OC najemcy

Polisa OC najemcy – czyli święty spokój niskim kosztem

Spis treści

WYNAJMUJESZ MIESZKANIE? OSZCZĘDŹ SOBIE STRESU I KUP POLISĘ OC NAJEMCY!

 

Niezależnie od tego czy jesteś wynajmującym, czy też sam szukasz odpowiedniego mieszkania lub domu dla siebie na wynajem – skorzystaj z prostego rozwiązania pozwalającego uniknąć problemów i kosztów. Wydając niewiele otrzymujesz cały wachlarz korzyści!

 

Co to jest ubezpieczenie OC Najemcy?

 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej najemcy to rozwiązanie stworzone dla osób, z jednej strony wynajmujących swoje mieszkanie, a z drugiej poszukujących lokum. Nie jest ono obowiązkowe, ale pozwala zabezpieczyć się wszystkim stronom umowy najmu – co więcej dając także korzyści osobom trzecim. Dla wynajmującego stanowi gwarancję odszkodowania za zniszczenia popełnione przez użytkownika mieszkania. Z kolei najemcy pozwala uniknąć sytuacji, kiedy są zmuszeni do pokrywania kosztów ewentualnych szkód z własnej kieszeni.

 

Ubezpieczenie najemcy - Polisa OC najemcy - czyli święty spokój niskim kosztem

 

Od czego chroni ubezpieczenie OC Najemcy?

 

Mówiąc najkrócej, od tego co może przydarzyć się kiedy normalnie użytkujemy mieszkanie, a także wszystkie sprzęty i urządzenia, które się w nim znajdują. Polisa chroni przed koniecznością pokrywania strat za zniszczenia lub uszkodzenia nie tylko samej nieruchomości i jej elementów stałych (np. podłóg czy okien), ale co bardzo ważne również sprzętów znajdujących się w wynajmującym mieszkaniu (sprzęt AGD i RTV).

 

Sprawdź ile kosztuje roczna polisa OC najemcy

 

Kiedy dojdzie już do szkody koszty napraw pokryje odszkodowanie wypłacone przez PZU, czyli największe polskie towarzystwo ubezpieczeniowe. Co więcej, ubezpieczyciel weźmie odpowiedzialność za szkodę spowodowaną nie tylko przez osobę ubezpieczoną, ale także jej dziecko, zwierzęta domowe lub np. zatrudnioną pomoc domową, lub opiekunkę do dziecka. A w razie konieczności pokryje też wydatki związane z np. wynajęciem rzeczoznawcy, a także koszty sądowe.

 

Dlaczego warto mieć polisę OC Najemcy?

 

  • polisa jest przypisana do ubezpieczonego – działa także w przypadku zmiany wynajmowanego mieszkania
  • chroni nie tylko najemcę i wynajmującego (właściciela mieszkania), ale także sąsiadów (np. w przypadku zalania)
  • zapewnia uniwersalną ochronę niezależnie od formy prawnej umowy (najem, użyczenie, dzierżawa)
  • przy bardzo atrakcyjnej składce daje ochronę na kwotę aż 100 tys. zł
  • nie ogranicza się tylko do szkód w wynajmowanym mieszkaniu, ale również poza nim (np. wybicie szyby przez dziecko, ugryzienie przez psa, zarysowanie auta na parkingu)
  • zapewnia spokój i nie wymaga pokrywania kosztów napraw z własnej kieszeni
  • nie wymaga dodatkowych formalności, a samo wypełnienie wniosku jest bardzo proste – zajmuje tylko kilka minut i odbywa się całkowicie zdalnie
  • jej posiadanie może stanowić argument przy negocjacji kaucji przy wynajmie

Ile kosztuje polisa OC Najemcy?

 

Cena ubezpieczenia w porównaniu do korzyści, jakie ze sobą niesie jest bardzo atrakcyjna.
Już od 48 zł rocznie ubezpieczony ma zapewnioną ochronę na sumę 100 tys. zł. Do wyboru jest aż 7 wariantów sumy ubezpieczenia – nawet do kwoty 2 mln zł.

Pozwala to na zabezpieczenie nawet w przypadku wynajmu nieruchomości o wyższej wartości.

Podsumowując, wykupując ubezpieczenie OC Najemcy możemy za nieduże pieniądze zapewnić sobie spokój i uniknąć nieprzewidzianych wydatków.

A w przypadku szkód i uszkodzeń może okazać się, że wpłacona kaucja nie pokryje kosztów napraw. Dlatego warto rozważyć ten nieduży wydatek, dzięki któremu zapewnimy sobie komfort w wynajmowanym mieszkaniu.

Sprawdź ile kosztuje roczna polisa OC najemcy

 

Planujesz rozpocząć pracę w agencji nieruchomości? Sprawdź nasze kursy wprowadzające do zawodu agenta nieruchomości Kursy nieruchomości

5/5 - (7 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *