Chorwacja-nieruchomości

Nieruchomości Chorwacja – Proces kupna nieruchomości w Chorwacji

Spis treści

Proces kupna nieruchomości w Chorwacji

 

Kupno własnej nieruchomości to jedna z większych inwestycji finansowych w życiu. Ważne jest, aby wybrać zaufanego partnera i profesjonalnego doradcę w procesie zakupu. Obecnie trudno sobie wyobrazić zakup nieruchomości bez nadzoru autoryzowanego agenta nieruchomości. Agencja pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Jako GOESTE Nieruchomości posiadamy szeroką gamę ofert nieruchomości ze sprawdzonymi dokumentami oraz lokalnymi procedurami, a także opieką na miejscu w Chorwacji.

 

Umowa przedwstępna i główna umowa kupna nieruchomości w Chorwacji

 

Na podstawie uzgodnionej ceny kupna i innych warunków zawierana jest umowa przedwstępna lub umowa kupna nieruchomości, która określa nieruchomość, cenę, obowiązki oraz prawa kupującego i sprzedającego, gwarancje udzielone przez sprzedającego. Umowa przedwstępna jest konieczna, jeśli jakiekolwiek zobowiązania lub warunki poprzedzają zawarcie umowy kupna. Dzieje się tak najczęściej w przypadku nowej budowy czy mieszkania, gdy nieruchomość nie jest jeszcze ukończona. Należy poczekać na zakończenie prac, ostateczny przegląd budynku czy plan obróbki piętra w przypadku mieszkania. Przy podpisaniu umowy przedwstępnej wpłacana jest zaliczka, która jest jednocześnie częścią ceny zakupu i waha się od 10 do 20% ceny zakupu. Z umową kupna zostaje ustalony ostateczny zakup nieruchomości i cała zapłata. Umowa kupna musi zawierać wszystkie istotne elementy, aby kupujący mógł zostać wprowadzony jako nowy właściciel nieruchomości po podpisaniu i zapłaceniu całej ceny zakupu. Umowa kupna jest podpisywana i weryfikowana przez notariusza.

Podatek od przeniesienia własności nieruchomości w Chorwacji

 

Podatek od przeniesienia własności nieruchomości w Chorwacji wynosi 3% ceny zakupu. Notariusz przekazuje zweryfikowaną umowę kupna do właściwego organu podatkowego, który wyda nabywcy interpretację podatkową dotyczącą należnego podatku od sprzedaży nieruchomości. Jeżeli sprzedającym jest osoba prawna w systemie VAT, która użytkuje nieruchomość będącą przedmiotem zakupu krócej niż dwa lata, w takim przypadku kupujący nie zapłaci podatku od przeniesienia własności.

Przeniesienie własności w Chorwacji

 

Po zawarciu umowy kupna nieruchomości i zapłaceniu całej ceny kupna, tak aby kupujący stał się oficjalnym właścicielem nieruchomości, konieczne jest złożenie wniosku o przeniesienie prawa własności wraz z odpowiednimi uzupełnieniami do właściwego sądu powiatowego.

 

pexels nikolett emmert 6072858 1  - Nieruchomości Chorwacja - Proces kupna nieruchomości w Chorwacji

 

Przejęcie nieruchomości w Chorwacji

 

O ile nie uzgodniono inaczej, kupujący przejmuje nieruchomość po zapłaceniu całej ceny zakupu. Nasz radca prawny towarzyszy przy przekazaniu nieruchomości i sporządza protokół przejęcia.

Transfer mediów – Protokół zdawczo-odbiorczy nieruchomości w Chorwacji

 

Po zakończeniu przekazania nieruchomości możemy przeprowadzić w imieniu kupującego przekazanie mediów i innych wydatków związanych z nieruchomością z danych sprzedającego na nazwisko kupującego.

Zobacz naszą ofertę nieruchomości na sprzedaż w Chorwacji

 

Często Zadawane Pytania

 

Czy Polacy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

 

– Cudzoziemcy z kraju Unii Europejskiej mogą kupować nieruchomości w Chorwacji bez ograniczeń z wyjątkiem gruntów rolnych. Obywatele innych krajów mogą kupować nieruchomości w Chorwacji tylko za zgodą Ministerstwa Sprawiedliwości i tylko ci, z którymi Republika Chorwacji podpisała umowę o wzajemności. Obcokrajowcy, którzy mają firmę założoną w Chorwacji, mogą w imieniu firmy kupować nieruchomości w Chorwacji bez ograniczeń.

Ile wynosi podatek od nieruchomości w Chorwacji i kto za to płaci?

 

– Podatek od sprzedaży nieruchomości w Chorwacji wynosi 3% ceny zakupu i kupujący jest zobowiązany do jego zapłaty.

