Projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz – główne błędy

Spis treści

Projektowanie wnętrz i główne błędy

 

Na pierwszy rzut oka, umeblowanie i udekorowanie domu może wydawać się zabawnym i bezproblemowym zajęciem, prawda jest jednak całkiem inna. Często jest tak, że kupujemy coś, co w salonie wpadło nam w oko i jesteśmy przekonani, że idealnie wkomponuje się w nasze wnętrza, ale kiedy już mamy to w domu, dostrzegamy, że jednak nie pasuje albo zajmuje zbyt dużo miejsca. Oto główne grzechy, które popełniamy podczas projektowania wnętrz.

 

Nudny korytarz

 

Często zdarza się, że inwestujemy zbyt dużo czasu, energii, a także pieniędzy w wyposażenie kuchni, łazienki czy sypialni, a zapominamy o pozornie nieistotnej przestrzeni, jaką jest przedpokój. Zwykle po prostu stawiamy tam szafę na buty i wieszaki na ubrania, czasem nawet lustro. Wszystko dobrze i dobrze, ale dlaczego nie wnieść do sali świeżości i osobowości? Zawieś ładny obrazek na ścianie, postaw doniczkę lub jakąś rzeźbę w rogu. Wprowadź odrobinę koloru i życia, a nawet goście będą zachwyceni, gdy tylko przejdą przez frontowe drzwi.

 

Słabe oświetlenie w projektowanym wnętrzu

 

Wiele osób wybiera żyrandole, reflektory i inne lampy pasujące do przestrzeni, ale zapomina o sile światła, które jest albo za słabe, albo za mocne. Aby temu zapobiec, zastanów się już na etapie projektowania wnętrz, co zasadniczo robisz w określonej przestrzeni i jakiego rodzaju światła potrzebujesz do tych celów, i dostosuj je.

 

Wbudowana lodówka

 

Lodówki do zabudowy są dość powszechne i zasadniczo nie budzą kontrowersji. Coraz więcej projektantów wnętrz dostrzega jednak, że te i inne urządzenia gospodarstwa domowego, które są wolnostojące, dodają komfortu i przytulności przestrzeni.

 

Projektowanie wnetrz - Projektowanie wnętrz - główne błędy

 

Idealne dopasowanie we wnętrzu

 

Wielu uważa, że np. wzór na meblach tapicerowanych powinien idealnie pasować do wzoru na tapecie, dekoracyjnych poduszkach i obrusie na stole. Błąd! Takie idealne dopasowanie różnych elementów na dłuższą metę denerwuje człowieka i jest odzwierciedleniem braku pewności siebie i niezdecydowanej osobowości.

 

Wszystko w bieli

 

Biel uważana jest za kolor zawsze modny, znana jest również z tego, że rozjaśnia i optycznie powiększa przestrzeń. Wszystko ładnie i dobrze, ale każdy pokój nadal potrzebuje trochę koloru. Nie muszą to być ekstremalnie żywe kolory, mogą być naturalne i kojące. Ponadto zabrudzenia i inne niedoskonałości są lepiej widoczne przede wszystkim na białych powierzchniach, dlatego podczas projektowania wnętrz warto zastanowić się, które meble czy elementy dekoracyjne zastąpimy bardziej żywymi.

 

Wszystkie meble przy ścianie

 

Co prawda mamy więcej miejsca, jeśli ustawimy wszystkie meble pod ścianą, nie jest to do końca mądry pomysł. Czasami dobrze jest postawić szafkę lub stojak z półkami tak, aby służyła jako rodzaj bariery między np. kuchnią, jadalnią i salonem.

 

Beżowy – ponownie jest trendem przy projektowaniu wnętrz

 

Beż jest jednym z najczęściej używanych kolorów w wyposażeniu domu od lat 80-tych, ale warto dodać trochę kolorów, które będą pozytywnie i nowocześnie sprawdzać się w mieszkaniu. Odważ się!

 

Projektowanie wnętrz – podsumowanie

 

Meble odgrywają ważną rolę w aranżacji wnętrz domu. To jest to, co widzisz najczęściej w ciągu dnia. Może również poprawić nastrój i podnieść na duchu. Ważne jest, aby przy wyborze mebli zwracać uwagę na materiały, kolory, tekstury i kształty, aby znaleźć coś, co będzie pasować do Twojego domu.

Jednym ze sposobów na stworzenie równowagi w Twojej przestrzeni życiowej jest łączenie różnych stylów mebli. Dzięki temu będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, bez dokładnego dopasowania. Możesz także użyć różnych tekstur lub wzorów, aby wzbudzić zainteresowanie nijaką przestrzenią, lub użyć jednego schematu kolorów w całym domu, aby uzyskać spójny wygląd bez zderzenia zbyt wielu kolorów.

 

Projektowanie wnetrz kuchnia - Projektowanie wnętrz - główne błędy

 

Projektowanie wnętrz to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie.

 

Istnieje wiele różnych dziedzin aranżacji wnętrz, ale większość ludzi interesuje dekorowanie domu – co może wiązać się z układaniem mebli, schematami kolorów i nie tylko.

Sposób, w jaki urządzisz meble w swoim mieszkaniu, może wiele powiedzieć o Twojej osobowości.

Twój styl można dostrzec w wielu aspektach Twojego życia, od ubrań, które nosisz, po sposób, w jaki urządzasz meble. W aranżacji wnętrz rozmieszczenie mebli może dać człowiekowi wgląd w jego osobowość.

Istnieją różne sposoby aranżacji mebli w domu, aby osiągnąć określone efekty. Aktualne trendy sugerują, że wszystko powinno być symetryczne. To sprawi, że będzie wyglądać, jakby nic nie było na swoim miejscu, ale prawdopodobnie będzie również bardzo sterylne.

5/5 - (1 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *