Szczęśliwice

Szczęśliwice – rodzinny, zielony raj mieszkaniowy Warszawy

Spis treści

Szczęśliwice, o co chodzi?

Wiele osób uważa, że spokojne okolice spotyka się tylko na obrzeżach Warszawy.

Dojazd do centrum miasta zajmuje kilkadziesiąt minut lub więcej. Tymczasem kierując się na południowy zachód, zaledwie 15 minut od dworca centralnego, znajduje się przez tak wiele osób niedoceniany teren, którym są Szczęśliwice.

Dojazd do tej wyjątkowej przestrzeni jest możliwy zarówno od strony Alei Jerozolimskich jak również od ulicy Grójeckiej. Bez względu na to, z której strony się tam udamy, możemy oczekiwać, że już zjeżdżając z głównej ulicy, odczujemy ulgę uwalniającą od zgiełku dużego miasta, mogąc tym samym zapomnieć o hałasie ruchliwej ulicy, korkach czy pędzie niepozwalającym zwolnić, a nawet się zatrzymać. Bez względu na to, czego chcemy uniknąć poszukując spokojnego miejsca – na pewno znajdziemy to w tej przestrzeni.

Już wjeżdżając dowolną z dróg na teren Szczęśliwic i podążając nią przed siebie, możemy spodziewać się, że wciągną one nas urokiem terenu określanego jako zielony raj. Nie bez powodu jest on tak nazywany. Z każdej niemal strony możemy spodziewać się zarówno zieleni jak i spokojnego miejsca do zatrzymania.

Inni czytali także: Biuro nieruchomości Warszawa – jak wybrać agencję nieruchomości?

W sercu dzielnicy Szczęśliwice znajduje się piękny rozłożysty park

Idealny wręcz zarówno na rodzinny spacer jak i romantyczny wieczór we dwoje. Planując lub mając już dzieci, możemy być pewni, że będą one miały wspaniałą przestrzeń do spożytkowania swojej energii – wybiegania się, wyskakania, zabawy w chowanego czy jazdy rowerem. Tym samym Państwo będziecie mogli być usatysfakcjonowani tym, że pociechy mają gdzie bezpiecznie dorastać, mogąc wyjść, zostawiając w domu komputer i zapominając na jakiś czas o grach komputerowych. Zielony raj powoduje, że nie tylko dzieci, ale też dorośli mają znakomitą przestrzeń do dbania także o własne zdrowie – codzienny jogging, rower czy chociażby spacer pozwolą zatroszczyć się o siebie. Jeśli ktoś natomiast jest bardziej wymagający i dodatkowo potrzebuje zajrzeć na siłownię – będzie miał aż trzy do wyboru – w zależności od własnych potrzeb i miejsca przyszłego zamieszkania. Pamiętając o mamach z wózkami – mają one miejsce na dłuższe jak i krótsze spacery. Osoby starsze natomiast mogą wykorzystać znakomite ścieżki, które są idealne do spokojnego marszu, jednocześnie ciesząc się otaczająca przyrodą.

Nie, nie – to jeszcze nie wszystkie możliwości, jakie mają do zaproponowania Szczęśliwice.

W pobliżu znajdują się także korty tenisowe, a zimą do dyspozycji jest stok narciarski, który także sprawia dużo radości zarówno starszym jak i młodszym w okresie zimowym. Bez względu na porę roku, uroku dodaje zbiornik wodny w centrum parku. Wiosną i latem można przyjść z kocem, aby pozwolić swojemu ciału nacieszyć się słońcem i wszystkim, co oferuje ten zielony raj. To jest ogromna zaleta, gdy chcemy odciąć się od zmęczenia zarówno fizycznego jak i mentalnego, nawet popołudniem po pracy – wówczas oszczędzamy czas na dojazdy i poszukiwania odpowiedniego miejsca do tego typu wypoczynku. Poza tym w okresie wakacyjno-letnim górka Szczęśliwicka proponuje także atrakcje dla dzieci jak i dorosłych – kolejkę grawitacyjną czy pontony zjazdowe, które raz na jakiś czas mogą zdecydowanie urozmaicić wspólnie spędzany czas z najbliższymi. Tutaj wszystko jest tuż na wyciągnięcie ręki.

Zobacz naszą agencję nieruchomości Agencja nieruchomości Warszawa GOESTE

Mówiąc o dzielnicy, którą są Szczęśliwice, koniecznie należy wspomnieć o bezpieczeństwie tego terenu.

Mam tu na myśli nie tylko niemal niespotykaną przestępczość w tej okolicy, ale przede wszystkim fakt, że większość nieruchomości znajdujących się na terenie, jakim jest zielony raj, posiada zamykane, strzeżone wejścia na teren osiedla oraz ochronę. Dobrze strzeżone apartamenty i bloki wraz z monitoringami pozwalają na swobodne poruszanie się po tym terenie, także w godzinach wieczornych.

Jak przystało na idealnie położony rodzinny teren do zamieszkania, poza zaletami, o których już napisałam, warto byłoby pomyśleć także o dostępie do żłobków, przedszkoli, szkół, a także restauracji, kawiarni, sklepów, galerii i wszystkim, co przydaje się mieć w pobliżu. Może nasuwać się pytanie – czy mieszkając w takiej spokojnej okolicy, jest szansa na bliską lokalizację tego, co jest tak istotne? Naturalnie, że tak.

Od centrum Szczęśliwic, w którym położony jest opisany powyżej park i zielona przestrzeń, z każdej jej strony odchodzi wiele bocznych niewielkich uliczek, które zapewniają dostęp do tego, co tak ważne. Dla rodzin z dziećmi lub osób planujących je – istotne zapewne będą w pobliżu znajdujące się dwa żłobki, trzy przedszkola, dwie szkoły podstawowe. Tuż nieopodal Parku Szczęśliwickiego, idąc ulicą Włodarzewską znajdziemy także Rynek Włodarzy, gdzie dostępne są sklepy z produktami dla diabetyków, rybami, nabiał, warzywniak, piekarnię, herbatę, kawę, ekskluzywne produkty żywnościowe, kawiarnie, restauracje, pralniomat, paczkomat i wiele więcej udogodnień, które przydadzą się każdej rodzinie. Jadąc od strony Alei Jerozolimskich, tuż przed skrętem w kierunku Szczęśliwic, miniemy natomiast jedną z większych w Warszawie galerii handlowych Blue City. Naprzeciwko niej znajduje się druga, mniejsza – Atrium Reduta oraz Decathlon.

Naturalnie na terenie dzielnicy Szczęśliwice jest gdzie także wyjść ze znajomymi, zjeść pyszne lody oraz umówić się na spotkanie biznesowe.

Panie będą miały także gdzie się zrelaksować, a Panowie w razie potrzeby na miejscu znajdą mechanika samochodowego.

Na koniec odniosę się jeszcze do komunikacji miejskiej, zwłaszcza, że nie każdy porusza się własnym autem. I tutaj po raz kolejny z czystym sumieniem mogę zarekomendować – pomimo że tramwaj spod bloku nie odjedzie, to mamy do niego zaledwie 7 minut drogi. Z drugiej strony natomiast – kolejne 7 minut do stacji WKD oraz autobusu miejskiego. Z każdego z tych miejsc mamy szybki i bezpośredni dojazd do centrum Warszawy. A jeśli dla kogoś takie 7 minut to za daleko – zawsze pozostaje możliwość podjechać jedynym krążącym bezpośrednio po tym terenie autobusem do przystanku, z którego spokojnie można pojechać dalej.

Inni czytali także: Agent nieruchomości zarobki – czy są naprawdę tak duże?

Decydując się już na znalezienie mieszkania lub apartamentu w Szczęśliwicach.

W miejscu, jakim jest rodzinny, zielony raj Szczęśliwice, możemy poczuć tę cudowną przestrzeń wokół siebie, będąc zaledwie kilkanaście minut od centrum Warszawy, skąd możemy dotrzeć w każdy jej zakamarek.

W związku z powyższym z czystym sumieniem rekomenduję tę dzielnicę do zamieszkania każdemu, kto ceni sobie ciszę, spokój, bezpieczeństwo i wygodę dostępu do wszystkiego, co niezbędne w codziennym życiu.

?c=21377&m=1831094&a=387161&r=&t=html - Szczęśliwice – rodzinny, zielony raj mieszkaniowy Warszawy

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email