aktualizacje wnętrza

Proste aktualizacje wnętrza, które odmienią Twój salon

Spis treści

Proste aktualizacje wnętrza, które odmienią Twój salon

Czujesz, że wnętrze twojego mieszkania przestało Ci się podobać? Potrzebujesz szybkich zmian w salonie, by znowu cieszyć się jego pięknem i harmonią? W tym artykule poznasz ciekawe sposoby na odświeżenie wnętrza. Nie będą one wymagały wielkich remontów i nadwyrężały budżetu. Okazuje się, że wystarczy dodać nowe dzieło sztuki, wymienić dywan czy pomalować jedną ścianę, by nadać wyrazistego i oryginalnego charakteru pomieszczeniu. Nie marnujmy czasu, tylko przejdźmy do sprawdzonych porad wnętrzarskich.

Ściana funkcyjna

Jedną z najszybszych i najłatwiejszych opcji jest zaakcentowanie jednej ściany w pomieszczeniu. Jakie mamy możliwości, by podkreślić znaczenie ściany? Pierwszy sposób to pomalowanie jej na kolor rzucający się od razu w oczy. Musi ona odróżniać się od pozostałych we wnętrzu. Drugim sposobem jest wybranie tapety. Dostępnych jest wiele wzorów, kształtów – jednym z popularniejszych jest wytapetowanie ściany wzorem przypominającym stare cegły. Trzecia wersja to fototapeta. Dzisiejsza technologia umożliwia wykonanie fototapety ze wzorem jaki tylko sobie wyobrazimy – od lasów pełnych drzew, przez cuda architektury aż po nasze fotografie wykonane podczas podróży.

Sofa

Salon bez wygodnego miejsca do spoczynku to nie salon. W większości tych pomieszczeń znajdują się sofy, które stanowią nierzadko centralny punkt. Jeśli chcesz stworzyć aranżację wokół tego elementu nie może on mieć neutralnego koloru i kształtu. By sofa przyciągała nasz wzrok musi rzucać się w oczy już od pierwszego wrażenia.

Osiągnięcie tego efektu jest możliwe tylko i wyłącznie stawiając na wyrazistą kolorystykę – żółty, czerwony czy niebieski.

Jeżeli nie stać nas od razu na wymianę sofy, opcją jest zakupienie narzuty w docelowym kolorze. Nieodzownym elementem sofy są poduszki. Zadbaj o 3 – 5 poduszek, ale nie tych najmniejszych.

Grafika

Inni czytali także: Projektowanie wnętrz ekskluzywnych i stylowych – Praktyczne zasady

Już wcześniej wspominaliśmy o zmianie koloru ściany. By wytworzyć jeszcze większe wrażenie zmiany niezbędne jest ich udekorowanie. Jak możemy to uczynić? Przede wszystkim zawieszając na ścianach obrazy, grafiki oraz zdjęcia. Oczywiście nie chcemy popaść tutaj w monotonię – zawieszając na każdej ścianie po jednym obrazie. Ciekawe wrażenie uzyskujemy na przykład zawieszając na jednej ścianie kilka grafik o podobnej tematyce. Warto zadbać, by obrazy w całym wnętrzu tworzyły jedną całość, a nie każde przedstawiało zupełnie inną sferę.

Proste aktualizacje wnętrza – Podłoga

Kolejny element pomieszczenia, na który warto zwrócić uwagę jest podłoga. Obecnie najpopularniejszą opcją jest założenie paneli podłogowych. Niestety w większości mieszkań każde pomieszczenie posiada ten sam styl i kolor paneli przez co wnętrza stają się monotonne. Jak można to zmienić? Na pierwszą myśl może przyjdzie nam po prostu wymiana paneli w jakimś pokoju na inne. Ale jest to opcja czasochłonna i kosztowna. Jak uczynić to o wiele szybciej? Rozwiązaniem jest dywan. Salon powinien posiadać dywan – nawet ten najmniejszy. Miejsc do jego położenia jest wiele. Najczęściej dywan kładziemy nieopodal sofy lub stolika kawowego. Nie tylko sprawia nam przyjemność chodzenie po nim, ale wnosi oryginalnego wystroju.

Inni czytali także: Styl rustykalny we wnętrzach

Rośliny

Salon bez roślin to trochę jak noga bez stopy. Rośliny to podstawa nie tylko estetyczna ale także zdrowotna. Rośliny wnoszą wiele w nasze życie – oczyszczają powietrze, zwiększają wilgotność we wnętrzu. Dla osób posiadających większą przestrzeń salonu dobrym rozwiązaniem są rośliny podłogowe. Ci, którzy nie mogą sobie na taką wersję pozwolić mogą wybrać rośliny doniczkowe i postawić je na parapecie, stole albo zawiesić na ścianie. Unikajmy sztucznych roślin, ponieważ nie prezentują się one tak doskonale jak żywe i nie wnoszą za wiele do naszego wnętrza.

Dekoracje

Dekoracje we wnętrzu pełnią rolę przysłowiowej kropki nad i. Bez nich salon może nadal nie dopełnić całej zmiany. Jest to także najtańszy sposób na odmianę wnętrza. Jakie dekoracje możemy łatwo zmienić? Zaczynając od zasłon, rolet, poszewek na poduszki aż po figurki czy wiszące zegary. Oczywiście to jakie dekoracje będziemy chcieli zmienić lub dodać zależą od stylu jaki ostatecznie będziemy chcieli osiągnąć. Warto tu także pomyśleć o zakupach używanych dekoracji. Wiele dostępnych na aukcjach internetowych noszą tylko drobne ślady użytkowania albo są nietrafionym prezentem, który nabędziemy za niższą cenę niż w sklepie.

Proste aktualizacje wnętrza – Kształty i wzory

Sposobem na wywołanie oryginalnego stylu we wnętrzu jest wybieranie produktów o niestandardowych wzorach i kształtach. Obrazy, dywany, lampy i inne elementy wnętrzarskie nie muszą być standardowe i zarazem nudne. Zdecydowanie szybciej przyciągnie wzrok coś co nie wpisuje się w standardy i wyróżnia. Zadbaj, by coś takiego znalazło się w twojej sypialni.

Zobacz nasze oferty nieruchomości zagranicznych

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *