Skuteczne techniki aranżacji wnętrz.

Skuteczne techniki aranżacji wnętrz

Spis treści

Skuteczne techniki aranżacji wnętrz.

Nawet najpiękniejsze i najpilniej zaprojektowane wnętrze z czasem się nudzi, a serce zaczyna domagać się zmian. Co w takim razie zrobić? Czy powstający w Twojej głowie pomysł gruntownego remontu i radykalnych zmian to jedyne możliwe rozwiązanie? W żadnym wypadku.

Tak naprawdę remont to nie konieczność, a tylko jedna z możliwych opcji. Doświadczeni projektanci wiedzą, że wystarczy dodać do wnętrza kilka szczegółów, aby bez trudu tchnąć nowe życie w swój dom. Poniżej znajdziesz najbardziej trafne techniki projektowania wnętrz, które nadadzą Twojemu mieszkaniu modny i nowoczesny wygląd.

 

Skuteczne techniki aranżacji wnętrz – Rośliny

Jedną z najprostszych sztuczek jest wykorzystanie żywych roślin. Potrafią zamienić nawet najbardziej nudne wnętrze w pomieszczenie żywcem wyjęte z katalogu z projektami wnętrz.

Żywe bukiety w wazonie na środku jadalni lub stolika kawowego wyglądają bardzo pięknie. Jeśli wolisz rośliny w doniczkach, spójrz na stylowe wielopoziomowe lub podwieszane konstrukcje, na których możesz zainstalować kilka doniczek jednocześnie. Projektanci radzą wybrać nie więcej niż od jednej do trzech dużych roślin lub pięciu do siedmiu małych roślin na jedno pomieszczenie. Staraj się nie przeciążać wnętrza zielonymi akcentami. Twoim zadaniem jest wyremontować pomieszczenie, a nie zamienić je w szklarnię.

Inni czytali także: Projektowanie wnętrz ekskluzywnych i stylowych – Praktyczne zasady

Skuteczne techniki aranżacji wnętrz – Ściana akcentująca

To jedna z najmodniejszych technik aranżacji wnętrz. Pozostaw trzy ściany w pokoju w neutralnym, jasnym kolorze (najlepiej białym lub w jednym z pastelowych odcieni), a dekorując czwartą daj upust swojej wyobraźni. W zależności od wybranego stylu możesz nadać ścianie teksturę (na przykład cegłę), pomalować ją na jasny kolor lub wkleić tapetę.

Dekoracja ścienna

Jeśli pusta ściana rani twoje oczy, ale nadal nie chcesz jej odmalowywać, pomyśl o wystroju. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze techniki dekoracji ścian:
• Kilka plakatów w tych samych ramach.
• Malarstwo artystyczne. Najnowszym trendem nie są monumentalne płótna, ale coś lżejszego – akwarelowe krajobrazy, minimalizm, abstrakcja.
• Zamiast banalnych magnesów z podróży można przywieźć pocztówki z reprodukcjami obrazów z różnych muzeów lub z widokiem na miasto. Opraw je lub przypnij do tablicy korkowej.
• Winylowe naklejki ścienne – łatwe do przyklejenia i zdejmowania, można je dostosować do swojego nastroju.

Girlanda

Jeśli girlandy kojarzą się tylko z Nowym Rokiem, to zostałeś daleko w tyle, ponieważ ta technika projektowania jest u szczytu mody już od ponad roku. Rozciągnij girlandę wzdłuż mebli lub zawieś rzędami na ścianie i ciesz się ciepłym światłem wieczorami. Możesz pójść dalej i dołączyć do girlandy za pomocą spinaczy do prania zdjęcia lub na przykład litery alfabetu.

Skuteczne techniki aranżacji wnętrz – Stylowy żyrandol

Inni czytali także: Styl rustykalny we wnętrzach

Wiele osób popełnia błąd, czyniąc żyrandol głównym źródłem światła. We współczesnych stylach wnętrz oświetlenie powinno być wielopoziomowe – zapewniają je różne lampy podłogowe, kinkiety, girlandy, dzięki czemu istnieje większe prawdopodobieństwo, że żyrandol będzie pełnił rolę obiektu artystycznego. Dlatego jeśli zależy Ci na nowoczesnym wnętrzu, to bez litości pozbądź się staromodnych kryształowych żyrandoli „z podwieszeniem” i wybierz stylowy minimalistyczny żyrandol o niecodziennym kształcie. Ta sztuczka projektowa natychmiast odświeży wygląd twojego pomieszczenia.

Nowe tkaniny

Zastosowanie tekstyliów jest ważną techniką projektowania wnętrz, której nie należy lekceważyć. W modzie są naturalne, przyjemne w dotyku faktury (bawełna, wełna, zamsz) oraz duże geometryczne wzory. Wystarczy odnowić koc na sofie, pościel, ozdobne poduszki – a wnętrze mieszkania będzie lśniło nowymi kolorami.

Zobacz naszą inwestycję deweloperską: Domy w Rajszewie na sprzedaż

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *