Pierwsze 3 miesiące pracy w biurze nieruchomości 1200x675 - Praca w biurze nieruchomości - pierwsze 3 miesiące

Praca w biurze nieruchomości – pierwsze 3 miesiące

Spis treści

Praca w biurze nieruchomości – 3 miesiące pracy w biurze nieruchomości to jest okres 90 dni – bardzo dużo czasu.

Każdy nowy rząd praktycznie po pierwszych stu dniach robi podsumowanie. Też się na to powinniśmy nastawić i do tego dążyć. Róbmy to zarówno dla siebie jak i dla osób zarządzających firmą. Jeśli przepracujemy dobrze ten okres biorąc do serca wskazówki odnośnie pierwszego tygodnia jak i pierwszego miesiąca to będzie dobrze.

Praca w biurze nieruchomości – Główny cel: Pierwsza transakcja sprzedaży na rynku wtórnym, bądź kilka wynajmów mieszkań.

Praca w biurze nieruchomości to głównie spotkania z ludźmi. Są to zarówno właściciele mieszkań jak i osoby zainteresowane ich nabyciem. Będąc aktywną i zorientowaną na cele osobą na spokojnie możemy do tego czasu mieć na koncie 100 spotkań. Jest to świetna baza do oceny co nam wychodzi, na jakim etapie i przy jakich działaniach mamy problemy, a jakie sytuacje przychodzą nam z łatwością.

Po tym okresie powinniśmy także już swobodnie poruszać się w podstawowych zagadnieniach prawnych, oraz wiedzieć gdzie ich szukać w przypadku nietypowej problematyki.

Inni czytali także: Agent nieruchomości praca marzeń? – Krótka historia tego zawodu w Polsce.

Praca w biurze nieruchomości – Im bardziej do serca na początku weźmiemy sobie nasze założenie i cele – tym skrupulatniej to wykonamy.

Wtedy zdecydowanie łatwiej nam osiągnąć cel główny. Przynajmniej jedną transakcję.

Rozmowy telefoniczne – zmierz ile średnio czasu trwają rozmowy wychodzące oraz przychodzące i zmierz średni czas tych rozmów idealnych. Często bywa, że niektórzy rozmawiają za krótko i nie mają fajnego podkładu przed spotkaniem na żywo. Ostrożnie jednak w drugą stronę – bywa, że gaduły potrafią wszystko powiedzieć przez telefon i na spotkaniu się w zasadzie powtarzają przez co stają się nudni. Oczywiście jeśli komuś wyjdzie, że najlepsze efekty ma przy rozmowach trwających między 5 a 6:40 to nie znaczy, że musi to robić sztywno z zegarkiem przy kolejnych dialogach, ale warto wiedzieć ile czasu potrzebujemy, aby zaciekawić rozmówcę naszą wizją pomocy.

Praca w biurze nieruchomości – Spotkania na żywo – tutaj także bym mierzył czas.

Inni czytali także: Kurs agent nieruchomości. Jak często się szkolić?

Chodzi o to, aby wiedzieć ile zajmuje nam pełna prezentacja naszych możliwości. Jest to pomocne i pomaga w zaplanowaniu kolejnych spotkań. Od naszej charyzmy zależy czy właściciel będzie chętny tyle czasu nam poświęcić. Kolejną czynnością, którą polecam początkującym agentom w biurze nieruchomości jest nagrywanie spotkań na dyktafon lub jeśli się uda na kamerę. Takie wizyty powinniśmy przeanalizować z szefem bądź osobą odpowiedzialną za szkolenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko dostać cenne uwagi pomocne w dalszym rozwoju i dojściu do perfekcji. Każdy, ale na serio każdy na początku nie widzi wielu problemów, które dzięki analizie osoby z doświadczeniem, można wyeliminować w przyszłości. Nikt nie lubi być obserwowany a tym bardziej oceniany, ale szef jest od tego, aby dawać cenne uwagi, oraz dbać o nasz rozwój – więc jakakolwiek niegrzeczna krytyka czy wyśmiewanie byłaby mocno nie na miejscu. Nawet absolutny mistrz – Kamil Stoch jest kamerowany przez trenerów przy każdym skoku zarówno treningowym jak i podczas zawodów. Za każdym razem te skoki są analizowane przez sztab i wyciągane są wnioski, które z kolei doprowadzają Kamila do kolejnych sukcesów.

Ocena sytuacji – po okresie 3 miesięcy nasze doświadczenie, oraz wiedza powinna nam pomóc w szybkiej ocenie sytuacji czy nieruchomość się sprzeda w aktualnym stanie i przy aktualnej cenie. Nie zbierajmy pokemonów, tylko pozyskujmy nieruchomości, które jesteśmy w stanie sprzedać. Dzięki temu będziemy mieli opinię skutecznego pośrednika nieruchomości a co najważniejsze otrzymamy wynagrodzenie za naszą pracę. Podpisanie umowy jako cel sam w sobie powinien przejść do lamusa.

Inni czytali także: Agent nieruchomości – umiejętności początkującego pośrednika nieruchomości

Praca w biurze nieruchomości – Co powinniśmy oczekiwać od biura nieruchomości w którym pracujemy?

Niezbędnych szkoleń, które będą pomocne w zaprezentowaniu wartości dodanej jaką firma oferuje klientowi. Czym mniej oferuje tym pewnie mniej informacji na takim szkoleniu jest przekazywane. Musimy dawać informacje zwrotne odnoście naszych oczekiwań – wtedy będzie łatwiej nas wyszkolić.

Pamiętajmy nasz zawód zajmuje się sprzedażą prawie najdroższych dóbr będących w wolnym obrocie rynkowym. Nie jest to praca dla każdego i rynek ma prawo oczekiwać od nas dużo. Jeśli damy ludziom dużo możemy za to oczekiwać dużo, jeśli nie dajemy prawie nic i zajmujemy się jedynie kopiowanie ogłoszeń bezpośrednich to nie dziwmy się, że jesteśmy w sposób różny oceniani przez rynek. Proszę mi uwierzyć, że rzetelni pośrednicy w biurze nieruchomości są dobrze oceniani przez ludzi, polecani innym i nie narzekają na brak transakcji.

?c=19203&m=1816359&a=387161&r=&t=html - Praca w biurze nieruchomości - pierwsze 3 miesiąceZobacz także stronę z poradami dla początkujących agentów nieruchomości Kursy nieruchomości

Oceń
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email

Dołącz do nas

Facebook

YouTube

Zapisz się na newsletter

Powiązane artykuly