Praca w nieruchomościach dla kogo Czy każdy się do tego nadaje 1200x675 - Praca w biurze nieruchomości - dla kogo? Czy każdy się do tego nadaje?

Praca w biurze nieruchomości – dla kogo? Czy każdy się do tego nadaje?

Spis treści

Praca w biurze nieruchomości często kojarzona jest z czymś ekskluzywnym, odpowiedzialnym a być może i twórczym.

I słusznie – często tak jest, bo w końcu reprezentując właściciela podczas sprzedaży willi w górach trzeba się podobnymi cechami wykazać.

Nieruchomości to jedno z najdroższych dóbr na ziemi, jednocześnie jedno z najbardziej pożądanych.

Szczególnie dotyczy to nieruchomości mieszkalnych. Prawie każdy ma z nas potrzebę mieszkania. Polacy mają dużą potrzebę posiadania wszystkiego (jesteśmy pod tym względem dość wysoko na tle państw europejskich). Pomimo, że mieszkania są bardzo dużym wydatkiem dla przeciętnego „Kowalskiego” to nawet kosztem kredytu spora grupa ludzi dąży do nabycia swojego M.

Wiedząc o tym osoba zajmująca się pośrednictwem w sprzedaży mieszkań musi starać się znaleźć złoty środek i skojarzyć poszukujących z mieszkaniem. Na pewno istotną cechą osobowości jest umiejętność kojarzenia oraz dopinania na ostatni guzik. Przydatna jest także cecha którą nabywa się wraz z doświadczeniem, czyli tzw. „nos do nieruchomości”. Nieruchomości to tak naprawdę ludzie i umiejętność nawiązywania kontaktów. Odważnym i pogodnym osobom może być zdecydowanie łatwiej w tej branży. Aktywny agent nieruchomości najważniejsze czynności wykonuje zazwyczaj poza biurem także praca w nieruchomościach może utrudniać planowanie życia prywatnego, ale aktywne osoby powinny się czuć tutaj dobrze.

Inni czytali także: Agent nieruchomości – umiejętności początkującego pośrednika nieruchomości

Praca w biurze nieruchomości to nie tylko mieszkania

Bardzo dużo jest rodzajów nieruchomości, którymi zajmują się pośrednicy. Mieszkania to najistotniejsze dobro w tej dziedzinie. Występują tutaj też działki, domy, hale logistyczne, tereny pod żwirownie, lokale w galeriach handlowych, lasy.

Pamiętając, że przeprowadzenie transakcji to dość odpowiedzialna czynność należy to wykonywać w pierwszych miesiącach pod okiem doświadczonego pracownika najlepiej z licencją. Pomimo że nad wszystkim czuwa Notariusz to warto wcześniej sprawdzić stan prawny nieruchomości, aby na ostatnią chwilę nie było niespodzianek.

Praca w biurze nieruchomości to przede wszystkim ludzie

To właśnie umiejętność pracy z ludźmi. Umiejętność poznawania ich obaw, problemów uważam za większą umiejętność niż znajomość samych nieruchomości czy wnętrz. Pokazując dom podczas dnia otwartego cały czas pokazujemy ten sam dom. Jednak prezentujemy do co chwilę innym osobom. Skoro zdecydowali się przyjść i zobaczyć to znaczy, że wstępnie się podobał. I to własnie teraz należy znaleźć wszystkie za i przeciw i spowodować, aby ten dom trafił na nowych nabywców, którzy będą szczęśliwi z powodu nabycia nowej nieruchomości. Praca w biurze nieruchomości potrafi mieć momentami sporo z psychologi. Emocje jakie potrafią towarzyszyć nabywającym swoje pierwsze nieruchomości potrafią być bardzo różne, ale też bardzo skrajne.

Inni czytali także: Agencie nieruchomości – daj się poznać i buduj swoją markę

Praca w biurze nieruchomości to odpowiedzialność

Zawsze to podkreślam, że będąc agentem nieruchomości mamy bardzo odpowiedzialną pracę, która niesie za sobą sporo wyzwań. Nie wszyscy są gotowi do podjęcia się takim działaniom. Jestem przeciwnikiem chodzenia tutaj na skróty. Porządne przygotowanie się do tego zawodu zaowocuje na lata. Mając podstawy będziemy jedynie musieli sobie przypominać i uaktualniać wiedzę, która w swej podstawie mocno się nie zmienia.

?c=19203&m=1816359&a=387161&r=&t=html - Praca w biurze nieruchomości - dla kogo? Czy każdy się do tego nadaje?Kursy nieruchomości

5/5 - (23 głosy)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email