Kiedy jestem zwolniony z płacenia podatku od sprzedaży nieruchomości?

 

– Jeśli kupujesz nieruchomość od osoby prawnej, która podlega podatkowi od towarów i usług (VAT), a od nieruchomości (od budynku i gruntu) został naliczony podatek VAT, nie ma obowiązku podatkowego po stronie kupującego.

Posiadając nieruchomość w Chorwacji jak mogę uzyskać miejsce do cumowania łodzi w porcie?

 

– Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, jak zdobyć miejsce do cumowania łodzi, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie Zarządu Portu Županijska lučka uprava – Zadar.

Zobacz naszą ofertę nieruchomości w Bułgarii

 

Co należy sprawdzić przeglądając nieruchomości?

 

– Są dwie rzeczy, które muszą być jasne. Po pierwsze: własność nieruchomości, a jeśli jest to nieruchomość zabudowana to legalność budynku. W przypadku gruntów, które włączamy do naszej oferty, zawsze staramy się uzyskać dokument „Informacje o lokalizacji” od właściciela, zanim go zareklamujemy. To dokument, który można otrzymać w Urzędzie Planowania Przestrzennego i Budownictwa. Pokazuje, w której strefie znajduje się nieruchomość, do czego służy, jakie plany przestrzenne dotyczą nieruchomości i gdzie można je obejrzeć.

W jakiej walucie można płacić za nieruchomości w Chorwacji? Czy mogę zapłacić za nieruchomość w EUR lub PLN?

 

– Aby dostosować się do zagranicznych kupujących, często w reklamach można spotkać ceny wyrażone w euro (EUR), ale zgodnie z prawem chorwackim podobnie jak w Polsce cena zakupu musi zostać zapłacona sprzedającemu lokalnej w tym przypadku w chorwackiej kunie (HRK). Z tego powodu umowy sprzedaży w Chorwacji, które w umowie mają cenę wyrażoną w euro, muszą zawierać artykuł stwierdzający, że zgodnie z prawem chorwackim ta kwota w euro powinna zostać zapłacona sprzedawcy w równowartości w chorwackiej kunie (HRK) na średni kurs walutowy CNB (Chorwackiego Banku Narodowego) w dniu wypłaty. Dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak i firm.

 

 

Czy możemy pomóc w dodatkowych usługach związanych z zakupem, budową, remontem lub wyposażeniem nieruchomości w Chorwacji?

 

– Oczywiście! Ważne jest, aby przy zakupie nieruchomości mieć wiarygodnego partnera. Kupiłeś nieruchomość, której szukałeś? Chcesz ją ubezpieczyć? Umeblować ? Mamy dla Ciebie świetne oferty! Chcesz zbudować swoją wymarzoną nieruchomość? Pomożemy Ci we wszystkim, od planowania po budowę! I wiele więcej! W tym katalogu chcielibyśmy przedstawić Państwu pełną gamę usług, które możemy zaoferować we współpracy z naszymi partnerami biznesowymi. Jeśli usługa, której szukasz, nie jest wyraźnie wymieniona w tym katalogu, prosimy o kontakt z nami. Sytuacja związana z Covid zmusza każde czynności dodatkowe ustalać indywidualnie.

Oferta nieruchomości w Chorwacji

Skontaktuj się z nami i przekaż wszystkie swoje kryteria wyszukiwania nieruchomości. Pomyśl o tym, co jest dla Ciebie ważne pod względem lokalizacji, układu, piętra i liczby potrzebnych sypialni. Nasz agent przygotuje dla Ciebie ofertę, umówi wizyty w nieruchomościach, dobrze zaplanuje czas oraz udzieli przydatnych porad i rekomendacji.

Powiedz nam czego szukasz! W Chorwacji także pojawiają się oferty offmarket, których się nie publikuje. Jeśli już trafiłeś na nieruchomość spełniającą Twoje kryteria, radzimy złożyć ofertę, którą z przyjemnością przedstawimy sprzedającemu w celu negocjacji zakupu nieruchomości dla Ciebie. Jeśli szukasz nieruchomości w ciepłych miesiącach – pamiętaj, że jest tutaj sporo poszukujących. Po uzgodnieniu ceny i wszelkich dodatkowych warunków oficjalnie rozpoczynamy proces zakupu. Pamiętaj! Rynek nieruchomości w Chorwacji jest dość dynamiczny. Szczególnie dotyczy to nieruchomości bezpośrednio nadmorskich. Bezpieczną praktyką jest zgłoszenie zapotrzebowania.

?c=14257&m=1781623&a=387161&r=&t=html - Nieruchomości Chorwacja - Proces kupna nieruchomości w ChorwacjiKursy nieruchomości

5/5 - (18 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

1 Odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *