Prezentacje wideo i wycieczki wirtualne 1200x675 - Prezentacje wideo i wycieczki wirtualne w prezentacji nieruchomości

Prezentacje wideo i wycieczki wirtualne w prezentacji nieruchomości

Spis treści

W ostatnich czasach, aby urealnić jeszcze bardziej przedstawienie nieruchomości poszukującym, będącym jeszcze u siebie w domu, wprowadza się coraz to nowsze gadżety audio wizualne w tym także oparte o wirtualną rzeczywistość.

Bardzo dobrze, że to wszystko się unowocześnia – choć należy tutaj pamiętać. Nie lekceważmy przy tym klasycznych zdjęć i kładźmy na nie bardzo duży nacisk. Niestety globalnie nadal na etapie zdjęć agencje potrafią jeszcze słabo wypadać.

Wycieczki filmowe – są to prezentacje w formie wideo, w których autor, operator oraz montażysta decydują co widz zobaczy.

Jest to bardzo fajne uzupełnienie prezentacji fotograficznej nieruchomości. Aby to było ciekawe można na przykład przedstawić jakąś historię. I tutaj zaczynają się często pierwsze problemy. Przedstawienie historii za pomocą samego obrazu oraz dźwięku jest niezwykle trudne. Teoretycznie osoby zajmujące się produkcją teledysków muzycznych mogą mieć tutaj kreatywne pomysły. Ze względu na ograniczenia wynikające z szerokości widzenia obiektywów nie wszystkie mieszkania prezentowane w ten sposób wypadną korzystnie. Dlatego robienie tego na siłę czasami może ograniczyć ilość prezentacji nieruchomości.

Inną formą wycieczki filmowej jest prezentacji wideo nieruchomości wraz z osobą prezentującą nieruchomość.

Jest to forma zbliżona do tego, w jaki sposób prezentuje się nieruchomości w kanałach telewizyjnych. Taka prezentacja raczej jest dłuższa koncentracja widza jest praktycznie równomiernie rozłożona na wzrok oraz słuch. Jeśli ta forma prezentacji się przyjmie to zapewne osoby chcące być tutaj mile oglądane i słuchane będą musiały cały czas pilnować wizerunku, a także brzmienia głosu oraz dykcji. Atutem takiej prezentacji jet to, że można opowiedzieć słowami to, czego nie da się opowiedzieć obrazem ani dźwiękiem. Zapewne historia nieruchomości, aspekty techniczne bądź nadzwyczajne wyposażenie będzie w tym przypadku.

Atutem obu form prezentacji wideo jest to, że autor sam decyduje co pokaże.

Prezentacja w kanałach multimedialnych też jest tutaj łatwa. Bez problemu można to umieścić w kanałach social media w sposób intuicyjny. Trudniejsze natomiast może być zrobienie zdjęć oraz montowanie tego. Aktualne wymogi sprzętowe są często barierą dla większości osób. Coraz powszechniej wymagana jest rozdzielczość 4K, kadry z ziemi, jak i z powietrza, a to wszystko kosztuje. Pamiętajmy jak we wszystkim – liczy się pomysł i pewnie znajdą się osoby, które przy użyciu smartfona zrobią ciekawą prezentację.

 

Prezentacje wideo nieruchomosci - Prezentacje wideo i wycieczki wirtualne w prezentacji nieruchomości

 

Wycieczki wirtualne – są to prezentacje najczęściej wykonane w rozmiarach sferycznych, w których widz sam może decydować gdzie się przemieszcza i co zobaczy.

Występuje kilka na pierwszy rzut oka podobnych form prezentacji jednak różnią się one technologicznie.

Najprostsza do wykonania wydaje się wycieczka z użyciem kompaktowych aparatów wykonujących zdjęcia w tej formie. Najczęściej są to aparaty, w których są 2 obiektywy o bardzo szerokim polu widzenia. Robią one 2 zdjęcia, łącząc je w jedno. W taki sposób możemy fotografować dowolną ilość pomieszczeń. Są zewnętrzne aplikacje, w których można z takich zdjęć zrobić wycieczkę. Widz będzie widział wszystko, co widział aparat w każdym ze zdjęć. Nie będzie to poruszanie się płynne tak jak byśmy spacerowali, ale będzie można przy tej technice pokazać naprawdę dużo (w tym sufity i podłogę). Można także zmontować takie zdjęcia jak przy klasycznym wideo i zrobić z tego film, który główne kanały social media potrafią odtwarzać.

Bardziej zaawansowaną techniką charakteryzuje się chyba główny gracz na tym rynku. Niestety wymagany jest dość spory i kosztowny aparat, który skanuje w sposób niezwykle precyzyjny całe pomieszczenie. Tutaj przemieszczanie się pomiędzy pomieszczeniami jest bardziej płynne. Otrzymujemy także rzut 3d całej nieruchomości. Jest to bardzo przydatna cecha. Istnieje tutaj także możliwość wykonania automatycznego pliku wideo – jednak to jeszcze nie wychodzi w sposób profesjonalny. Atutami jest tutaj bardzo rzeczywista jakość oraz pierwsze wrażenie. Minusami jest koszt urządzenia oraz konieczność miesięcznej opłaty za każdą nieruchomość (przynajmniej w przypadku korzystania z serwerów sugerowanych przez producenta)

Zarówno prezentacje wideo, jak i wycieczki poprawnie ogląda się zarówno na klasycznych komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Natomiast w przypadku wycieczek, w których sterowanie może być uzależnione od żyroskopu z urządzeń mobilnych może wprowadzić ciekawe odczucia. W takim przypadku można także użyć specjalnych gogli, które odcinają nas od aktualnego otoczenia. Najprawdopodobniej zarówno wycieczki filmowe, jak i wycieczki wirtualne czeka dość dynamiczny rozwój.

5/5 - (11 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *