Systemy-przeciwpozarowe-ktore-chronia-Twoj-dom

Systemy przeciwpożarowe, które chronią Twój dom.

Spis treści

Systemy przeciwpożarowe, które chronią Twój dom.

Statystycznie pożary w Polsce wybuchają co kilkanaście minut, powodując co roku duże straty. Aby lepiej zabezpieczyć dom przed szalejącym pożarem, idealnym rozwiązaniem jest zainstalowanie alarmu przeciwpożarowego. Poznaj nasze porady, aby wyposażyć się w te nowoczesne systemy bezpieczeństwa.

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO: DLA BEZPIECZNEGO DOMU.

Głównym zadaniem Systemu Bezpieczeństwa Pożarowego jest wykrycie początku pożaru, aby zapewnić niezbędny czas na ewakuację lub ograniczenie pożaru do minimum, niezależnie od tego, czy jest to czujnik dymu, czy alarm pożarowy. Jakie są  główne systemy przeciwpożarowe?

Istnieje kilka rodzajów czujników dymu, które zabezpieczą Twój dom:
a. detektor optyczny, analizujący źródło dymu za pomocą czujnika optycznego;
b. detektor jonowy, z komorą jonizacyjną;
c. liniowa czujka optyczna, wykrywająca obecność dymu za pomocą wiązki światła;
d. wielokryterialny detektor optyczny, połączony z czujnikiem termicznym;
e. czujnik dymu o wysokiej czułości, wykrywający gazy z systemem komór laserowych.
Wszystkie te czujki są wyposażone w ręczne wyzwalacze, które umożliwiają uruchomienie sygnału dźwiękowego w celu szybszego ostrzeżenia osób znajdujących się w pobliżu. Aby zapewnić prawidłowe działanie systemu detekcji, musi on być umieszczony w odległości nie większej niż 3 metry od wszelkich urządzeń emitujących ciepło.

Inni czytali także: Wady i zalety domu z drewna?

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI ALARM PRZECIWPOŻAROWY?

Aby dokonać najlepszego wyboru dotyczącego alarmu wykrywającego pożar, powinna być wzięta pod uwagę:
a. charakterystyka Twojego domu, mieszkania;
b. konfiguracja budynku mieszkalnego, z górnymi piętrami lub poddaszem;
c. wielkość domu.
W przypadku mieszkania nie wolno instalować syren dlatego zaleca się wybór bezdźwięcznego systemu sygnalizacji pożaru oraz alarmu bezprzewodowego.

SYSTEM PRZECIWPOŻAROWY Z NADZOREM WIDEO: WZMOCNIENIE OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ.

Obecnie alarm pożarowy ze zdalnym monitoringiem jest uważany za najlepsze zabezpieczenie przeciwpożarowe na rynku. Jest to dodatkowy system, który jest zintegrowany z domowym alarmem, dający lepszą skuteczność niż klasyczne czujki pożarowe, który może również służyć jako alarm antywłamaniowy. Należy mieć świadomość, że im szybciej pożar zostanie wykryty, tym łatwiej będzie go ugasić, stąd konieczność wyboru odpowiedniego systemu alarmowego dla domu.
Należy uważać, aby nie popełnić błędu, np. nie pomylić czujnika dymu z czujnikiem tlenku węgla. Ten ostatni nie musi wykrywać źródła ognia, analizuje jedynie nadmierną emanację toksycznego gazu. Pojedynczy błąd tego typu może mieć katastrofalne skutki.

URZĄDZENIA DODATKOWE DLA BUDYNKÓW PUBLICZNYCH.

W budynkach użyteczności publicznej standardy bezpieczeństwa pożarowego są jeszcze ważniejsze. Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo są zobowiązane do zainstalowania określonych urządzeń, takich jak gaśnice, włazy oddymiające, drzwi przeciwpożarowe, oświetlenie awaryjne na wypadek przerwy w dostawie prądu, wyjścia awaryjne, plan ewakuacji i dostęp dla straży pożarnej.

Inni czytali także: Jak sprzedawać domy jednorodzinne? Sprzedaż inwestycji deweloperskiej

Jednak aby sprzęt ten był skuteczny, musi być używany mądrze. Musisz mieć odpowiedni refleks, aby walczyć z niszczycielskimi pożarami. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest natychmiastowa ewakuacja osób przebywających w budynku przed zaalarmowaniem straży pożarnej.
Zawsze miej pod ręką system przeciwpożarowy pierwszego kontaktu czyli gaśnice, aby ugasić płomienie, jeśli ich źródło może być jeszcze kontrolowane. Nie należy jednak podejmować zbędnego ryzyka, ponieważ dym, który powstaje w wyniku zetknięcia środka gaśniczego z ogniem może być toksyczny i groźny dla zdrowia, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych.

?c=26564&m=1490695&a=387161&r=&t=html - Systemy przeciwpożarowe, które chronią Twój dom.

5/5 - (1 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *