Mieszkanie do wynajęcia Warszawa

Mieszkanie do wynajęcia Warszawa – jak dobrze wybrać i nie dać się oszukać.

Spis treści

Mieszkanie do wynajęcia Warszawa. Lato, okres wakacji, a szczególnie druga połowa to czas wzmożonych poszukiwań mieszkań do wynajęcia przez młodych ludzi w większych miastach.

To szczyt okresu, kiedy mieszkania po poprzednikach są odświeżane dzięki czemu następcy wchodzą do pachnących jeszcze farbą lokali.

Mieszkanie do wynajęcia Warszawa – Jak dobrze wybrać?

Wakacje to okres kiedy nie ma w mieście większości studentów, a także duża grupa osób pracujących jest na wyjeździe. Ulice są zdecydowanie mniej zakorkowane, na osiedlach łatwiej o miejsce parkingowe. Osoby zmotoryzowane powinny przemyśleć czy tak też będzie w kolejnych miesiącach i czy nasza podróż do pracy autem nie będzie trwała 70minut w korku.

Jeśli jesteśmy wrażliwi na hałasy powinniśmy też zwrócić uwagę czy może nie ma za ścianą imprezujących studentów, a mieszkanie może wydawać się ciche tylko z pozoru.

Inni czytali także: Prawa i obowiązki najemcy – wynajem mieszkania porady dla najemcy

Mieszkanie do wynajęcia Warszawa Nowe mieszkanie – zostań pierwszym najemcą!

Bardzo przyjemna sytuacja spotyka nas kiedy mieszkanie do wynajęcia jest świeżo wykończone. W takim mieszkaniu bardzo miło się mieszka. Warto jednak mieć oczy otwarte na okoliczności które mogą nam troszkę ograniczyć te odczucia. Mianowicie nie wszyscy sąsiedzi w tym samym czasie wykańczali mieszkania i może się okazać że przez pierwsze kilka miesięcy w nowym M będą nam towarzyszyły odgłosy remontu.

Możemy się również spotkać z sytuacją kiedy to deweloper rozpoczyna kolejny etap inwestycji na działce obok i przez najbliższe kilka miesięcy będziemy oglądać za oknem dźwigi i betoniarki. Żeby ustrzec się przed takim zagrożeniem warto dopytać osoby zajmujące się rynkiem deweloperskim o projekty inwestycji przewidziane w najbliższej okolicy.

Okazja ! Nowe mieszkanie do wynajęcia Warszawa w apartamentowcu na Powiślu, 3 pokoje 76m2 cena 1300zł/miesiąc.

I tu każdemu powinna się zapalić czerwona lampka. Jeden na sto takich przypadków bywa autentyczny i to tylko ze względu na sytuację losową wynajmującego.

Oczywiście każdy chce korzystać z okazji, tak mamy w naturze i takie oferty bardzo przyciągają uwagę szczególnie młodych, którzy chcieliby zamieszkać w świetnym standardzie za niewielkie pieniądze. Jeśli mamy zamiar korzystać z usług agencji, to pamiętajmy że biuro nieruchomości pobiera wynagrodzenie za udaną transakcję a nie za wskazanie kontaktu do właściciela. Właściciel po to podpisuje umowę z agentem nieruchomości aby ten profesjonalnie reprezentował jego ofertę wobec klientów. Wobec tego warto się zastanowić czy nie lepiej zlecić poszukiwania specjaliście zamiast wydawać kilkaset złotych na niepewne adresy atrakcyjnych mieszkań do wynajęcia.

Inni czytali także: Zakup mieszkania na wynajem – jeszcze prywatny, czy już firmowy?

Warszawa mieszkanie do wynajęcia od 1 sierpnia – bezpośrednio (agencjom zdecydowanie dziękuję)

Dla osób znających przepisy prawne oraz ustawy towarzyszące nie powinno być problemów z obsługą takiej transakcji jednak trzeba mieć praktyczne rozeznanie w tej kwestii i sam fakt, że na 3cim roku studiów miało się prawo cywilne zakończone piątką w indeksie jeszcze o niczym nie świadczy.

Jeśli właściciel zdecydowanie unika kontaktu z fachowcami z branży to albo ma coś na sumieniu albo złe wspomnienia. Pośrednicy nieruchomości coraz częściej pracują na zlecenie poszukujących i chętnie podejmują skuteczną współpracę bez zbędnego ponoszenia dodatkowych kosztów.

Najczęstszym zagrożeniem jakie może się pojawić jest sytuacja w której właściciel nie jest właścicielem, a jedynie najemcą podającym się za właściciela. Wystawia cenę mieszkania do wynajęcia 100 zł poniżej rynkowej by nie budzić podejrzeń i przeprowadza casting na najemcę. Pobiera od nieświadomych najemców 2 tys. kaucji oraz 2 tys. pierwszego czynszu. Po podpisaniu umowy otrzymujemy jeden z 8 kompletów kluczy z informacją, że za 2 dni możemy się wprowadzać. Podczas przeprowadzki dowiadujemy się, że 9 osób właśnie wynajęło to samo mieszkanie, a ściganie osoby legitymującej się fałszywym dowodem jest bardzo trudne. Niestety w efekcie takich działań możemy być chwilowo bezdomni oraz bez pieniędzy na wynajęcie nawet pokoju.

Inni czytali także: Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

Oczywiście doradcy ds. nieruchomości to także ludzie oni również mogą popełnić błędy. Najczęściej jednak uwagi pod ich adresem dotyczą nierzetelności. W przypadku problemów które spowodują szkody finansowe każde szanujące się biuro posiada polisę ubezpieczeniową na pokrycie tych roszczeń. Sprawdzajmy to.

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dołącz do nas

Facebook

YouTube

Zapisz się na newsletter

Powiązane artykuly