Praca w nieruchomościach w jakim biurze warto pracować 1200x675 - Praca w nieruchomościach - w jakim biurze warto pracować?

Praca w nieruchomościach – w jakim biurze warto pracować?

Spis treści

Niby proste pytanie, ale często zdarza się, że osoby zaczynające swoją przygodę z w nieruchomościach trafiają na biuro, które im nie odpowiada i się wypalają w branży. Praca w nieruchomościach zależna jest trochę od otoczenia w jakim się znajdujemy oraz firmy z którą współpracujemy. Biura można podzielić pod względem wielu specyfikacji: zasięg geograficzny, rodzaj nieruchomości, rodzaj klientów docelowych itd.

Czyli jeśli praca w nieruchomościach to w jakim biurze?

Jeśli nieruchomości kojarzą Ci się z produktem premium

Najlepiej starać się o pracę w takim biurze, które obsługuje tan segment rynku. Pamiętaj, że musisz samemu też być wtedy premium.  Szczególnie podczas kontaktu z klientem i dotyczy to zarówno wyglądu, kultury osobistej oraz wiedzy.

Jeśli lubisz być w podróży to zapewne warto zainteresować się sprzedażą działek bądź domów, które często są na obrzeżach miast albo czasami dosłownie w „środku pola”

Praca w nieruchomościach – A może marzysz o pracy w korporacji?

Inni czytali także: Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

Praca w nieruchomościach może mieć charakter korporacyjny. Wspólne lunche w pracy i częste imprezy firmowe, ale w zamian raportowanie, wyrabianie limitów i czasami wciskanie komuś mieszkania na siłę, aby wykonać zadanie. Tu się zdarza, że kto inny pozyska mieszkanie, kto inny o nim opowie przez telefon a kto inny je sprzeda. Mniej emocji, mniej relacji – głównie wyniki.

Jeśli nie czujesz się indywidualistom i lubisz chodzić sprawdzonymi drogami – to spróbuj swoich sił w biurze franczyzowym. Tam otrzymasz wytyczne wg których powinieneś działać i raczej nie będzie od tego odstępstw trochę jak w Mc Donald’s. Wszyscy wiedzą co i jak mają robić i robią to samo – zero kreatywności ale działa 🙂

Praca w nieruchomościach – Jeśli masz charakter luźnej osoby i masz przy tym dużo samozaparcia

Zapewne najlepiej spędzisz czas w kameralnym biurze, które kładzie nacisk na atmosferę i wzajemnie wszyscy się motywują ciesząc się ze wspólnych sukcesów. Tam jest szansa na wspólną burzę mózgów i na autorskie podejście do nowych problemów. Tam się możesz wykazać swoimi przemyśleniami – tylko nie dziel się nimi pierwszego dnia. Praca w nieruchomościach potrafi mieć hierarchie i nie wszyscy lubią od razu słuchać rad.

Niezależnie który model jest najbliższy Twoim wyobrażeniom ważne jest to, że albo się daje z Siebie 100%, albo szkoda zawracać sobie głowę nieruchomościami. Ci którzy je pokochali spełniają marzenia innych i są za to godziwie wynagradzani. Skoro nieruchomości dużo kosztują to praca w nieruchomościach musi być także dobrze opłacana.

Praca w nieruchomościach – Zobacz jaki wizerunek ma dane biuro nieruchomości

Inni czytali także: Agent nieruchomości zarobki – czy są naprawdę tak duże?

Bardzo łatwo jest wejść samemu na miejsca w social mediach. Profile na facebook, instagram, youtube itd. Tam można łatwo prześledzić jakie oferty posiada dane biuro. W jakiej estetyce jest to wszystko prowadzone. Warto samemu sobie zadać pytanie. Czy chcę, aby na tych kanałach pojawiło się tez moje zdjęcie oraz oferty, które będą pod moją opieką. Jeśli pracować to najlepiej w otoczeniu z których chcę się utożsamiać a nawet z dumą się nim chwalić. Praca w nieruchomościach w takich warunkach będzie na pewno przyjemna.

Planujesz rozpocząć pracę w nieruchomościach? Koniecznie sprawdź tę stronę Kursy nieruchomości

5/5 - (26 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email