Praga Południe

Praga Południe – warto poznać tę dzielnicę

Spis treści

Praga Południe, tu na pierwszy rzut oka wszystko jest czarne albo białe

Jeśli twierdzisz, że jesteś człowiekiem tolerancyjnym i otwartym spróbuj tu zamieszkać. Dla jednych Praga Południe kojarzy się z Saską Kępą, która pachnie szalonym zielonym bzem, niczym w piosence, do której tekst napisała Agnieszka Osiecka, mieszkanka tego zaczarowanego zakątka. Inni Słyszeli o Grochowie, który budzi się z przepicia. W tym wszystkim jest prawda, bo Praga południe to miejsce kontrastów. Dla jednych Praga Południe to elegancka Saska Kępa, a dla innych Grochów i Kamionek, gdzie każdy może stać się kierownikiem, oczywiście wychodząc z osiedlowego sklepu, pod którym Panowie o wolnych umysłach kontemplują o życiu przy butelce owocowego trunku. Pewne jest jedno, jeśli chcesz mieszkać w miejscu, gdzie wszystko jest prawdziwe, przyjedź na prawą stronę Wisły.

Inni czytali także: Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

Gdy Twoje serce bije szybciej na myśl o mieszkaniu w przedwojennej kamienicy lub modernistycznej willi, powinieneś zainteresować się Pragą Południe.

Najbardziej oczywistym wyborem będzie poszukiwanie takiej nieruchomości w okolicach Saskiej Kępy. To tutaj umiejscowiona jest przepiękna Kolonia Łaskiego, tworząca swoistą podkowę wzdłuż ulic Dąbrowickiej, Obrońców i Katowickiej. Do jej budowy wykorzystano m.in. gruz z rozebranego w latach 1924-1926 soboru św. Aleksandra Newskiego stojącego do tej pory na Placu Saskim. Autorem koncepcji i projektu był arch. Włodzimierz Gall. Jeśli bliżej Twoim myślom do przedwojennego modernizmu niż narodowego neoklasycyzmu, to też z pewnością na Saskiej Kępie znajdziesz coś dla siebie.

Zobacz nasze nieruchomości zagraniczne: Nieruchomości za granicą

Praga Południe to miejsce zielone, gdzie liczne parki i skwery zapewnią nam chwile wytchnienia.

Poza Saską Kępą na Pradze Południe warto zwrócić również uwagę na Grochów, jest tu cicho, zielono, a pod względem architektonicznym każdy znajdzie coś dla siebie. Niewiele osób wie, ale na Grochowie również mamy piękną przedwojenną kolonię domów jednorodzinnych. Kolonia Praussa – bo o niej mowa, została wybudowana w latach 1925-1927 według projektu Witolda Matuszewskiego. Te piękne, otulone ogrodami domy w stylu dworkowym łączą się w spójną całość i dają poczucie oderwania od dzisiejszych czasów, pozwalając przenieść nam się na chwile do początku 20 stulecia. Kameralną atmosferę Pragi Południe zapewniają również nieduże przedwojenne kamienice, które są coraz prężniej remontowane i dla wielu osób szukających mieszkania z dala od wielkich blokowisk mogą być idealnym rozwiązaniem.

Praga Południe przeplata wiele kontrastów

Pomiędzy przedwojenną architekturą coraz częściej pojawiają się mniejsze lub większe, nowoczesne inwestycje. Trafią z pewnością w gust osób, które cenią sobie prostotę oraz wszelkie udogodnienia, które ciężko spotkać w starszym budownictwie, takie jak garaże podziemne, windy, przestronne klatki schodowe.

Inni czytali także: Agent nieruchomości praca marzeń? – Krótka historia tego zawodu w Polsce.

Praga Południe na tej dzielnicy na wyciągnięcie ręki mamy cały wachlarz punktów handlowych oraz usługowych. Nowym mieszkańcom z pewnością nie umknie znany chyba w całej Warszawie, jeden z większych bazarów – Bazar Szembeka. Można tu kupić wszystko, artykuły spożywcze, poczynając od tych najbardziej podstawowych, kończąc na takich, które przeciętny śmiertelnik widzi pierwszy raz na oczy. Poza tym wszelkiego rodzaju „przydasie” i tak zwane mydło i powidło mamy na wyciągnięcie ręki.

?c=27485&m=1732981&a=387161&r=&t=html - Praga Południe - warto poznać tę dzielnicę

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email