Mieszkanie dla młodych rodziców jakich mieszkań szukają młodzi zakładający rodziny 1200x675 - Mieszkanie dla młodych rodziców

Mieszkanie dla młodych rodziców

Spis treści

Mieszkanie dla młodych rodziców – jakich mieszkań szukają młodzi zakładający rodziny?

Jak wskazują badania rynkowe, chociażby to przeprowadzone przez TNS Polska, głównymi kryteriami wyboru mieszkań są cena oraz lokalizacja, na dalszych miejscach znajdziemy powierzchnię, bliskość środków komunikacji miejskiej, dopiero zaś na końcu infrastrukturę dla dzieci, ogrodzenie osiedla czy sąsiedztwo ludzi, obok których będziemy mieszkać. O ile kryterium ceny jest stałe, o tyle pozostałe nie zawsze. W starszych budownictwach nie zawsze znajdziemy wiele udogodnień jak np winda w budynku. Deweloperzy natomiast coraz częściej projektują osiedla w taki sposób aby znalazło się na nim idealne mieszkanie dla młodych rodziców. Bo to oni są dość istotną grupą szukającą nowego mieszkania z dogodną infrastrukturą.

Małżonkowie szukający miejsca dla siebie i swojej pociechy mogą mieć bardzo wysokie, a przynajmniej specyficzne i dyktowane obecnością dziecka wymagania co do mieszkania, które pragną nabyć bądź wynająć. Jeżeli należysz do tej właśnie grupy, zwróć uwagę na to, czy okolica i teren samego osiedla należy do bezpiecznych.

Mieszkanie dla młodych rodziców – osiedle strzeżone i ogrodzone?

Dla większości w  tym dla singli pozostaje to bez znaczenia, lub jest to czynnik niższej rangi, jeśli jednak jesteś rodzicem, takie oferty powinny znaleźć się w centrum Twojego zainteresowania. Istotne okazuje się również bliskie sąsiedztwo szkoły lub przedszkola. Skrócenie drogi dzielącej nasze miejsce zamieszkania od placówki oświatowej wpływa na komfort, dając dodatkowych kilka minut snu i zwiększa poczucie bezpieczeństwa, jeśli dziecko przebywa tę drogę samodzielnie. Zwiększonym zainteresowaniem cieszą się osiedla, w pobliżu których znajdują się takie obiekty rekreacyjne jak place zabaw czy parki – dogodne miejsca na spędzenie z rodziną wolnego popołudnia. Warto zwrócić uwagę, czy przedszkole lub plac zabaw nie leży w granicach osiedla, nad wyborem którego się zastanawiamy. Tym najczęściej powinny charakteryzować się mieszkania dla młodych rodziców.

?c=27830&m=1939107&a=387161&r=&t=html - Mieszkanie dla młodych rodziców

Nie mniej ważne od wymienionych kryteriów, szczególnie dla młodych rodziców, będzie to, w sąsiedztwie jakich ludzi się znajdziemy. Wychowując dzieci, łatwiej jest odnaleźć się i wśród ludzi dzielących z nami tę samą radość i to samo brzemię w postaci potomstwa, nietrudno będzie o odrobinę wyrozumiałości i nie staniemy się zmorą osiedla, których dziecko budzi wszystkich dookoła w środku nocy. W takim środowisku nawiązywanie więzi wspólnotowych jest niemal samoistne.

Inni czytali także: Wady i zalety klimatyzacji w mieszkaniu

Mieszkanie dla młodych rodziców w ideale najlepiej jeśli ma 3 lub więcej pokoi.

Wiadome jest, że w parze idzie za tym cena dlatego czasami młodzi ludzie kupują 2 pokoje w których w przyszłości będzie możliwość wydzielenia trzeciego pokoju. Dlatego tak istotna potrafi być ilość okien w mieszkaniu, która jest głównym czynnikiem dającym możliwość podziału.

Mieszkanie dla młodych rodziców różni się od mieszkania dla młodych dorosłych, którzy nie myślą o założeniu rodziny.

Na przykład młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i nie mają dzieci, będą szukali mieszkań blisko pracy. Mogą też chcieć wynająć mieszkanie blisko centrum miasta, gdzie będą mogli spędzać wieczory ze znajomymi i chodzić do kawiarni czy restauracji. Młodzi ludzie mieszkający w centrum miasta lub na przedmieściach z reguły preferują mieszkania z niskimi czynszami niż te na przedmieściach ze względu na wygodę.

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email