Projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz ekskluzywnych i stylowych – Praktyczne zasady

Spis treści

Projektowanie wnętrz ekskluzywnych i stylowych – Praktyczne zasady

Większość z nas ma ograniczony budżet na remont mieszkania i dlatego chcemy maksymalnie wykorzystać to, czym dysponujemy.

Innymi słowy, dokonaj wysokiej jakości renowacji, projektu idącego z duchem czasu, aby uzyskać ekskluzywne i przytulne wnętrze. Ale nie jest łatwo uzyskać wymarzony efekt końcowy, nawet osobom z nieograniczonym budżetem. Prawdopodobnie zdarza się to częściej takim ludziom niż tym, którzy dokładnie planują, gdzie i jak wydać swoje pieniądze, przy czym nawet projekt nie gwarantuje oczekiwanego rezultatu. Fakturę materiałów, pożądany odcień koloru nie zawsze uzyskuje się jak na modelu 3D, który został opracowany przez projektanta. I nawet ten czy inny przedmiot musi zostać wymieniony z powodu braku dostępności. Aby jak najbardziej uniknąć takich chwil, projektanci rekomendują klientom autorskie wsparcie naprawy. Niezależnie od tego, czy masz projekt, czy nie, czy korzystasz z usług projektantów wnętrz lub czy działasz samodzielnie – zwróć szczególną uwagę na rzeczy, które sprawiają, że wnętrze jest stylowe, ekskluzywne i nowoczesne. A wtedy wynik remontu Cię nie zawiedzie!

ZASADA 1: PALETA KOLORÓW

Podczas projektowania wnętrz barwy mają ogromne znaczenie. Każdy kolor ma dużą liczbę odcieni, a prawidłowe wykorzystanie ich kombinacji sprawia, że wnętrze jest różnorodne. Każde wnętrze będzie wyglądało bardziej korzystnie, jeśli połączysz kilka kolorów poprawnie i nie banalnie, dodając różne nadruki. Na przykład połączenie beżu z kawą straci na połączeniu tego samego beżu z bordowym lub ciemnozielonym. Spróbuj wybrać złożone odcienie i niestandardowe kombinacje.

ZASADA 2: MEBLE TAPICEROWANE

Meble wysokiej jakości nie mogą być tanie, ale piękne i solidne wykończenie sprawi, że będą droższe dawały wrażenie ekskluzywności. Niektórzy wybierają meble z najdroższych salonów, a następnie zamawiają je w innym miejscu, gdzie produkty są tańsze i dostępny jest większy wybór. Chodzi o to, aby do mebli tapicerowanych zastosować oryginalną kolorystykę i dobrej jakości materiały. To naprawdę ma duży wpływ na ogólne postrzeganie wnętrza.

Inni czytali także: Pensjonat na sprzedaż – czyli jak sprzedać firmę

Praktyczne zasady projektowania ekskluzywnych i stylowych wnętrz

ZASADA 3: DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY

Nawet najdroższa kurtka lub płaszcz mogą zostać zniszczone wizualnie przez złe guziki. Zasada ta dotyczy również projektowania wnętrz. Okucia do szafy lub zestawu kuchennego, listwy przypodłogowe sufitowe lub podłogowe, dodatki dekoracyjne, ramki do obrazów i fotografii, są bardzo ważne, gdyż potrafią zepsuć lub ożywić każdy przedmiot, a za nim całe wnętrze. Zwróć uwagę na szczegóły i wszystkie tworzywa sztuczne w domu. Poświęć czas i pieniądze, aby wymienić uchwyty w komodzie na droższe i bardziej reprezentacyjne.

ZASADA 4: CIEMNY KOLOR

Odpowiednio zastosowany czarny lub ciemny kolor nada wnętrzu śmiałości i komfortu. Kolor hebanu zrobi to najlepiej. Mogą to być drzwi wewnętrzne, okładziny, meble. W nowoczesnych wnętrzach projektanci coraz częściej sięgają po zestawienia czerni i beżu, czyli tzw. Eko-drewno.
Cała ciemna paleta nasycona jest pięknymi i głębokimi kolorami, co z pewnością podniesie cenę Twojego wnętrza.

Zobacz naszą ofertę: Osiedle domów w Rajszewie

ZASADA 5: WŁAŚCIWE ZASŁONY

W różnych źródłach wiele mówi się o zasłonach. Jest to temat, którego nie należy ignorować. We wnętrzu jedną z głównych ról pełnią tkaniny, a szczególną uwagę przywiązuje się do zasłon. Aby nie budziły wątpliwości, muszą być umieszczone od samego sufitu i lekko zachodzić lub unieść się od podłogi, około 3 cm. Ponadto oprócz lokalizacji należy zrozumieć, że zasłony są w stanie wnieść własny cień do przestrzeni. Na przykład pokój jest wykonany w odcieniach beżu i znajduje się po słonecznej stronie. Tak więc zasłony w tym samym odcieniu sprawią, że pomieszczenie będzie jeszcze bardziej duszne. Bardziej odpowiednie są tutaj zasłony, które wypełnią pomieszczenie świeżością, niebieskimi lub turkusowymi odcieniami. Tiul w 100% musi być mocny. Złote smugi lub kolorowe wzory nie będą miały wpływu na wystrój Twojego domu.

ZASADA 6: DREWNIANA PODŁOGA

Z oczywistych względów materiały naturalne zawsze były uważane za droższe od sztucznych. Drewno jest najbardziej przyjaznym dla środowiska materiałem wykończeniowym. Pod względem estetycznym nawet najtańsza deska będzie ceniona bardziej niż linoleum czy dywan. Używając naturalnej deski lub parkietu w swoim domu, położysz doskonały fundament pod szlachetne wnętrze.

Inni czytali także: Ikony designu: jak poprzez dodatki odmienić wnętrze

Projektowanie wnętrz ekskluzywnych i stylowych

ZASADA 7: HARMONIA STYLU

Bardzo często małżeństwa nie mogą dojść do porozumienia i wspólnie zdecydować, w jakim stylu dokonać remontu? I znajdują kompromis, dzieląc pokoje na „to jest twoje, a to moje”. Wiele osób zadaje sobie pytanie: „Co jest lepszego, robić remont nadając jednakowy styl całemu wnętrzu, czy osobno aranżować każde pomieszczenie?”. Argumentują, że jeden wybrany styl szybko się znudzi. Jest w tym trochę prawdy, ale robiąc styl loftu w jednym pokoju, a styl prowansalski w innym, spowodujesz, że wrażenie wnętrza całego mieszkania będzie niejednoznaczne. Projektanci zalecają, aby zdecydować się na styl, który będzie dominował w domu, a następnie nadać każdemu pomieszczeniu odrobinę indywidualności. Na przykład zmiana schematu kolorów lub połączenie ze stylem, który nie narusza integralności całego obrazu. W ostateczności możesz zrobić pokój we własnym stylu, który nie będzie odgrywał istotnej roli w ogólnym odbiorze.

ZASADA 8: SYSTEMY PRZECHOWYWANIA

Spiżarnia, pralnia, wbudowane systemy przechowywania, będą w jak największym stopniu odpowiadać za porządek w domu. Ważne jest, aby przemyśleć ich liczbę, a także wziąć pod uwagę liczbę rzeczy, które zamierzasz ukryć przed wzrokiem. W ten sposób możliwe będzie uniknięcie bałaganu w domu od rzeczy, które mogą zepsuć postrzeganie twojego wnętrza.

Zobacz naszą ofertę: Dom na sprzedaż Warszawa Rembertów

ZASADA 9: ZAPACH

Każdy dom ma swój własny zapach. Istnieje nawet opinia, że jeśli nie czujesz zapachu, to znaczy, że w domu mieszkają bliscy Ci ludzie. W naszych czasach zapachu w domu od dawna nie tworzy człowiek. Perfumy dostarczamy na wiele sposobów: kwiaty, olejki aromatyczne, świece, kadzidełka i inne zapachy.
Efekt końcowy nie następuje natychmiast po renowacji. Nie powinieneś się spieszyć i decydować o wszystkim tu i teraz. Jeśli zwrócisz należytą uwagę na takie pozornie na pierwszy rzut oka drobiazgi, finał przyniesie satysfakcję, a Twoje mieszkanie na długie lata będzie zachwycać stylowym, bogatym wnętrzem, wykonanym z duszą i smakiem.

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *