Suchy basen z piłeczkami prezentem na roczek.

Suchy basen z piłeczkami prezentem na roczek.

Spis treści

Roczek maluszka to wyjątkowy czas, którym chcą się podzielić z nami rodzice solenizanta. Mamy wtedy okazję odwiedzić rodzinę, celebrować razem z nią ten czas. Urodziny jednak zobowiązują nas do zawitania w progach szczęśliwej rodziny z prezentem. Co może potrzebować taki maluch? A właściwie, o czym może marzyć?

 

Pomysłów w głowie rodzi się wiele, niektóre jednak eliminujemy od razu, gdyż nie pasują do wieku szkraba lub są „zbyt” praktyczne. Pamiętajmy, że roczek malucha to nie okazja do obdarowywania jego rodziców. Nie myślmy praktycznie, ale bardziej powinniśmy dążyć do sprawienia radochy dziecku. Nie kupujmy pieluch czy deserków. Wybierzmy coś fajnego!

Doskonałym pomysłem na prezent na roczek jest basen z piłeczkami.

 

Suchy basen to świetna rozrywka przeznaczona dla dzieci, które już stabilnie siedzą, więc roczek to idealny czas na wprowadzenie tej zabawki w życie brzdąca. Skonstruowany jest tak, że nie sprawia zagrożenia dla malucha. Pozwalają dziecku bawić się, jednocześnie obserwując otoczenie. Również ułatwia to kontrole nad maluchem rodzicom, którzy mają brzdąca cały czas na oku. Boki mają idealną wysokość, są elastyczne, bo wykonane z pianki. Pamiętajmy, że to pianka odporna na odkształcenia, dzięki czemu boczki zapewniają stabilność konstrukcji i zabezpieczają przed niekontrolowanym wypadnięciem zarówno piłeczek jak i dziecka. Gdy maluch zdecyduje się, wyjść z takiego baseniku, to ugną się w taki sposób, że nasza pociecha wygrzebie się, ale nie wypadnie. Basenik, dzięki temu nie przewróci się na malucha cała konstrukcja, jak mogłoby się to wydarzyć w przypadku sztywnych konstrukcji.

pexels pixabay 459953 - Suchy basen z piłeczkami prezentem na roczek.

Suche baseny są idealne w tym wieku. Sprawiają frajdę, a dodatkowo wspierają rozwój malucha.

 

Piłeczki będące częścią wyposażenia są optymalnej wielkości, dzięki czemu dziecko nie ma możliwości połknięcia ich, ale zarazem są idealnie dopasowane do małej rączki. Są z trwałego, lecz miękkiego tworzywa, odporne na odkształcenia. Najfajniejsze, że są w różnych kolorach, co pozwoli nam spersonalizować basenik, wybierając na przykład mieszankę kilku ulubionych kolorów brzdąca. Piłeczki, jak i sam basenik łatwo utrzymać w czystości. Nie jest kłopotem solidne umycie zabawki, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że dziecko bawi się w czystym i bezpiecznym miejscu. Piłeczki możemy przecierać wilgotną ściereczką, a basenik ma pokrowiec, dzięki któremu możemy go prać.

Zabawa z piłeczkami rozwija motorykę dziecka. Sprawia, że maluch ćwiczy rączki i rozwija się manualnie, jednocześnie świetnie się bawiąc. Poza tym jest to również świetnym miejscem na ćwiczenie stabilności postawy u malucha. Kolorowe piłeczki nie ułatwiają siedzenia, a co dopiero chodzenia. Maluch szybko uczy się balansować ciałem w odpowiedni sposób. Trenuje mięśnie i kręgosłup.

 

Suche baseny dostępne są w wielu kolorach. Na pewno wybierzemy coś, co spodoba się maluchowi.

 

Dobrać również możemy kształt baseniku. Do wyboru mamy okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Wybieramy też często liczbę piłeczek, lub po prostu dokupujemy je w ilości, która nas interesuje.

Wybierając suchy basen na prezent, możemy być pewni, że posłuży maluchowi przez mnóstwo miesięcy. Sprawi frajdę, pomoże w rozwoju i będzie bezpieczny. To idealny upominek na roczek zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

5/5 - (1 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *