Obsługa prawna deweloperów

Obsługa prawna deweloperów a sprawdzanie stanu prawnego nieruchomości

Spis treści

Planując inwestycję deweloperską warto zabezpieczyć wszystkie podejmowane kroki od strony prawnej. Obsługa prawna deweloperów stanowi kompleksową usługę, która w swej rozciągłości składa się z wielu działań prawniczych. Zadaniem prawnika od nieruchomości jest zabezpieczenie inwestycji deweloperskiej pod kątem prawnym, w taki sposób, który równocześnie zapewnia klientowi najkorzystniejsze rozwiązanie. Znajomość prawa budowlanego, prawa nieruchomości, a także wielu innych unormowań daje prawnikom możliwość wykorzystania w tym celu najbardziej optymalnych narzędzi. Specjalista-prawnik dopasuje swoje działania do każdego etapu realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego.

 

Korzystanie z obsługi prawnej deweloperów to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy być spokojni o całą inwestycję i związane z nią zaplecze prawne.

 

Bardzo istotne jest, by znaleźć odpowiedniego specjalistę z zakresu prawa już na etapie planowania inwestycji. Pomoże to bowiem uniknąć wielu stresujących sytuacji, a także przyczyni się do maksymalizacji zysków, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka.

 

Obsługa prawna deweloperów – audyt nieruchomości

 

Obsługa prawna deweloperów to także tzw. due diligence – czyli sprawdzanie nieruchomości pod kątem prawnym (zarówno gruntów, budynków, jak i innych powierzchni, wchodzących w jej skład). Usługa ta ma za zadanie m.in. oszacowanie aktualnego i przyszłego ryzyka, związanego z nieruchomością i inwestycją. Dokładna i kompletna weryfikacja eksperta umożliwi realizację założonego planu.

Inni czytali także: Jak sprzedawać domy jednorodzinne? Sprzedaż inwestycji deweloperskiej

Sprawą powinien zajmować się prawnik, który wykonuje audyty nieruchomości dokładnie, ale również w jak najkrótszym terminie, ponieważ świadczy to o tym, że ceni sobie czas przedsiębiorców i inwestorów oraz wie, że oczekują oni szybkich i konkretnych działań.

Due diligence to bardzo szczegółowe sprawdzenie nieruchomości pod kątem:

technologicznym,
prawnym,
finansowym,
handlowym,
podatkowym.
Regulowanie sytuacji prawnej nieruchomości

Inni czytali także: Due diligence nieruchomości

Rynek wciąż oferuje wiele bardzo atrakcyjnych nieruchomości, które jednak przez dłuższy czas nie znajdują kupca. Dlaczego tak się dzieje? Otóż główną przyczyną takiej sytuacji jest nieuregulowana sytuacja prawna danej nieruchomości. W związku z tym, zakup budzi obawy u potencjalnych kupców, którzy rezygnują z transakcji, podczas gdy nieruchomości te mogłyby okazać się doskonałą inwestycją na przyszłość.

Obsługa prawna deweloperów

Ekspert z dziedziny prawa nieruchomości ma pełen zakres działań, by dokonać wszelkich czynności, regulujących stan prawny – m.in. wprowadzić zmiany zapisów w księgach wieczystych. Często sprawdzenia wymagają kwestie dziedziczenia, służebności lub zasiedzenia.
Niejednokrotnie, procesy te przebiegają dużo szybciej i są mniej skomplikowane, niż sądzą osoby zainteresowane zakupem, dlatego nie warto pochopnie rezygnować z takich okazji zakupowych.

Jednak odradzamy tu stanowczo nieprzemyślane decyzje. Jeżeli jakaś nieruchomość wydaje się, z punktu widzenia laika, bardzo interesująca, tym bardziej przed zakupem wymaga szczegółowego sprawdzenia pod kątem prawnym.

Kursy nieruchomości

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *