4 proste sposoby na zen w domu

4 proste sposoby na zen w domu

Spis treści

4 proste sposoby na zen w domu

 

W rzeczywistości wielu właścicieli domów przysięga, że ​​ich życie zmieniło się na lepsze, odkąd zwrócili się do zasad Zen. Aby było jaśniej, Zen odnosi się po japońsku do medytacji, podczas gdy w wystroju wnętrz jest bezpośrednim odzwierciedleniem równowagi i całkowitej harmonii. Bez dalszych opóźnień, oto 4 najlepsze sposoby na zen w domu.

 

Mądrze dobieraj kolory

Przede wszystkim właściciele domów muszą zdać sobie sprawę, że stworzenie uspokajającej przestrzeni wymaga czegoś więcej niż tylko przełączenia mebli na wygodniejsze opcje.

W rzeczywistości niektóre badania wykazały, że kolory ścian w pokoju mają bezpośredni wpływ na to, jak czują się i zachowują właściciele domów. Na przykład szalone kolory, takie jak fuksja i limonkowa zieleń, nie wpływają na zmniejszenie poziomu stresu. Wręcz przeciwnie, te wybory kolorów mogą wyglądać świetnie, ale nie powinny być opcją, jeśli zamierzasz zwrócić się na drogi Zen. Zamiast tego postaw na ciepłe, ziemiste kolory, takie jak biel, szarość, beż, które wprowadzą uczucie całkowitego odprężenia i wewnętrznego spokoju.

?c=21377&m=1881387&a=387161&r=&t=html - 4 proste sposoby na zen w domu

Trzymaj się z dala od dzikich wzorów i ciężkich materiałów

 

Jeśli chodzi o wybór materiału na zasłony lub dekoracje, obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku poprzedniej wskazówki. Zgodnie z zasadami zen, zawsze należy trzymać się naturalnych, lekkich i wygodnych tkanin, które zapewniają poczucie intymności i relaksu. Jeśli jednak wybierasz się na zakupy do nowych zasłon, szukaj takich, które są lekkie, ale mogą zmniejszyć hałas lub zablokować przeciągi. Na przykład tkaniny takie jak len i wełna to doskonałe opcje. Ta sama zasada dotyczy mebli: zawsze wybieraj elementy, które są uproszczone, bez szalonych wzorów i skomplikowanych szczegółów. Wysokiej jakości, a jednocześnie naturalne materiały to najlepszy wybór!

Inni czytali także: Pensjonat na sprzedaż – czyli jak sprzedać firmę

 

Pozbądź się efektownych dekoracji

 

Czy jesteś jednym z właścicieli domów, którzy mają kilka dziko wyglądających elementów dekoracyjnych rozrzuconych po całym pokoju? Zgodnie z zasadami Zen, jest to ogromne nie-nie. Jeśli więc chcesz przywrócić równowagę i spokój w swoim życiu i domu, rozważ pozbycie się skomplikowanych dekoracji i zamiast tego uprość wszystko.

Na przykład usuń obsceniczną grafikę i zamiast tego wybierz coś bardziej przejrzystego. Profesjonaliści, oferują szeroką gamę oszałamiających zdjęć plażowych umieszczonych na bez ramowym szkle gotowym do wyświetlenia na ścianach Twojego domu. Wyobraź sobie, jak pod wrażeniem będą Twoi znajomi, gdy przyjdą z wizytą następnym razem.

 

Spraw, aby Twój pokój pachniał jak raj

 

Aromaterapia jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie produktywności i odstraszenie stresu i niepokoju. Tutaj do gry wchodzą olejki eteryczne i świece z wosku pszczelego. Czy wiesz, że po prostu wdychając olejki eteryczne, aktywujesz podwzgórze? Lawenda jest jednym z najpopularniejszych zapachów, które wpływają na odprężenie. W rzeczywistości lawenda działa kojąco na układ nerwowy, a także może być sprytnym sposobem leczenia depresji. Czy to nie brzmi jak fantastyczny sposób na poprawienie atmosfery w Twoim domu?

Podsumowując, jeśli chcesz wprowadzić równowagę i spokój do swojego domu, rozważ zastosowanie zasad Zen. Baw się dobrze, remontując i pamiętaj, aby zadbać o swoje dobre samopoczucie.

?c=28487&m=1381025&a=387161&r=&t=html - 4 proste sposoby na zen w domu

Oceń
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *