś aranżował trzy oddzielne pokoje.

Meble do salonu, gdzie często znajduje się też jadalnia.

 

Obowiązuje ta sama rada. Chociaż pokój jest jeden, zaaranżuj jadalnię tak, jakby była w innym pokoju. Jednak przy wyborze wyposażenia i dekoracji nadal kieruj się jednym stylem aranżacji wnętrz, ponieważ w rzeczywistości przestrzeń jest wciąż jedną całością. Można też układać poszczególne części z myślą, że nie zawsze pozostaną całkowicie oddzielone. Kiedy jest dużo gości, możesz przesunąć krzesła obok stołu jadalnego na sofę.

Podczas urządzania ważne jest, aby pomyśleć o swoim stylu życia. Jeśli nigdy nie masz wielu gości, nie musisz mieć o wiele więcej miejsc, niż potrzebujesz na co dzień. Jeśli lubisz pić kawę podczas czytania, postaw stolik obok sofy lub fotela, na który możesz odłożyć swój ulubiony napój. Jeśli czytasz wieczorem, zainstaluj dobre światło. Tylko Ty wiesz, czego naprawdę potrzebujesz.
W mniejszym pomieszczeniu trzeba znaleźć sposób na umieszczenie w nim wszystkiego, co jest potrzebne, a jednocześnie zadbać o to, aby między meblami było wystarczająco dużo miejsca, aby można było się po nich poruszać bez dotykania niczego i przeciskania się obok nich. Najpierw zidentyfikuj niezbędne elementy i decyduj o dodatkowych tylko wtedy, gdy pozostało wystarczająco dużo miejsca. Ale pamiętaj, że dom również potrzebuje pustki, a nie tylko umeblowania. Pusta przestrzeń jest również ważna dla osiągnięcia dobrego samopoczucia. W małych pomieszczeniach lepiej wykorzystaj ściany – zamiast lamp podłogowych użyj kinkietów, zamontuj półki… Można również wybrać węższe, ale wyższe meble.

Bardzo często podczas wyposażania wnętrz ludzie nie wiedzą, że powinni dążyć do równowagi.

 

Na przykład, jeśli masz tylko niskie meble, po prostu nie ma wystarczającej „wagi” w górnej części pokoju. Niektórzy jednak stawiają większe meble tylko w jednej części pokoju. Urządzając, musisz uważać, aby wszystko, co masz, ułożyło się w zrównoważony sposób. W przeciwnym razie będziesz miał wrażenie, że coś nie jest takie, jak powinno. Równowaga nie oznacza symetrii. Jeśli sofa znajduje się w jednej części pokoju, w drugiej nie musi znajdować się inna sofa. Mogą to być jednak dwa fotele lub masywniejsza szuflada z większym telewizorem.

Kiedy zaczniesz urządzać, zacznij od tych mebli, które są największe i najważniejsze.

Meble w sypialni są to zazwyczaj łóżko i szafa. Ustal, gdzie najlepiej ustawić te meble.

 

Pamiętaj, że każda przestrzeń jest inna i trzeba się przyjrzeć, jakie możliwości oferuje. Nie zakładaj z góry, że jest tylko jedno słuszne ustawienie mebli.

Następnie pamiętaj o ustaleniu punktu centralnego. To ta część przestrzeni, która w pierwszej kolejności powinna przykuć uwagę, która w rzeczywistości tworzy kojące i harmonijne otoczenie. Gdyby wzrok wchodzącego został przyciągnięty w trzy różne strony jednocześnie, miałby ból głowy. Punktem centralnym jest zazwyczaj położenie większego mebla, ale nie musi to być największy (np. szafa). W salonie centralnym punktem może być wspomniana już masywna szuflada z większym telewizorem. W takim przypadku obficiej udekoruj tę część pokoju. Nie popełniaj odwrotnego błędu. Żadna przestrzeń nie powinna być pozbawiona punktu centralnego. W mniejszej jadalni, gdzie praktycznie jest tylko stół i krzesła, centralnym punktem może być żyrandol.

Jak wybrać idealne meble?

 

Kiedy urządzasz swoje nowe mieszkanie, meble, które musisz kupić, będą zależeć od pożądanego układu przestrzeni. Wybór mebli do salonu obok sofy lub do sypialni może być trudny. Potrzebujesz funkcjonalnych mebli, które uzupełnią Twój wystrój i gust projektowy? W poszukiwaniu mebli zajrzyj na stronę www.Oleslaw.pl, na której znajdziesz meble, których design podkreśli charakter każdego wnętrza. Zastanów się więc, czego potrzebujesz i co lubisz, zanim kupisz jakikolwiek mebel do swojego domu.

Czego szukasz? Jakie są Twoje cele związane z tym zakupem? Zanim kupisz jakikolwiek mebel, upewnij się, że wiesz, jaki rodzaj wystroju domu lub projekt estetyczny się wybierasz. Osiągnięcie idealnej równowagi może być trudne podczas dekorowania mieszkania. Ale nie musi tak być! Oto kilka wskazówek, o czym należy pamiętać, urządzając meble.

-Zawsze upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na wszystkie meble w salonie i sypialni.

-Należy zacząć od zaaranżowania funkcjonalnych mebli, a następnie w razie potrzeby przejść do wstawienia elementów dekoracyjnych.

Wprowadzenie powinno dotyczyć sposobu rozmieszczenia mebli w mieszkaniu. Powinna obejmować różne kategorie mebli i sposób ich użytkowania.

5/5 - (3 głosy)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *