Służewiec

Służewiec – Paraliż komunikacyjny

Spis treści

Służewiec – korki

Ulica Marynarska to idealny przykład tego, jak niedostosowana jest infrastruktura Służewca do jego obecnej zabudowy i charakteru. Na chwilę obecną w tzw. Mordorze pracuje ok. 100000 osób, które codziennie o podobnej porze jadą do pracy, a później z niej wracają.

Od maja 2016 trwa inwestycja, która ma na celu poprawienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Służewca. Inwestycja miała zacząć się już wiosną 2009 roku i potrwać 2 lata.

Inni czytali także: Agent nieruchomości praca marzeń? – Krótka historia tego zawodu w Polsce.

Służewiec – przebudowa

Przebudowa jest ogromnym problemem dla mieszkańców i osób pracujących w tzw. Mordorze, gdzie znajduje się jedno z głównych skupisk biurowych w stolicy. Inwestycja obejmuje odcinek ul. Marynarskiej o długości 800 m od skrzyżowania z ul. Taśmową do skrzyżowania z ul. Rzymowskiego.

Projekt obejmuje budowę dwóch jezdni po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, skrzyżowania z ul. Wynalazek i ul. Postępu, budowę przystanków autobusowych i tramwajowych wyposażonych w wiaty przystankowe, budowę obustronnych chodników i ścieżek rowerowych, budowę bezkolizyjnego przejścia dla pieszych w formie kładki, budowę nowego oświetlenia oraz przebudowę trasy tramwajowej, kanalizacji, ciepłociągu, przyłączy oraz linii energetycznych i teletechnicznych.

?c=27664&m=1271730&a=387161&r=&t=html - Służewiec - Paraliż komunikacyjny

Zobacz naszą nieruchomość: Mieszkanie na sprzedaż Warszawa Służewiec

W ramach projektu zawarto szereg rozwiązań, których celem jest ochrona środowiska naturalnego.

Wśród nich należy wymienić nową kanalizację deszczową, cichą nawierzchnię na jezdniach oraz wykonanie trawników, oraz obsadzenie wolnych pasów terenu drzewami i krzewami.

Wszystkie te elementy mają za zadanie zmniejszenie hałasu wywołanego ruchem pojazdów, co zmniejszy jego uciążliwość.
Przebudowę przedłużyły się m.in. instalacje podziemne, których nie było w pierwotnym projekcie i które wymusiły zmiany w dokumentacji. Chodzi o ciepłociąg, który może zostać przeniesiony dopiero po zakończeniu sezonu grzewczego.

Inni czytali także: Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

Wielu mieszkańców i pracowników Służewca zastanawia się, kiedy zostanie przywrócony ruch tramwajowy na ul. Marynarskiej. Niestety w tej sprawie nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi, ale według Agaty Choińskiej-Ostrowskiej, rzecznika prasowy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, termin realizacji inwestycji mija w lipcu 2018r.

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email