Mieszkania co dla kogo znaczą 1200x675 - Mieszkania - co dla kogo znaczą

Mieszkania – co dla kogo znaczą

Spis treści

Mieszkania to jedno z najdroższych dóbr jakie występuje na ziemi – być może dlatego, że związane jest to właśnie bezpośrednio z Ziemią.

Zapewne też dlatego, że dla wielu osób jest to dobro w wysokiej hierarchii potrzeb Abrahama Maslova. W pewnych grupach jest to wyznacznik luksusu.

Niestety ziemia jest także bezpośrednio bądź pośrednio jedną z przyczyn wojen a w mniejszej skali powodem do kłótni choćby o „miedzę”.

Wprawdzie wszystkie dobra materialne – tworzy się z komponentów jakie dała nam ziemia, ale paradoksalnie ziemi nie da się wyprodukować póki co.

W okresie długofalowym inwestycja w mieszkania wydaje się być pewną lokatą i o ile na danym terenie nie wybucha wojna która grozi zmianą właściciela, wywłaszczeniem to będzie dobro coraz bardziej deficytowe.

Ale to niestety wg prawa Pareto dotyczy zdecydowanej mniejszości. Przeciętny Kowalski musi się mocno wysilić, aby nabyć zwykłe mieszkanie, często wymaga to długofalowej pożyczki. Nie mniej w tej kwestii „Kowalscy” dużo lepiej wyglądają na tle „Smitha” W krajach zachodnich mniejszy procent rodzin mieszka we własnych lokalach – zdecydowanie więcej mieszka w lokalach najmowanych.

Tendencje są raczej takie, że ludzie przenoszą się do dużych miast. Małe miejscowości się wyludniają a większe rozrastają.

Coraz częściej możemy się spotkać z ciekawymi inicjatywami małych miasteczek w Europie gdzie władze chcą rozdać  mieszkania lub domy za 1 euro.

Należy jedynie na własny koszt je wyremontować i przez pewien okres czasu tam mieszkać. Bo to rzeczywiście małe miasteczka i wsie mają problem. Bardziej kreatywnie zarządzane społeczności jakoś sobie z tym poradzą, ale dla większości los może być ciężki.

Świat idzie w kierunku coraz większej prędkości życia, coraz większych atrakcji oraz możliwości efektywnego spędzania czasu. Z racji wielkości duże miasta mają zdecydowanie więcej do zaoferowania – szczególnie młodym. Dlatego posiadanie mieszkania jest nadal wyznacznikiem pewnego statusu. O ile 20 lat temu z powodu deficytu w pewnych grupach wyznacznikiem była antena satelitarna czy samochód tak teraz do tego przywykliśmy i coraz bardziej są nim mieszkania.

Potrzebę taką nawet zauważył rząd tworząc programy typu mieszkania dla młodych czy mieszkania plus. Pomimo, że dotyczyły one raczej gorszych jakościowo lokalizacji to i tak cieszyły i cieszą się dużą popularnością.

Inni czytali także: Jak urządzić mieszkanie przeznaczone na wynajem?

Mieszkania to forma inwestycji w nieruchomości, która staje się coraz bardziej popularna, ponieważ ludzie są zainteresowani posiadaniem własnych nieruchomości, a nie ich wynajmem. Mieszkania mogą być niedrogim sposobem na posiadanie nieruchomości, jeśli są kupowane jako inwestycja lub jako pierwszy dom.

Kupno mieszkania na wynajem może być również inwestycją, jeśli w łatwy sposób możesz znaleźć lokatorów, którzy będą płacić wyższy czynsz niż miesięczna spłata kredytu hipotecznego, ponieważ może to zapewnić większy zysk z biegiem czasu.

Jeśli chcesz zainwestować w mieszkania krótkoterminowo, ważne jest, aby nie przepłacać za nie, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że rynek się przesunie i stracą na wartości.

Kupowanie mieszkań to sposób na inwestowanie w nieruchomości i uzyskiwanie lepszych zysków. Kupno mieszkania nie tylko pomaga w budowie własnego portfela nieruchomości, ale także pozwala uzyskać zwrot z inwestycji. Zakup mieszkania może być początkowo trudny, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak lokalizacja, ceny i chęć sprzedawcy do negocjacji.

Decyzję o zakupie pierwszego mieszkania należy podjąć ostrożnie.

Należy pamiętać, że decyzja o zakupie mieszkania uzależniona jest od wielu czynników, takich jak lokalizacja, ceny oraz skłonność sprzedawcy do negocjacji przed podjęciem jakiegokolwiek kroku.

Zobacz: Agencja nieruchomości Warszawa GOESTE – Butikowe biuro nieruchomości w serwisie google

5/5 - (1 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email