Tanie mieszkania w Warszawie

Warszawa – gdzie warto kupić mieszkanie

Spis treści

Warszawa to bardzo dynamicznie rozwijające się miasto. Przy tak dużym tempie wzrostu coraz większa odpowiedzialność ciąży na planistach miejskich, którzy muszą analizować układy nowych osiedli, a także tych – mocno rewitalizowanych.

W Warszawie aktualnie ceny nieruchomości osiągają rekordowe poziomy i na razie nie widać sygnałów, które miałyby zmienić te trendy.

Zasady są dość podobne jak w wielu innych aglomeracjach. Najdrożej jest w centrum a im dalej, tym taniej. Nie mniej ta reguła potrafi mieć wyjątki i w miejscach stosunkowo daleko oddalonych od centrum potrafią być bardzo wysokie ceny.

Stolica dość silnie była podzielona Wisłą na prawą oraz lewą stronę. Zdecydowanie bardziej popularna wśród poszukujących nowych mieszkań była lewa strona – dzięki czemu prawa była tańsza jednocześnie będąc czasami bliżej centrum. Teraz się to powoli wyrównuje.

Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie przy możliwie małym budżecie?

W takim przypadku najlepszą ofertę mają graniczne miejscowości, które niebawem będą pewnie wchłonięte przez Warszawę – dotyczy to szczególnie północno – wschodniej częsci Warszawy i okolic. (Jabłonna, Marki, Ząbki) Można tam znaleźć nowe osiedla z bliskością zieleni i całkiem sensownym połączeniem z centrum miasta. Jednak na tym etapie zdecydowanie lepiej być osobą mobilną. Pomimo znacznej odległości – dojazd do centrum może wynieść mniej niż ze zdecydowanie droższych i bardziej popularnych części miasta.

Nieruchomości w Warszawie przy troszkę większym budżecie

W takim przypadku najczęściej poszukują mieszkań ludzie świeżo po studiach, którzy chcą zacząć na swoim. W tym segmencie cenowym ponownie znajduje się prawobrzeżna część Warszawy. Białołęka oraz Wawer – to dzielnice o dużej powierzchni. Duże możliwości rozwoju są przed tymi dzielnicami. Duży wpływ ma na to znacząca ilość terenów zielonych. W okolicy granic tych dzielnic przewidziane są w przyszłości stacje metra, które są bardzo cenotwórczym dodatkiem dla danych lokalizacji. Wawer dodatkowo ma dostęp do kolejki podmiejskiej, ale ze względu na rozległość – nie z każdego miejsca jest do niej blisko.

Odpowiednio Ursus oraz Włochy po drugiej stronie Wisły także jeszcze są popularne ze względów budżetowych dla osób nabywających pierwsze swoje mieszkanie. Te skrajne osiedla po zachodniej stronie Warszawy mają ten atut, że są blisko już działającej obwodnicy oraz zjazdów na autostradę. Dodatkowo w ciągu dnia występuje tam całkiem fajne połączenie z centrum miasta za pomocą szybkiej kolei miejskiej.

Kolejna grupa dzielnic to Bemowo oraz Bielany. Można tam jeszcze nabyć nieruchomość w stosunkowo znośnej cenie. Jednocześnie te dzielnice są lub niebawem będą skomunikowane z centrum za pomocą metra. Jednak sam fakt, że dzielnica ma nitkę metra nie znaczy, że każda inwestycja ma blisko do stacji. Warto na to zwrócić uwagę, szczególnie gdy się jeszcze dobrze nie zna miasta. Deweloperzy prześcigają się w kreatywnych nazwach inwestycji i nie raz spotyka się w nazwie wyraz „metro”, po czym okazuje się, że do najbliższej stacji jest dobre 10 minut marszu.

Odpowiednio na drugim brzegu Popularne są dzielnice Grochów, Gocław oraz Targówek. Tak jak w poprzednich dzielnicach jest tutaj pomieszanie starego budownictwa z nowym. Zagęszczenie jest nieuniknione przy tak silnym nacisku urbanizacyjnym.

Ceny ponad 10tys zł za m2 mieszkań coraz częściej spotykamy w dzielnicach: Mokotów, Żoliborz, Wola, Ochota, Wilanów, Saska Kępa. Wszystkie te dzielnice bezpośrednio graniczą ze Śródmieściem poza Wilanowem. Każda z dzielnic ma oczywiście bardziej topowe miejsca, jak i zdecydowanie mniej popularne – wynika to, chociażby z ich wielkości. Każda z dzielnic ma starsze osiedla i to często one są najbardziej cenione wśród nabywców. Zabudowane są one najczęściej kamienicami oraz przedwojennymi Willami. Filtry, północna część Saskiej Kępy, Stary Mokotów, Stary Żoliborz, Bliska Wola, Powiśle to miejsca, gdzie całkiem nowe budynki pojawiają się sporadycznie a lokale na rynku wtórnym szczególnie w dobrym stanie osiągają niespotykane ceny i co dla niektórych może być dziwne – są na to nabywcy. Niewykluczone, że w najbliższych latach ceny wzrosną tutaj o ponad 50% także jest to dobra inwestycja.

 

ceny mieszkan w Warszawie - Warszawa - gdzie warto kupić mieszkanie

 

Są miejsca jeszcze droższe. Konstancin oraz Podkowa Leśna to podwarszawskie miejscowości, gdzie średnia cena jest najwyższa i najprawdopodobniej jest tam najdrożej w całej Polsce. Są to 2 ciche miejscowości z dużą ilością powierzchni zalesionych, gdzie na pierwotnie niepozornych działkach stoją przepiękne rezydencje i to one pomimo dużych powierzchni osiągają bardzo wysokie stawki.

Podsumowując odpowiedź na pytanie, gdzie kupić mieszkanie w Warszawie. Wszystko zależy od aktualnej sytuacji życiowo zawodowej oraz od przeznaczenia. Jeśli ktoś lubi ciszę, warto uciekać na obrzeża – tam cena najprawdopodobniej będzie rosła. Jeśli ktoś ceni sobie czas i nie chce dojeżdżać długo do pracy oraz na wieczorną aktywność to powinien rozważyć okolice centrum. Jeśli ktoś rozważa zakup inwestycyjny z myślą o wynajmie długoterminowym to powinien kierować się infrastrukturą komunikacyjną, gdyż na to najemcy często zwracają uwagę. Warto przy każdej z tych decyzji współpracować z agentem nieruchomości, który może mieć dużo więcej informacji technicznych o danej okolicy lub o firmie, która budowała wybrane budynki.

5/5 - (1 głos)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *