Styl rustykalny

Styl rustykalny we wnętrzach

Spis treści

Styl rustykalny we wnętrzach

W świecie designu rustykalny szyk staje się coraz bardziej popularną opcją w domu. Ale czym jest styl rustykalny? Zasadniczo są to przestrzenie, które wykorzystują rustykalne elementy, takie jak postarzane drewno, i łączą je z prostotą nowoczesnego designu. A rustykalne, eleganckie ściany idealnie pasują do tego stylu.

Ponieważ osiągnięcie równowagi między rustykalnym a nowoczesnym może być trudne, istnieje jeden sposób, aby niemal natychmiast uzyskać rustykalny szykowny wygląd. Zaprojektuj nowoczesną przestrzeń i dodaj rustykalny szyk na ścianie. To, co sprawia, że te ściany są rustykalne, to fakt, że są wykonane z wyraźnie postarzanego i teksturowanego drewna. Czytaj niżej, jak wykorzystać rustykalne, eleganckie ściany w całym domu.

Rustykalne elementy w sypialni

Jednym z najłatwiejszych sposobów wykorzystania rustykalnej ściany akcentującej jest umieszczenie jej w sypialni. Używanie postarzanych desek na jednej ścianie sprawia, że przestrzeń wygląda tak, jakbyś był częściowo w osobliwej kabinie lub stodole. Fakt, że jest to tylko ściana akcentująca, nie zachwieje równowagi między nowoczesnością a rustykalnością. Posiadanie czterech ścian z rustykalnym drewnem może sprawić, że przestrzeń będzie wyglądać tak, jakbyś po prostu wstawiał niewłaściwy rodzaj mebli do niewłaściwego domu. Ściana akcentująca to po prostu dodanie akcentu, który sprawia, że rustykalne elementy wyglądają celowo, ale nie są narzucające się.

Inni czytali także: Pensjonat na sprzedaż – czyli jak sprzedać firmę

Ściana działowa

Innym sposobem wykorzystania ścian z rustykalnym, eleganckim akcentem jest wybranie oddzielnej ściany, która pełni rolę przegrody. Przykładowo, biały i geometryczny sufit z białymi ścianami zapobiegnie przytłaczaniu przestrzeni przez ściankę działową. Elementy te otaczają ściankę działową, wizualnie ją oddzielając i dodając balansu. To z kolei pomaga w pracy innych rustykalnych elementów w przestrzeni, takich jak podłoga, szafka pod telewizor czy staromodny kominek na drewno. Jeśli próbujesz zrównoważyć rustykalność i nowoczesność, ta niebagatelne znaczenie będą miały nowoczesne białe ściany i sufity w dodaniu otaczającej równowagi.

Styl rustykalny – Mała ściana akcentująca

Ściany z rustykalnym, eleganckim akcentem mogą być również bardziej subtelne. Można je stosować na małych ścianach, aby dodać rustykalny klimat do przestrzeni, nie przytłaczając. Użycie mniejszego akcentu ściennego dobrze komponuje się z rustykalnymi wiszącymi żarówkami. Światła pomagają wizualnie wprowadzić ścianę akcentującą do przestrzeni, zamiast pozostawiać ją przypadkową. Lekkie teksturowanie stołu w przedpokoju dodatkowo podkreśla rustykalny wygląd. W międzyczasie reszta przestrzeni korzysta z ciemnej i jasnej kolorystyki o wysokim kontraście, zwykle widocznej w bardziej nowoczesnych przestrzeniach.

Inni czytali także: Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

Paleta z odzyskanego drewna do rustykalnych, eleganckich ścian

Ten projekt nadaje ścianom wygląd odzyskanej palety. Paleta jest tak duża, że tworzy niejako akcentującą ścianę. A potem podwaja się również jako centrum rozrywki. To jedna z najbardziej kreatywnych ścian z rustykalnym, eleganckim akcentem. To, co sprawia, że działa tak dobrze, to fakt, że rustykalna paleta opiera się o nowoczesną, jasną ścianę. Ponownie, ten projekt pokazuje, jak działają jasne ściany, aby zapewnić równowagę między nowoczesnym a rustykalnym wyglądem. Teksturowane podłogi i sufity dodatkowo podkreślają rustykalny charakter.

Warto również zauważyć, że nowoczesne i jasne meble znacznie równoważą przestrzeń dla nowoczesnej strony.

Ściana akcentująca w jadalni

Częstym miejscem akcentowania ścian jest jadalnia. Tworzą kontrast i wizualne zainteresowanie dla gości. Rustykalna, elegancka ściana akcentująca jest dobrze umieszczona przy stole jadalnym. Duża sztuka abstrakcyjna jest interesującym wyborem, ponieważ równoważy rzeczy z powrotem w kierunku nowoczesnego wyglądu, wraz z przezroczystymi krzesłami i surowym stołem. Nowoczesny wygląd uwielbia kontrast między jasnymi a ciemnymi, więc czarno-biały dywan był również dobrym wyborem. I być może nic lepiej nie oddaje rustykalnego szyku niż centralny element. Rustykalny projekt gałązki wyskakujący z jasnego, nowoczesnego wazonu ma silną równowagę między nowoczesnością a rustykalnością. Takie drobne szczegóły mogą pomóc dodać poczucie równowagi między rustykalnym a nowoczesnym w każdej przestrzeni.

Zobacz naszą ofertę: Dom na sprzedaż w Zalesiu Górnym

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *