Ranking biur nieruchomości

Ranking biur nieruchomości

Spis treści

Ranking biur nieruchomości

Agencji nieruchomości z każdym rokiem przybywa. Wynika to z tego, że zawód agenta nieruchomości staje się coraz bardziej prestiżowy. Dodatkowo wzrasta zapotrzebowanie na usługi pośrednictwa nieruchomości. W Polsce przedsiębiorczość staje się coraz bardziej popularna i sporo osób chce spróbować swoich sił w prowadzeniu biura nieruchomości.

Przy tak dużej ilości agencji pośrednictwa nieruchomości osoby pierwszy raz poszukujące wsparcia przy sprzedaży swojej nieruchomości nie wiedzą, którą agencję nieruchomości wybrać. Jest to całkowicie zrozumiałe.

 

Ranking biur nieruchomości – Po czym poznać najlepsze biura nieruchomości dla nas?

 

Od zawsze najlepiej korzystać z poleceń zaufanych nam osób. Zakładamy, że bliskie nam osoby mówią prawdę to w szybki sposób mogą ocenić poziom zadowolenia z dotychczasowych usług. Takie ranking biur nieruchomości jest najbardziej naturalny i chyba wiarygodny. Tutaj istotne jest oczywiście, aby też transakcja, której dotyczy to polecenie była dość zbliżona do tej, którą sami chcemy zrealizować. Sprzedaż działki 50km od miasta rządzi się całkowicie innymi prawami od mieszkania 3 pokojowego w centrum miasta. Dobrze jest także, jeśli odległość czasowa pomiędzy transakcjami nie jest znacząco odległa.

 

Inni czytali także: Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

 

Kolejnym skutecznym sposobem na wewnętrzny ranking biur może być poszukanie opinii w internecie. Szczególnie tych, które nie są anonimowe. Należy mieć tutaj na uwadze także ilość i jakość takich opinii. Jeśli jest ich wyjątkowo dużo to może to być podejrzane. Pamiętajmy, że nieruchomości nie sprzedaje się w 5 minut dlatego ilość wiarygodnych opinii dobrze, jeśli jest rozłożona na przestrzeni lat – nawet jeśli nie jest ich ogromna ilość to obrazuje ona powtarzalność jakości, czyli konsekwencję w staraniu się podczas wykonywania swojego zawodu.

 

pexels pixabay 4164051 - Ranking biur nieruchomości

Chcę sprzedać nieruchomość – chcę kupić nieruchomość

 

To są całkiem odmienne od siebie usługi i w czasach, gdy specjalizacja jest tak wysoko rozwinięta niekoniecznie agencja nieruchomości, która jest dobra w poszukiwaniu nieruchomości będzie równie skuteczna podczas sprzedaży. Jednym ze sposobów oceny skuteczności biura pośrednictwa nieruchomości jest zobaczenie jak dużo ma aktualnie ofert oraz agentów. Jeśli jest ofert dużo to może oznaczać, że taka agencja gorzej sobie radzi ze sprzedażą nieruchomości, ale może być skuteczna w poszukiwaniu nieruchomości. Agencja, która ma w ofercie małą ilość nieruchomości może się okazać, że jest właśnie bardzo skuteczna i dlatego ma ich tak mało.

To działa troszkę jak w restauracji. Jeśli na koniec dnia kuchnia ma mało świeżych produktów czy gotowych potraw to znaczy, że się wszystko zgadza i większość przygotowanych dań została wykupiona.

 

Ranking biur nieruchomości a prowizja

 

To dla niektórych prowizja biura nieruchomości to także wyraźny element do selekcji. W czasach nadmiernej konsumpcji coraz bardziej jednak przekonujemy się, że coś co jest najtańsze nie może być dobre. Wyraźnie można to zauważyć przy produktach luksusowych czy premium a nieruchomości ze względu na swoją ceną są właśnie dobrem takiej klasy. Ciężko nabyć w niskiej cenie bardzo dobre wino, whisky, garnitur czy smartfona. Dopóki nie jesteśmy znawcami tematu i wino traktujemy jako cierpki napój alkoholowy o smaku winogron, garnitur nałożymy tylko raz na rodzinny jubileusz u cioci a smartfona używamy do rozmów czy smsów to pewnie ta jakość nie jest taka istotna. O ile producenci tych produktów wiedzą, że właśnie do takich osób kierują swoje wyroby, o tyle w przypadku sprzedaży nieruchomości nie wiemy nigdy na 100% na kogo trafimy i jakimi emocjami kierują się potencjalni nabywcy. Prowizja biura nieruchomości w dużym stopniu wpływa na pokrycie wydatków związanych z nieruchomością. Te wydatki oczywiście zależą od konkretnej agencji nieruchomości oraz podejścia do marketingu. Ale to są działania łatwe do zweryfikowania. Bardzo rzadko spotyka się negatywne opinie na temat agencji nieruchomości biorących większą prowizję.

Jeśli wybierzemy najtańszą agencję nieruchomości nie możemy od niej oczekiwać działań, które sporo kosztują pieniędzy oraz czasu – z przedsiębiorczego punktu widzenia po prostu się to im nie kalkuluje. Nasz wewnętrzny ranking biur nieruchomości nie powinien się kierować jedynie ceną jeśli zależy nam na jakości.

 

Inni czytali także: Agent nieruchomości praca marzeń? Krótka historia tego zawodu w Polsce.

 

Plebiscyty i Rankingi biur nieruchomości

 

Są różne plebiscyty, konkursy w których agencje nieruchomości biorą udział. W zasadzie z roku na rok jest ich coraz więcej. Częściowo są wiarygodne, ale należy być tutaj ostrożnym. Jeśli dany ranking biur nieruchomości prowadzony jest przez firmy czy instytucje, które prowadzą działalność zarobkową, w których głównym płatnikiem są biura nieruchomości to może być to zachęcające, aby promować tych, którzy więcej płacą. Sytuacja taka występuje w wielu branżach. Na pewno lepiej być docenionym przez takie podmioty niż nie być, ale należy mieć zawsze poprawkę na takie sytuacje. W dużych miastach coraz częściej odbywają się gale z uroczystymi kolacjami, na których wręcza się nagrody i statuetki, które można najnormalniej kupić i dotyczy to bardzo wielu branż. Też warto na to zwrócić uwagę i w naszym rankingu biur nieruchomości nie brać tego wyznacznika jako jedynego.

4.9/5 - (51 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *