Nowe mieszkanie. Jak urządzić mieszkanie za bezcen

Nowe mieszkanie – Gdzie kupować akcesoria za bezcen?

Spis treści

Nowe mieszkanie – Gdzie kupować sprzęty i akcesoria aby urządzić mieszkanie przy niskim budżecie.

 

Wynajęcie nowego mieszkania lub kupno czy zbudowanie własnego domu to przeważnie duży wydatek. Po zadbaniu o najważniejsze sprawy przeważnie nie mamy już zbyt wielu środków na efektowne urządzenie wnętrza. W takiej sytuacji pozostawiamy najczęściej urządzenie mieszkania zgodnie z naszymi marzeniami na później, szukając w pierwszej kolejności ekonomicznych i tanich rozwiązań. Wbrew pozorom urządzenie mieszkania może być bardzo tanie, a pozyskanie funkcjonalnego i przydatnego sprzętu stosunkowo proste. Gdzie zatem kupować sprzęt i akcesoria do nowego mieszkania ekonomicznie lub za bezcen? Przydatne podpowiedzi prezentujemy poniżej.

 

Nowe mieszkanie a czemu nie sprzęty używane

 

Pierwszym miejscem, gdzie możemy kupować wyposażenie naszego nowego mieszkania i akcesoria do niego jest portal ogłoszeniowy OLX. Jest to portal, który umożliwia kupowanie rzeczy używanych często w bardzo niskiej atrakcyjnej cenie. Możemy wybierać zarówno konkretne miasta jak i ogólne kategorie w całej Polsce, w których możemy znaleźć najróżniejsze sprzęty i przedmioty. Przeszukując je odpowiednio dokładnie, możemy znaleźć akcesoria w bardzo niskiej cenie i kupić je zarówno osobiście jak i wysyłkowo.

 

Wiele osób wystawia sprzęt na tym portalu internetowym w bardzo niskich cenach gdyż chce się go tylko pozbyć, a nie zarobić na nim.

 

Wpływa to na bardzo niską cenę i możliwość kupowania praktycznie za bezcen. Minusem tego typu portali internetowych jest dość trudność w przetransportowaniu i kupienie dużych gabarytowo rzeczy z dalszych lokalizacji. Mając jednak pewne środki, możemy wyszukiwać okazje na zakup sprzętu i akcesoriów do domu, które są małogabarytowe. Kupując akcesoria do domu na OLX należy jednak uważać na oszustów. Nigdy nie należy wysyłać żadnych pieniędzy na konto bankowe lub w formie przedpłaty zaliczek. Jeśli kupujemy akcesoria z dostawą, warto wybrać opcję płatności za pobraniem. Szczególnie należy zwrócić uwagę na ten element przy bardzo atrakcyjnej cenie poszczególnych produktów, które mogą być jedynie pułapką stworzoną przez nieuczciwe osoby.

 

Sklepy internetowe i porównywarki cen – od tego zacznij urządzając nowe mieszkanie

 

Jeśli zależy nam na kupowaniu nowych rzeczy, możemy robić to w internecie. W sieci działa bardzo duża ilość różnorodnych sklepów internetowych zarówno tych globalnych, ogólnopolskich czy mały lokalnych. Jeśli nasze zakupy chcemy robić w ekonomicznym stylu, przede wszystkim powinniśmy rozpocząć, je od skorzystania z porównywarek cenowych. Są to serwisy internetowe, które wyszukują wszystkie sklepy internetowe, jakie oferują dany produkt. Działanie tego typu porównywarek polega jedynie na wpisaniu nazwy produktu i uzyskaniu rankingu sklepów internetowych, które oferują go w najniższej cenie. Dzięki temu będziemy mogli wybierać jedynie najatrakcyjniejsze ceny, które często są nawet dwukrotnie niższe od tych średnich czy najwyższych. Rozwiązanie to jest bardzo pomocne gdy posiadamy pewien budżet finansowy i zależy nam na kupnie nowych rzeczy, ale chcemy za niewielką sumę kupić ich jak najwięcej. Korzystając z porównywarek nie będziemy musieli samodzielnie poświęcać dużej ilości czasu na przeszukiwanie internetu czy poszukiwanie okazji — co może tak bardzo czasochłonne i nieefektywne.

Inni czytali także: Projektowanie wnętrz ekskluzywnych i stylowych – Praktyczne zasady

 

Grupy na Facebooku i fora „oddam za darmo”

 

Bardzo ciekawym sposobem na pozyskanie akcesoriów i sprzętów do naszego nowego mieszkania jest poszukiwanie tych oddawanych za darmo.

W sieci istnieje bardzo wiele różnych ogłoszeń, gdzie właściciele poszczególnych sprzętów oddają je za darmo.

Dzieje się tak najczęściej gdy właściciele nie chcą tracić czasu na robienie zdjęć, tworzenie opisu czy wystawianie przedmiotów na sprzedaż, a jedynie chcą się ich pozbyć. W taki sposób możemy urządzić praktycznie mieszkanie za darmo, gdyż oddawane są często lodówki, telewizory czy całe łóżka. Jeśli chcemy skorzystać z takiej opcji przede wszystkim, warto wyszukać odpowiednie grupy na Facebooku, które zrzeszają osoby poszukujące rzeczy za darmo i chcące oddać je w dobre ręce. Możemy również odwiedzić fora tego typu i znaleźć na nich wiele okazji. Przeważnie oddawanie rzeczy za darmo opiera się na zasadzie kto pierwszy ten lepszy i rezerwacji danego sprzętu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w dużych miastach, gdzie wiele osób oddaje wartościowe i przydatne rzeczy całkowicie za darmo. Jeśli zatem urządzamy nasze nowe mieszkanie, zdecydowanie warto monitorować tego typu portale i fora internetowe, gdyż często może okazać się, że nie będziemy musieli wydawać środków na zakup wielu akcesoriów i dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy.

 

Promocja w supermarketach

 

Jednym z najlepszych sposobów na tanie kupowanie wyposażenia do nowego mieszkania jest szukanie promocji w supermarketach.

Będą one dostępne szczególnie w największych sieciach hipermarketów, które posiadają odpowiednie działy np. elektroniczne czy meblarskie. Często oferują one różnorodne promocje, gdzie w bardzo atrakcyjnej cenie możemy kupić różnorodne akcesoria do naszego mieszkania, począwszy od sprzętu elektronicznego, po łóżka czy wyposażenie łazienki. Kupowanie akcesoriów w dużych supermarketach jest bardzo korzystne, gdyż kupujemy nowy sprzęt z gwarancją, ale mamy dostęp do najtańszych modeli na rynku, a każdy o supermarket posiada w każdej kategorii pewną pulę produktów, których główną cechą jest niska cena. Supermarkety zlokalizowane są we wszystkich większych miastach i posiadają bardzo duży przekrój akcesoriów domowych. Często znajdziemy w nich akcesoria w dużo niższych cenach niż np. w marketach meblowych czy w popularnych sieciach budowlanych.

Inni czytali także: Jak urządzić mieszkanie przeznaczone na wynajem?

 

Kupowanie na raty

 

Jeśli nie mamy środków na zakup wyposażenia do naszego mieszkania, a chcemy wyposażyć je od razu w wysokim standardzie lub w taki sposób, o jakim marzymy, warto zastanowić się nad zakupem sprzętu na raty. Obecnie wszystkie największe sieci sklepów z wyposażeniem domowym np. elektronicznym lub meblowym operuje zakup ratalny. Wymagał będzie on posiadania zdolności kredytowej i nieco ją obniży na czas spłacania rat kredytu. Jeśli jednak nie posiadamy środków a w najbliższym czasie, nie planujemy brania kolejnych nowych kredytów, wzięcie sprzętu domowego na raty, może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Za łączną miesięczną kilkuset złotową ratę możemy pozyskać wiele różnorodnych sprzętów na raty, które będą nowe oraz wysokojakościowe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż od razu bez czekania będziemy mogli komfortowo urządzić nasze nowe mieszkanie, nie musząc posiadać od razu dużej sumy pieniędzy.

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *